Jak vybrat

Jak dobře vybrat tiskárnu. Kdy se vyplatí laserová a kdy je lepší tankový inkoust

  • Stará doporučení laserovka vs. inkoust už neplatí
  • Nejvíc záleží na tom, kolik toho vytisknete
  • U laseru zaplatíte buď za hardware, nebo za provoz

S každým dalším rokem se stále více informací přesouvá z papíru do virtuálního světa. Tento trend je nezvratný a bude pokračovat, přesto mají tiskárny na trhu své nenahraditelné místo. Je ale pravdou, že zatímco jeden ji používá třeba denně, jiný za rok nevytiskne ani papír. O to složitější je úkol, jak správnou tiskárnu vybrat.

 

Tisknete málo, nebo naopak extrémně moc? Chtějte laserovku. Tisknete tak akorát? Zvolte tankový inkoust

I v dnešní době slyšíme okolo sebe známou mantru: na velké objemy se hodí laser, tisknete-li občas, zvolte inkoust. Existují dvě klíčové příčiny, proč toto neplatí.

Tou první je chronické zasychání inkoustů, které bylo, je, a určitě i nadále bude zásadním problémem. Pokud vytisknete jeden papír za měsíc, a k tomu ještě černobílý, pak se stane barevná inkoustovka vaším nepřítelem. Jakmile jednou za čas (a o to naléhavěji) potřebujete tisknout, bude chybět hromada obsahu a vy strávíte dlouhé desítky minut hloubkovým čištěním hlav, abyste získali dobrý výsledek. Nemluvě o množství vyplýtvaného inkoustu.

Pro barevný tisk to platí ještě silněji: stačí, aby zaschlo pár trysek na jedné barvě, a váš výtisk je zkažený, a opět vás čeká dlouhé čištění.


Nejoblíbenější laserové tiskárny

Canon i-Sensys LBP633Cdw Canon i-Sensys LBP633Cdw
nabízí 64 obchodů za ceny od 5 469 Kč
Porovnat ceny
Xerox Phaser 3020BI Xerox Phaser 3020BI
nabízí 44 obchodů za ceny od 2 350 Kč
Porovnat ceny
Canon i-Sensys LBP-7010C Canon i-Sensys LBP-7010C
nabízí 2 obchody za ceny od 1 166 Kč
Porovnat ceny
HP LaserJet M110we 7MD66E HP LaserJet M110we 7MD66E
nabízí 19 obchodů za ceny od 2 028 Kč
Porovnat ceny
HP LaserJet M110w 7MD66F HP LaserJet M110w 7MD66F
nabízí 38 obchodů za ceny od 2 310 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené laserové tiskárny


Pokud skutečně tisknete anebo kopírujete jen občas, pak je vaší volbou laserovka, která je z tohoto pohledu bezproblémová. Pokud naopak tisknete hodně, alespoň jednou za týden, a současně potřebujete barevný tisk, pak je inkoust vaším přítelem, a navíc velmi levným.

Jenže zasychání inkoustu není jediné hledisko. Druhým důvodem, proč neplatí staré zvyklosti, jsou náklady na tisk, o kterých píšeme v další části článku, klikněte na šipku.

Jak vybírat elektroniku

Poradíme vám, jak dobře vybrat hardware a domácí elektroniku. Na co si dát pozor, čemu se vyhnout a co je naopak velmi důležité.  Srozumitelně a přehledně.

TelevizorySoundbary • RouterySSDChytré hodinkyProjektoryTabletyFotomobilyMonitoryÚložiště NAS3D tiskárnySluchátka • Herní konzole

A další desítky článků na téma Jak dobře vybrat

Diskuze (66) Další článek: Kupujete použitou elektroniku? A jde jen o rozbalené produkty z e-shopů, nebo i bazar?

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,