Doprava | COVID-19

Jak vyplnit čestné prohlášení při opuštění okresu? Pomůže interaktivní formulář

Podle vládního usnesení č. 216 se ode dneška po následující tři týdny omezuje pohyb osob kvůli snížení rizika přenášení koronaviru. Občané mohou cestovat mimo okres bydliště jen za prací, k lékaři, na úřad či k řešení jiných důležitých záležitostí podle stanovených výjimek.

Při cestě přitom s sebou musí mít čestné prohlášení s informacemi, kdy, kam a proč se pohybují mimo okres. Vláda na svém webu umístila jednoduchý vzor v PDF, který stačí vytisknout a vyplnit. Jednu dobu však už byl kvůli přetížení nedostupný.

Michal „Altair“ Valášek vytvořil lepší alternativu. Jeho generátor čestných prohlášení je plně interaktivní, takže si v jednotlivých krocích vyberete důvod cesty mimo okres, vyplníte jméno, číslo dokladu, adresu bydliště i destinace a datum. Vyplněný formulář už v posledním kroku pouze vytisknete a podepíšete. Oživeno: Prohlášení nemusíte tisknout, stačí jej uložit do mobilu.

Generátor vyplněné údaje nikam neukládá, veškeré operace probíhají lokálně v prohlížeči.

Jak najít hranice obce?

Diskuze (75) Další článek: Policisté z New Yorku mají robopsa Spot. Už několikrát zasahoval v Bronxu

Témata článku: Koronavirus, Internet, Doprava, PDF, COVID-19, Opuštění, Altair, Čestné prohlášení, Interaktivní formulář, Okres, Prohlášení, Valášek, Formulář, Lékař25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Vývojář objevil po 25 letech nový easter egg ve Windows 95
Markéta Mikešová
Operační systémyWindows