Jak dobře vybrat router. Bez Wi-Fi 7 se zatím obejdete, ale pro rodinný dům zvažte mesh

Jak dobře vybrat router. Bez Wi-Fi 7 se zatím obejdete, ale pro rodinný dům zvažte mesh

  • Wi-Fi router je zařízení, přes které se připojíte k bezdrátové síti Wi-Fi a k internetu
  • Poradíme, jak Wi-Fi router vybrat, na co myslet a čemu se vyhnout
  • Doporučíme konkrétní osvědčené routery

Síťové zařízení Wi-Fi router v sobě obsahuje hned tři prvky. Samotný router (česky směrovač) se uvnitř postará o to, aby jednu IP adresu od poskytovatele připojení mohlo v domácí nebo firemní síti využít více zařízení. Vestavěný switch (přepínač) tato zařízení propojuje a access point (přístupový bod) odděluje drátovou a bezdrátovou síť.

I když bychom měli správně psát o Wi-Fi routerech, obecně se používá pouze slovo router a zůstaneme u něj i v tomto článku. Poradíme vám, jak router vybrat, co je u něj důležité a na jaké parametry se zaměřit.


Nejoblíbenější routery s Wi-Fi 6

TP-LINK Archer AX23
TP-LINK Archer AX23
nabízí 83 obchodů za ceny od 1 079 Kč
Porovnat ceny
TP-Link Archer AX53
TP-Link Archer AX53
nabízí 65 obchodů za ceny od 1 323 Kč
Porovnat ceny
TP-Link Archer VX1800V
TP-Link Archer VX1800V
nabízí 60 obchodů za ceny od 1 519 Kč
Porovnat ceny
MikroTik C52iG-5HaxD2HaxD-TC
MikroTik C52iG-5HaxD2HaxD-TC
nabízí 27 obchodů za ceny od 2 017 Kč
Porovnat ceny
TP-Link Archer NX200
TP-Link Archer NX200
nabízí 42 obchodů za ceny od 5 439 Kč
Porovnat ceny

Podívejte se na další oblíbené routery


Pořádek ve standardech

Hned v úvodu bude potřeba udělat pořádek v současných standardech Wi-Fi. I po čtyřech letech od sjednocení názvosloví je v něm neuvěřitelný zmatek. Zatímco někteří obchodníci používají původní označování (např. 802.11ax) a jiní to nové (Wi-Fi 6), další je úspěšně mixují dohromady.

V tabulce najdete přehled aktuálních i známých budoucích standardů:

Označení Původní název Podporované frekvence Max. šířka kanálu Modulace  Max. teoretická rychlost
Wi-Fi 1 802.11b 2,4 GHz až 20 MHz 64-QAM 11 Mb/s
Wi-Fi 2 802.11a 5 GHz až 20 MHz 64-QAM 54 Mb/s
Wi-Fi 3 802.11g 2,4 GHz až 20 MHz 64-QAM 54 Mb/s
Wi-Fi 4 802.11n 2,4 + 5 GHz až 40 MHz 64-QAM 600 Mb/s
Wi-Fi 5 802.11ac 5 GHz až 160 MHz 256-QAM 3,5 Gb/s
Wi-Fi 6 802.11ax 2,4 + 5 GHz až 160 MHz 1024-QAM 9,6 Gb/s
Wi-Fi 6E 802.11ax 2,4 + 5 + 6 GHz až 160 MHz 1024-QAM 9,6 Gb/s
Wi-Fi 7 802.11be 2,4 + 5 + 6 GHz až 320 MHz 4096-QAM 46,1 Gb/s

Až do vydání Wi-Fi 6 jsme s označováním neměli žádný zásadní problém, neboť číslovka korespondovala s konkrétní generací standardu Wi-Fi. Dva nové přírůstky ale osvědčené názvosloví rozbíjí. Na řadu se totiž dostala Wi-Fi 6E a od počátku letošního roku taktéž Wi-Fi 6 Release 2. Zmatek a nepříjemnosti, které s nepřehledným značením zažíváme u USB, máme nově také u Wi-Fi.

Na dalším listu – klikněte na šipku – prozradíme o novém standardu Wi-Fi 6E víc. A doporučíme zapomenout na všechny routery, které nepodporují šestku

Pokračování 2 / 9

Co přináší Wi-Fi 6E

Standard Wi-Fi 6E vychází z původního Wi-Fi 6 (tedy 802.11ax), přidává ale funkčnost v pásmu 6 GHz. To bylo na začátku roku 2021 ve Spojených státech a v létě rovněž v Evropě uvolněno pro volné použití.

Z toho plyne především výrazné rozšíření prostoru pro bezdrátovou komunikaci, který se takřka zdvojnásobil. K původním 538,5 MHz se přidává nové pásmo o šířce 480 MHz. To se tak stává novou šancí pro vysoce zarušené oblasti, jako jsou paneláky, kde je v současné době nemožné fungovat bez výrazného překryvu jak na původní frekvenci 2,4 GHz, tak na novějších 5 GHz.

U Wi-Fi 6E se nemění maximální teoretické maximum 9,6 Gb/s. Zůstalo stejné jako u původního Wi-Fi 6. Také díky novým 160MHz kanálům ale jsou reálné rychlosti vyšší a stabilnější.

Ceny routerů s podporou Wi-Fi 6E začínají pod 5 000 Kč. Zanedlouho se tak dostanou do oblíbené kategorie střední třídy

Výběr nových routerů bohužel neusnadňují ani výrobci. Některé ze současných routerů s označením Wi-Fi 6 totiž mohou být kompatibilní i s Wi-Fi 6E. A to v případě, kdy fyzicky obsahují rádiové komponenty s podporou 6GHz kmitočtu. Podmínkou je v takovém případě pouze aktualizace firmwaru, který nový standard aktivuje i na softwarové straně.

Ve většině případů ale současné routery pro Wi-Fi 6 nové pásmo neumí využít a pro komunikaci na 6 GHz tak bude potřeba zařízení s označením 6E. A to samozřejmě nejen na straně síťové infrastruktury, ale také u koncových zařízení – telefonů, notebooků nebo třeba televizorů.

Pokud nyní vybíráte nový router, musí podporovat alespoň Wi-Fi 6. Routery s podporou Wi-Fi 5 (802.11ac) už neberte do úvahy a z výběru je vyškrtněte.

A co Wi-Fi 7? Má už smysl uvažovat o této technologii? Téma rozebereme na dalším listu

Pokračování 3 / 9

Wi-Fi 7 za pár let

Příchod Wi-Fi 7 je podobně velkým skokem jako v minulosti posun z 802.11b na 802.11g, případně zavedení Wi-Fi 5. Nejde jen o optimalizaci, ale výrazné zlepšení prostupnosti, latence i stability sítí.

Zásadní změnou jsou širší kanály, které se zvětší ze 160 MHz na 320 MHz. Modulace QAM přejde z 1K (1 024) na 4K (4 096) a výslednou maximální signálovou rychlostí bude 5,8 Gb/s. U Wi-Fi 6E je to 2,4 Gb/s.

Nová zařízení pracují ve dvou pásmech současně, čímž dojde k dalšímu zvýšení propustnosti, stejně jako stabilnějšímu přenosu. Počet streamů (MU-MIMO) se zvýší na 16 × 16 a více zařízení bude moci využít jeden široký kanál.

Užitečnou funkcí je rovněž Multi-Link Operation (MLO), které umožňuje zařízením kombinovat pro připojení více pásem. Souběžně tak může být aktivní jak 2,4GHz, tak 5GHz a 6 GHz pásma. Díky této agregaci tak došlo k výraznému zvýšení rychlostí a spolehlivosti připojení. Praktické testy ukazují, že při přímé viditelnosti dosahují moderní notebooky přenosových rychlostí 2 400 Mb/s. To však zároveň znamená, že se může stát úzkým hrdlem LAN a v případě metalické sítě by se mělo jednat alespoň o 2,5gigabitové porty.

Ačkoli se po letošním veletrhu CES objevily v e-shopech první modely podporující Wi-Fi 7, jejich ceny šplhají k 20 tisícům korun. Běžně lze prazatím objednat model Archer BE800, BE19000 od TP-Linku nebo Rapture GT-BE98 od Asusu. Jejich vysoké ceny nejsou dány jen exkluzivitou, ale třeba také výrazně dražším hardwarem. Pro náročnější modulaci je třeba výkonnější čipset, nový návrh je potřeba u rádií, které si musí poradit například s řízením nového multistreamu a počítat je třeba i s podporou 6GHz přenosu.

Stále ale platí, že pokud budete v nejbližších dvou letech zvažovat upgrade sítě, prozatím se můžete Wi-Fi 7 vyhnout. Z připravených klientských zařízení pro nový standard tak můžeme zatím zmínit jen Smasung Galax S24 Ultra, Asus Zenfone 10 nebo notebooky XPS 13 a 16 od Dellu. Až v dalších letech budou postupně přibývat další společně s postupným snižováním cen routerů.

I když routery zajišťují bezdrátovou komunikaci, extrémně důležitý je u nich počet portů pro připojení síťového kabelu. O požadavcích a rozdílech píšeme na dalším listu

Pokračování 4 / 9

Kolik by měl mít router fyzických portů

V běžných domácnostech bude většina síťového provozu probíhat bezdrátově. K notebookům, tabletům, telefonům, ale i prvkům chytré domácnosti kabely už většinou netaháme. Pevná počítačová síť má ale stále svoje místo a váš nový router tak musí nabízet dostatečný počet minimálně gigabitových portů. Kabel můžete přivést k počítačové sestavě, síťovému úložišti, ale třeba i k chytrému televizoru.

858ec0b7-d96d-4e77-b1af-57bad0dca86e
Tento router Asus splňuje požadavek „čím víc portů, tím lépe“. A to jak na straně USB, kdy jsou dostupné dva kusy ve specifikaci 3.0, tak na straně ethernetových konektorů. Vedle čtyř klientských gigabitů a jednoho gigabitu pro připojení k internetu nabízí jeden s rychlostí 2,5 Gb/s. Hodit se bude třeba pro NAS

U počítače možná budete chtít ukrojit každou milisekundu ve hrách, nebo naopak získat co nejvyšší přenosovou rychlost pro práci s daty na NASu. A i u televizoru se bude stabilní připojení hodit – nároky dnešního audiovizuálního obsahu s vysokým bitratem nejsou zrovna malé, ať už při streamování z Netflixu, nebo při přehrávání ještě kvalitnějších nahrávek z NASu.

Dobrým standardem jsou tak minimálně čtyři porty počítačové sítě, vyšší počet ale bude příjemným bonusem. Věřte, že využití pro ně postupně najdete.

Computer doporučuje

Tenda TX12 Pro: Velmi výhodný router s podporou Wi-Fi 6, který nabídne pokročilé funkce, jako je VPN server.

Tenda TX2 PRO
Tenda TX2 PRO
nabízí 14 obchodů za ceny od 891 Kč
Srovnat ceny

Asus RT-AX57: Výkonný router s podporou Wi-Fi 6, který nabídne  solidní pokrytí a možnost zapojit více zařízení  do sítě mesh.

Asus RT-AX57
Asus RT-AX57
nabízí 52 obchodů za ceny od 1 790 Kč
Srovnat ceny

Pokud je vaše domácnost zároveň pracovnou, můžete se poohlédnout i po modelech, které nabídnou na straně ethernetu vyšší přenosové rychlosti, než je základní gigabit.

Často se objevují routery a další síťové prvky s 2,5Gb/s sítí a za příplatek si můžete dopřát i dvojnásobek, či dokonce čtyřnásobek – 10Gb/s. Především v posledním případě ale už jde spíše o firemní záležitost. I z toho důvodu, že drtivá většina koncových zařízení si s takovou rychlostí neporadí.

U routerů je důležitý také počet antén. Čím je jich víc, tím jsou přenosové rychlosti vyšší a pokrytí kvalitnější. Pokračujte na další list

Pokračování 5 / 9

Jak důležitý je u routerů počet antén

Vedle počtu fyzických portů pro pevnou počítačovou síť věnujte pozornost i počtu antén. Zjednodušeně řečeno platí, že čím více antén pro Wi-Fi, tím lépe.

Naprostým základem jsou dvě antény, které umožňují provoz tzv. MIMO, tedy více současně aktivních streamů na koncová zařízení. Pro využití obou pásem 2,4 GHz a 5 GHz v opravdovém duplexním režimu, kdy lze současně na více zařízení data odesílat i přijímat, jsou potřeba alespoň čtyři antény.

Nejeden výrobce si ale troufá i na dvouanténové řešení, kdy je jedna anténa společná pro obě pásma. Nutně to neznamená nižší rychlosti, při provozu s větším počtem zařízení ale s velkou pravděpodobností budou klesat rychleji než u čtyřanténového řešení.

c07f32a7-e483-4ef4-ab7a-8fb7e8c914b7
Že se vám na těchto anténách něco nezdá? Možná je to tím, že je TP-Link AXE200 Omni automaticky natáčí podle vzájemné polohy s koncovými zařízeními

Více antén se na jedné straně postará o vyšší přenosové rychlosti, ale zároveň i o kvalitnější pokrytí. Vše ale závisí na jejich správné poloze. Tu nebude potřeba řešit u routerů s integrovanými anténami. Tam je výrobce umístil přesně do nejefektivnějších poloh, kde je ideálně vybalancována kvalita signálu a vysílací výkon. Zároveň totiž platí, že větší výkon může znamenat menší vysílací výkon, a tudíž zhoršení pokrytí.

U externích antén byste se potom s jejich směrováním měli řídit podle manuálu. A pokud nenajdete rady ani v něm, nastavte krajní antény do vzájemného úhlu asi 30° a zbytek ponechte ve svislé pozici.

Computer doporučuje

TP-Link Archer AXE75: Jeden z mála routerů s podporou Wi-Fi 6E, který se s cenou přiblížil hranici pěti tisíc korun. Nabídne rychlé rozhraní i skvělé pokrytí.

TP-Link Archer AXE75
TP-Link Archer AXE75
nabízí 7 obchodů za ceny od 4 806 Kč
Srovnat ceny

TP-Link Archer BE800 BE19000: Pokud přeci jen zatoužíte po Wi-Fi 7, sáhněte po aktuálně nejlevnějším modelu od TP-Linku. Vedle všech výhod nového standardu nabídne i povedené rozhraní.

TP-Link Archer BE800 BE19000
TP-Link Archer BE800 BE19000
nabízí 43 obchodů za ceny od 14 631 Kč
Srovnat ceny

O zvyšování rychlostí bezdrátového připojení se kromě jiného rovněž starají také stále výkonnější procesory v routerech. Umožňují totiž provoz pokročilejších typů modulace, kdy aktuální u Wi-Fi 6 je ta s označením 1024-QAM. Oproti 256-QAM a 64-QAM u předchozích verzí Wi-Fi stoupl počet přenesených dat za stejný čas řádově.

Ve velkém bytě nebo několikapatrovém domě, kdy chcete, aby signál dosáhl i na zahradu, potřebujete routery spojit do sítě mesh. Věnujeme se jim na dalším listu

Pokračování 6 / 9

Pro pořádné pokrytí je potřeba mesh

Sebelepší nastavení antén nemůže zaručit pokrytí větších bytů či domů, u nichž bývá potřeba zavést internet i do více pater. V každém případě bude nezbytných více síťových prvků, přičemž ideálem jsou v dnešní době tzv. sítě typu mesh.

Routery jsou v nich vzájemně propojeny a všechny stanice se pro koncové zařízení tváří jako jedna síť. Při přechodu z místnosti do místnosti nebo z patra do patra tak není potřeba síť měnit. Jednotlivé stanice si telefon nebo notebook předávají mezi sebou a díky tomu vůbec nedochází k přerušení připojení.

Takřka každý výrobce síťových zařízení nabízí pro mesh svůj vlastní standard, takže lze síť postupem času rozšiřovat. Začít jde například zakoupením centrálního routeru pro přízemí a druhé kompatibilní stanice pro podkroví. Časem můžete zapojit do sítě i další stanice pro pokrytí garáže nebo venkovního prostoru.

135ee535-3c68-4a3b-bddd-b459863ff238
Výrobci myslí i na případné rozšíření venkovního pokrytí. Tato stanice od Netgearu nabízí dostatečně krytí pro venkovní provoz

Nemusí přitom jít o stejné modely, stačí, aby podporovaly správný standard konkrétního výrobce. Tady ale důrazně doporučujeme kontrolu kompatibility – jeden výrobce totiž ne vždy znamená jediný standard pro mesh síť.

Například TP-Link začal mezi těmito zařízeními s řadou Deco, postupně ale přidal i standard One Mesh, kde nabízí mnohem větší počet podporovaných routerů a extenderů. Vzájemně ale Deco a One Mesh nejsou kompatibilní. Asus má svůj systém AiMesh, D-Link systém Covr a Zyxel potom Multy.

Computer doporučuje

Xiaomi Mesh System AX3000: Nejlevnější mesh systém s podporou Wi-Fi 6, který se může postarat o dobré pokrytí celého domu či bytu. Využívat může až 160MHz kanály a díky tomu nabídnout velmi dobré rychlosti.

Xiaomi AX3000
Xiaomi AX3000
nabízí 10 obchodů za ceny od 1 245 Kč
Srovnat ceny

TP-Link Deco X60, 3 ks: Skvěle fungující mesh systém se třemi stanicemi, jehož nastavení zvládne díky aplikaci každý. Nabízí i skvělé rychlosti a pokrytí.

TP-Link Deco X60, 3ks
TP-Link Deco X60, 3ks
nabízí 48 obchodů za ceny od 8 092 Kč
Srovnat ceny

Pokud budete vybírat mezi běžnými routery, které lze do mesh sítě zapojit, nijak výrazně nemusí stoupat ani náklady. To představuje oproti době před několika lety, kdy jsme o mesh systémech slýchávali poprvé, velký rozdíl. Tehdy znamenal mesh systém specializované řady zařízení, kdy pořízení tří stanic vyšlo jednoduše na částku kolem desíti tisíc. Aktuálně lze pořídit centrální router s podporou mesh kolem dvou tisíc a za každou další rozšiřující stanici můžete počítat s cenou kolem patnácti stovek.

V další části článku se podíváme na software a vzdálenou správou routerů.

Pokračování 7 / 9

Routery je potřeba spravovat vzdáleně

Poslední roky přinesly zvýšené nároky na domácí připojení. Práce z domu se pro mnohé stala běžnou součástí obživy a studenty a žáky naopak nepřekvapuje domácí on-line výuka. Zatímco pokrytí a stabilitu sítě zabezpečí dobře zvolený hardware, o správu a především řízení sítě se postará dobře funkční software.

Naprostým základem každého routeru v jakékoli cenové kategorii musí být přehledné webové rozhraní s možnostmi, jak nastavit nejen zabezpečení sítě, ale také provoz na síti. Pro koncová zařízení musí být možné omezit přenosové rychlosti, nebo dokonce připojení v některých hodinách vypnout.

8b755093-2fd1-46d3-b23b-26e9430d0331
Ve webové správě by neměla chybět alespoň základní rodičovská kontrola, kdy lze vybraným zařízením omezit přístupné weby a aplikace

Druhá možnost už je spjatá spíše s rodičovským dohledem, který běžnou součástí být nemusí. Pokročilé routery ji ale nabízejí, a to dokonce v podobě velmi povedených mobilních aplikací. Žákům tak lze přímo na straně routeru v určitých časech blokovat třeba TikTok, Facebook, Instagram nebo YouTube, studentům zase další video portály pro dospělé publikum.

Z aplikace jde například rovněž omezit rychlosti – ostatně takový spuštěný torrent může celé rodině solidně zkomplikovat práci i výuku. Stačí ale v aplikaci pro konkrétní zařízení notorického stahovače omezit rychlost třeba na pětinu maxima a je po problému.

Mezi dalšími pokročilými funkcemi, které se hodí, může být i provoz VPN serveru pro přístup k domácím síťovým zařízením zvenčí.

17194c67-a115-479f-8895-41af74deafef
U routerů střední a vyšší třídy musí být samozřejmostí přehledná aplikace, která kromě standardního nastavení nabízí i vzdálenou správu připojených zařízení

Další možnosti bude systém routeru nabízet v případě, že je k dispozici i konektor USB. Opět platí, že čím je jich více, tím lépe. Jeden z nich se bude hodit pro provoz síťového tisku. V případě, kdy aktuálně z domu pracuje víc členů domácnosti, kteří občas potřebují tisknout, je tohle s běžnou nesíťovou tiskárnou ideální řešení.

Druhou variantou pro využití USB portu je připojení externího disku, který může fungovat jako síťové úložiště – typicky pro zálohování. I když k routeru totiž připojíte pomalejší mechanický disk, u pravidelných záloh vás nebudou nižší rychlosti omezovat. Routery sice standardně nenabídnou tak pokročilou souborovou správu jako standardní NASy, pro zmíněnou zálohu nebo pohodlné přenosy dat po lokální síti jde o dostačující variantu.

Samozřejmostí by u moderních routerů měly být automatické aktualizace, případě alespoň upozornění na dostupnost nových verzí firmwaru. Stále totiž platí, že sebenovější router se velmi rychle stane s neaktuálním systémem nebezpečnou branou k vašim datům.

Právě zastaralé routery přitom patří mezi prvky, na které míří značné množství útoků, přičemž bezpečnostní problémy se týkají naprosto všech výrobců. Pokud už pro váš zastaralý router nejsou k dispozici nové bezpečnostní záplaty, nastává čas na výměnu. Touto radou nelobujeme za vyšší zisky výrobců síťové infrastruktury, ale především za bezpečnost vašich dat.

Jak se vlastně slovo router správně vyslovuje?

Pokračování 8 / 9

S výslovností je to složitější

Jak jsme zjistili v anketě mezi čtenáři i redaktory, nejčastěji – a s velkou převahou před ostatními variantami – se slovo router v Česku vyslovuje jako routr. Mnohem méně používané je rautr nebo rútr.

router_poll.png
Takhle to dopadlo v anketě na Facebooku Živě

A jak by to mělo být správně anglicky? Routr tam neuslyšíte, ale ani v angličtině není výslovnost jednoznačná. Zatímco v britské výslovnosti převažuje rútr, v americké je to obráceně. Zde se většinou můžete setkat s rautr. (Přepis výslovnosti je ve všech případech přibližný.)

Výslovnost v obou případech vychází ze slova route, což znamená cesta, trasa, v případě slovesa vést, směřovat, nasměrovat. Přesně to také router v počítačové síti dělá. Jenže zatímco britská angličtina má pro route jedinou výslovnost rút, v Americe se používá rútraut.

 

Aby to nebylo tak jednoduché, situaci ještě komplikuje dřevoobráběcí nástroj ruční horní frézka. Ano, je to také router, u něj ale výslovnost vychází ze slova rout, což v tomto významu znamená rýt, vyrýt nebo vytvořit rýhu. A to je raut v britské i americké angličtině.

Rozdíly s výslovností pěkně ukazuje následující video:

Na posledním listu najdete nejoblíbenější routery v různých cenových kategoriích. Samozřejmě pouze ty, které podporuji Wi-Fi 6

Pokračování 9 / 9

Nejoblíbenější routery s Wi-Fi 6 do 2 tisíc

TP-LINK Archer AX23
TP-LINK Archer AX23
nabízí 83 obchodů za ceny od 1 079 Kč
Porovnat ceny
TP-Link Archer AX53
TP-Link Archer AX53
nabízí 65 obchodů za ceny od 1 323 Kč
Porovnat ceny
TP-Link Archer VX1800V
TP-Link Archer VX1800V
nabízí 60 obchodů za ceny od 1 519 Kč
Porovnat ceny
TP-Link Archer AX55 Pro
TP-Link Archer AX55 Pro
nabízí 57 obchodů za ceny od 1 789 Kč
Porovnat ceny
Asus RT-AX52
Asus RT-AX52
nabízí 20 obchodů za ceny od 1 049 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené routery s cenou do 2 tisíc


Nejoblíbenější routery s Wi-Fi 6 od 2 do 4 tisíc

MikroTik C52iG-5HaxD2HaxD-TC
MikroTik C52iG-5HaxD2HaxD-TC
nabízí 27 obchodů za ceny od 2 017 Kč
Porovnat ceny
Asus TUF-AX6000
Asus TUF-AX6000
nabízí 14 obchodů za ceny od 3 499 Kč
Porovnat ceny
TP-Link Deco X50, 2ks
TP-Link Deco X50, 2ks
nabízí 57 obchodů za ceny od 3 149 Kč
Porovnat ceny
Asus TUF-AX3000 v2
Asus TUF-AX3000 v2
nabízí 30 obchodů za ceny od 2 189 Kč
Porovnat ceny
Asus RT-AX58U
Asus RT-AX58U
nabízí 28 obchodů za ceny od 2 159 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené routery s cenou 2–4 tisíce


Nejoblíbenější routery s Wi-Fi 6 nad 4 tisíce

TP-Link Archer NX200
TP-Link Archer NX200
nabízí 42 obchodů za ceny od 5 439 Kč
Porovnat ceny
TP-Link Deco X50, 3ks
TP-Link Deco X50, 3ks
nabízí 58 obchodů za ceny od 4 667 Kč
Porovnat ceny
Ubiquiti UDR
Ubiquiti UDR
nabízí 2 obchody za ceny od 5 651 Kč
Porovnat ceny
TP-Link Archer NX600
TP-Link Archer NX600
nabízí 30 obchodů za ceny od 6 457 Kč
Porovnat ceny
TP-Link Deco BE65
TP-Link Deco BE65
nabízí 43 obchodů za ceny od 7 623 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené routery s cenou nad 4 tisíce

Jak vybírat elektroniku

Poradíme vám, jak dobře vybrat hardware a domácí elektroniku. Na co si dát pozor, čemu se vyhnout a co je naopak velmi důležité.  Srozumitelně a přehledně.

TelevizorySoundbary • RouterySSDChytré hodinkyProjektoryTabletyFotomobilyMonitoryÚložiště NAS3D tiskárnySluchátka • Herní konzole

A další desítky článků na téma Jak dobře vybrat

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud