Hardware | Jak vybrat

Jak dobře vybrat počítačovou skříň. Vezměte raději větší a ergonomie je důležitější než podsvětlení

  • Počítačová skříň musí nabídnout dobrou ergonomii, výbavu i povedený vzhled
  • Na trhu je dostatek kvalitních a vybavených modelů
  • Poradíme, jak skříň pro PC správně vybrat

Pokud do kvalitní počítačové skříně investujete rozumné peníze, odmění se vám především dlouhou životností. S velkou pravděpodobností to bude jediná komponenta, která může přežít třeba pětici různých sestav. Se stejnou skříní tak není problém fungovat třeba deset patnáct let.

Šetřit na skříni je rozumné pouze u levných počítačů, kde by nedával smysl nákup skříně, která je drahá podobně jako hlavní komponenty sestavy. I levnější modely ale mohou nabídnout všechny podstatné vlastnosti, podle kterých je dobré počítačovou skříň vybírat.


Nejoblíbenější počítačové skříně

Lian Li DK-05F Lian Li DK-05F
nabízí 1 obchod za ceny od 66 990 Kč
Porovnat ceny
be quiet! Pure Base 500DX BGW37 be quiet! Pure Base 500DX BGW37
nabízí 8 obchodů za ceny od 2 381 Kč
Porovnat ceny
Endorfy Signum 300 Air EY2A005 Endorfy Signum 300 Air EY2A005
nabízí 26 obchodů za ceny od 1 575 Kč
Porovnat ceny
Fractal Design North TGD FD-C-NOR1C-02 Fractal Design North TGD FD-C-NOR1C-02
nabízí 20 obchodů za ceny od 3 353 Kč
Porovnat ceny
NZXT H5 Flow CC-H51FB-01 NZXT H5 Flow CC-H51FB-01
nabízí 17 obchodů za ceny od 2 037 Kč
Porovnat ceny

Podívejte se na další oblíbené skříně pro PC


Sáhnete-li naopak po skříni z vyšší třídy, už může jít nejen o perfektní ergonomický model s nesmrtelným zpracováním, ale zároveň o líbivou designovku.

Výrobci, kteří se na toto odvětví specializují, hledají nové materiály i tvary. Dopřát si tak budete moci skříně s výrazným využitím skla, ale i modely se zcela odlišným konceptem uložení komponent – třeba pro zkvalitnění pasivního chlazení. Stále ale platí, že vzhled nemá být parametrem s nejvyšší prioritou.

Nejdůležitějšímu parametru počítačové skříně, její velikosti, se budeme věnovat v další části článku. Klikněte na šipku. Vzhledem k tomu, že skříň budete nejspíš používat dlouho, musíte zde myslet i na budoucnost.

Jak vybírat elektroniku

Poradíme vám, jak dobře vybrat hardware a domácí elektroniku. Na co si dát pozor, čemu se vyhnout a co je naopak velmi důležité.  Srozumitelně a přehledně.

TelevizorySoundbary • RouterySSDChytré hodinkyProjektoryTabletyFotomobilyMonitoryÚložiště NAS3D tiskárnySluchátka • Herní konzole

A další desítky článků na téma Jak dobře vybrat

Diskuze (21) Další článek: Poznejte phishing. Šmejdi v SMS lákají na příspěvek na bydlení, dáte jim ale přístup do bankovnictví

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Hardware, Jak vybrat, SSD, Ergonomie, Skříň, Komponenta, Silent, Ventilátor, Fractal Design Meshify, Konektor, Radiátor, SPC, Vzhled, Chlazení, Gear, ATX, Pevné disky SSD na Heureka.cz