Jak vybrat

Jak dobře vybrat domácí NAS. Jeden disk je riziko, vezměte aspoň dva

  • Povedený NAS lze pořídit už pod pět tisíc korun.
  • I za tuto cenu nabídne solidní hardware, zpracování, a přehledné webové rozhraní v češtině.
  • Dostanete k němu i užitečné mobilní aplikace

Cloudová úložiště dnes mají v nabídce všechny velké internetové společnosti jako Google, Microsoft, Apple a k tomu desítky či stovky dalších menších firem. Navzdory tomu není tento způsob ukládání dat všespásný a domácí síťová úložiště stále mají svoje opodstatnění.

NAS (zkratka z Network Attached Storage, Úložiště připojení k síti) se hodí třeba pro maximální kontrolu nad daty. Výhodný je provoz bez měsíčních poplatků, rychlý přístup z domácí sítě a v posledních letech i chytré funkce, které byly výsadou právě cloudových úložišť. Je to typicky rychlý přístup k datům – zejména fotkám – z mobilních aplikací.


Nejoblíbenější síťová úložiště NAS

Synology DiskStation DS223j Synology DiskStation DS223j
nabízí 31 obchodů za ceny od 4 784 Kč
Porovnat ceny
Synology DiskStation DS223 Synology DiskStation DS223
nabízí 38 obchodů za ceny od 6 601 Kč
Porovnat ceny
Synology DiskStation DS923+ Synology DiskStation DS923+
nabízí 39 obchodů za ceny od 14 547 Kč
Porovnat ceny
WD My Cloud EX2 Ultra WDBVBZ0000NCH-EESN WD My Cloud EX2 Ultra WDBVBZ0000NCH-EESN
nabízí 33 obchodů za ceny od 3 780 Kč
Porovnat ceny
Synology DiskStation DS1517 Synology DiskStation DS1517
nabízí 30 obchodů za ceny od 8 425 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbená síťová uložiště


Přes všechny tyto výhody síťových úložišť se trh, a tudíž i nabídka smrskly na tři a půl výrobce. A to doslova – mezi značky specializující se na tento segment můžeme zařadit jen Asustor, Qnap a Synology. K nim ještě můžeme přidat půlku v podobě WD, kde ale najdeme jen malý výběr modelů soustřeďujících se především na uložení dat, méně už na další funkce.

Zásadním tématem při výběru NASu je počet pozic. U domácích modelů budete nejčastěji uvažovat mezi jedním, dvěma nebo čtyřmi disky. Jakou variantu zvolit? Klikněte na šipku.

Jak vybírat elektroniku

Poradíme vám, jak dobře vybrat hardware a domácí elektroniku. Na co si dát pozor, čemu se vyhnout a co je naopak velmi důležité.  Srozumitelně a přehledně.

TelevizorySoundbary • RouterySSDChytré hodinkyProjektoryTabletyFotomobilyMonitoryÚložiště NAS3D tiskárnySluchátka • Herní konzole

A další desítky článků na téma Jak dobře vybrat

Diskuze (78) Další článek: Nová AI od Googlu se hned na začátku tragicky spletla a tržní hodnota korporace se propadla o miliardy

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Google, Microsoft, Apple, Internet, Intel, Mobilní aplikace, Netflix, Jak vybrat, SSD, Ryzen, Úložiště, Synology, NAS, Pevné disky, Zálohování, QNAP, Asustor, Šroubování, Computer, Qnap a Synology, ECC, Webové rozhraní, Rozhraní, Procesor, Raid, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.cz