Jak dobře vybrat myš. Neřešte tolik citlivost, důležitější jsou ergonomie a možnosti nastavení | Ilustrace: DALL-E 3

Ilustrace: DALL-E 3

Jak dobře vybrat myš. Neřešte tolik citlivost, důležitější jsou ergonomie a možnosti nastavení

  • Bezdrátové myši jsou hit, ale kabelové budou spolehlivější
  • Kdy zvolit optickou a kdy laserovou myš?
  • Proč není třeba honit se za co nejvyšší citlivostí?

Blíží se 60 let od vynalezení myši. Ta původní od Douglase Engelbarta má s dnešními společného jen málo. Byla dřevěná. Pohyb zajišťovaly dvě kolečka jezdící po stole. Nahoře bylo jen jedno tlačítko a kabel ústil na opačné straně, tedy pod zápěstím.

Desetiletí trvající vývoj změnil toto příslušenství natolik, že při nákupu budete tápat. Poradíme proto, jak vybrat nejlepší myš. Vysvětlíme, čím se jednotlivé modely liší a co znamenají ty divné zkratky a pojmy, na které v e-shopech narazíte.

Ceny myší a co za ně můžete čekat

Myši do 300 Kč budou vhodné pro nenáročné uživatele, kteří u počítače sedí pár hodin týdně. Za takové peníze seženete i bezdrátovou, ale nečekejte moc bytelnou konstrukci, přesný chod ani kvalitní tlačítka

Myši za 300–500 Kč budou lepší, v této cenové hladině už najdete i modely připojitelné přes Bluetooth. Na výběr jsou také vertikální myši. Konstrukce pořád nebude žádná hitparáda, ale běžní uživatelé zde najdou produkty, které jim vydrží několik let.

Myši za 500–1000 Kč nebudou oproti předchozí cenové kategorii o moc lepší, v této hladině ale už najdete modely prémiovějších značek jako Logitech, Microsoft, Razer nebo SteelSeries.

Myši za 1000–2500 Kč se už zpravidla budou vyznačovat kvalitním zpracováním, dobrými spínači, citlivými snímači a bonusovými funkcemi jako RGB podsvícení, uživatelskými profily, kolečkem se setrvačníkem atd.

Myši nad 2500 Kč jsou hlavně pro rozmazlování. V této hladině budou nejluxusnější kancelářské i herní modely s funkcemi, které ani nepotřebujete. Takto drahé jsou i specializované 3D myši pro práci s grafikou.

Výběr myši by se měl odvíjet od toho, kde ji chcete používat. Jestli je do kanceláře, na hry, či ji budete nosit s sebou k notebooku. Klikněte na šipku, pokračujte k další části článku.

Pokračování 2 / 12

Jakou velikost či zaměření

Myši standardně dělíme na:

  • Kancelářské: Jsou to ty nejtypičtější, na které narazíte. Mají jednoduchý design a funkce přizpůsobené tak, aby vyhovovaly všem uživatelům.
  • Cestovní: V podstatě jen zmenšené verze těch kancelářských. Mají menší půdorys, jsou nižší, snadno se vejdou do brašny k notebooku, aniž by tam vytvořily bouli. Na stole je ale celý den nebudete chtít používat.
  • Herní: Mají zpravidla hodně exotický design se spoustou záhybů a tlačítek všude možně. Často jsou i podsvícené, byť to na rozdíl od klávesnic je spíš jen pro efekt. Herní myši jsou navíc zaměřené na výkon, mají kvalitnější snímače schopné zaznamenat krátký či rychlý pohyb.

Hlodavci se mohou lišit i v ergonomii. Tam je to ale jednoduché. Buď jsou univerzální, takže mají symetrický tvar vhodný pro každého. Nebo je design asymetrický vhodný pro praváky, či leváky. Na jedné straně najdete grip pro lepší úchop, případně i další ovládací prvky jako tlačítka nebo druhé kolečko.

image.png
Logitech M650 L Left pro leváky

Nutno podotknout, že myší vhodných pro leváky je mnohem méně, než by odpovídalo zastoupení této minority ve společnosti. Obvykle se uvádí, že je 10 % levorukých. V Alze, největším českém e-shopu, najdete zhruba přes 600 myší pro praváky, přes 400 symetrických a jen necelých 20 pro leváky.

Možná nepotřebujete myš a víc vám bude vyhovovat nějaká alternativa. Na dalším listu najdete vše od trackballů až po 3D myši.

Pokračování 3 / 12

Alternativy k myším

Abyste rozpohybovali kurzor na displeji, nemusíte hned sahat po klasické myši. Odmyslíme-li si dotykové obrazovky, různých alternativ máme několik.

Vertikální myši jsou těm klasickým nejpodobnější, liší se jen tvarem. Dlaň na nich neleží rovnoběžně se stolem, ale je otočená, jako byste někomu podávali ruku. Pro zápěstí je to přirozenější poloha, takže uživatelé vertikálních myší nebudou tolik trpět na karpály, ale leckomu se trochu zhorší přesnost ovládání.

image.pngConnectIT Verti Wireless. Vertikální myš je zdravější

Touchpady či trackpady jsou neoddělitelnou součástí notebooků, ale koupit se dají i zvlášť ke stolním počítačům. Dnes už se jim prakticky věnuje jen Apple. Pohyby jedním či více prsty po dotykové ploše je přirozený pro kancelářskou práci, ale hráči či grafici říkají rezolutní NE!

Trackpoint je také technologie známá především z notebooků, navíc hlavně z byznysových modelů. Lenovo jako jeden z mála výrobců ale vyrábí i desktopové klávesnice, kam mezi klávesy G, H a B vložil maličký červený joystick a pod mezerník tlačítka myši. Toto řešení je ale vhodné jen pro ty, kteří si na klávesnici Thinkpadů či jiných notebooků zvykli natolik, že ji chtějí používat všude.

Trackball je myš naruby. Vypadá skoro jako běžná myš, ale nehýbete u ní celým zařízením (to leží pevně na stole), nýbrž prstem ovládáte kuličku. Na to se zvyká ještě déle než na vertikální myš, ale kdo trackballům propadne, rovněž si pochvaluje, že nemusí tolik namáhat zápěstí.

image.png
Kensington Orbit Fusion je jedna z mála alternativ trackballů od Logitechu
 

3D myši najdete hlavně na stole grafiků pracujících s trojrozměrnými modely. Typickým znakem je velký joystick a spousta tlačítek okolo, které do velké míry nahrazují klávesnici. Joystickem lze pohybovat do všech stran, a ještě otáčet jako knoflíkem. Tlačítka zase nahrazují klávesové zkratky.

Grafické tablety jsou typickou výbavou grafiků a animátorů pracujících s 2D obrazem. Na dotykovou plochu totiž mohou kreslit stylusem podobně jako tužkou na papír. Tablety jsou použitelné i při kancelářské práci, ale myš udělá lepší službu.

Ale zpět k myším. Jaké výhody a nevýhody mají bezdrátové modely? Kdy je lepší kabel?

Pokračování 4 / 12

U klávesnic, které jen leží na jednom místě, mají bezdrátové modely oproti těm drátovým spíš nevýhody. U myši jde o hlavní kritérium při rozhodování.

Drátová myš

Drátové myši nejčastěji připojíte pomocí kabelu s koncovkou USB-A (tedy klasické velké USB), ale nově se objevují i ty s oboustrannou USB-C. Jiné konektory jako PS/2 nebo RS-232 už najdete jen na historických počítačích a nové myši pro ně ani nevznikají.

image.png
Existují už i držáky kabelu myši, které mají usnadnit pohyb

Spíš než typ koncovky by vás ale měly zajímat délka a kvalita kabelu. Délka musí být tak akorát, aby kabel dosáhnul k počítači. Kvalitní opletený kabel zase lépe vypadá a bude odolnější než ten s obyčejnou bužírkou. Ale zase se hůře čistí a může se zadrhávat na textilní podložce. Prodávají se mimochodem i držáky kabelů, které zajistí, abyste mohli myší volněji hýbat.

Při připojení k USB se můžete setkat s pojmem polling rate. U myši bude uvedená frekvence značící rychlost nebo spíš četnost komunikace s počítačem. Nejlepší modely slibují 8000 Hz, tj. ke komunikaci dochází každých 125 mikrosekund, takže si žádného zpoždění nevšimnete. Obvyklý polling rate je 125 Hz, takže se data odesílají každých 8 milisekund. Pro většinu lidí je to neznatelné zpoždění, ale profi hráči s ultrarychlými monitory a ostřížím zrakem budou tvrdit, že rozdíl v plynulosti cítí.


Nejoblíbenější drátové myši

Logitech G502 Hero 910-005470
Logitech G502 Hero 910-005470
nabízí 45 obchodů za ceny od 1 060 Kč
Porovnat ceny
Razer Basilisk V3 RZ01-04000100-R3M1
Razer Basilisk V3 RZ01-04000100-R3M1
nabízí 40 obchodů za ceny od 1 139 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené drátové myši


Kdy má kabel smysl? Zajišťuje spolehlivější a rychlejší spojení než bezdrátové technologie, takže jej ocení hlavně profi hráči. Tím spíš, že u herních hlodavců jsou různá světýlka, která by bateriemi poháněným modelům dělala medvědí službu.

Bezdrátová myš

Bezdrátové myši zase mají smysl u notebooků s minimem konektorů či tam, kde chcete mít na stole hezky uklizeno. Některé myši – jako ty dražší od Logitechu – lze dokonce spojit s více počítači současně a jen tlačítkem přepínáte, který zrovna budete ovládat. A nemusí to být jen klasický počítač, myš spárujete i s mobilem nebo tabletem.

U mobilních zařízení a notebooků oceníte podporu Bluetooth, protože tak bude myš fungovat rovnou i bez dalšího příslušenství. Modely používající nějakou vlastní technologii RF pak vyžadují přijímač do USB. RF je spolehlivější a rychlejší než Bluetooth, takže se na něj spoléhají hlavně herní bezdrátové myši. Logitech (Lightspeed) nebo Razer (Hyperspeed) technologii zlepšily tak, že umí být prakticky stejně responzivní jako USB. V kanceláři ale na typu připojení až tak moc nezáleží.


Nejoblíbenější bezdrátové myši

Další oblíbené bezdrátové myši


Napájení bezdrátových myší

Specifikum bezdrátových modelů je samozřejmě to, že se musí nabíjet, nebo v nich měnit baterky. Moderní myši zvládnou na jeden zátah pracovat i několik měsíců, takže typ napájení není moc důležitý. Pro někoho však může být pohodlnější připojit kabel a chvíli myš používat jako drátovou než hledat a měnit baterie. Pokud ovšem nemáte Apple Magic Mouse, která se kvůli konektoru na spodní straně nedá během nabíjení používat…

Na trhu najdete i několik myší, které se průběžně nabíjejí či napájejí pomocí speciální podložky. Takže jsou bezdrátové, ale zároveň nemusíte řešit zdroj energie. Ale jejich výběr je malý, jsou drahé a konkrétní modely vám nemusí vyhovovat.

Optickou, nebo laserovou, to je oč tu běží. Který typ snímače se hodí na lesklé povrchy?

Pokračování 5 / 12

Snímače

Všechny dnešní myši přenášejí pohyb na kurzor díky stejnému principu. Světlem ozařují povrch pod myší a snímač pak doslova fotí a porovnává rozdíly ve struktuře obrazu. Tím odhaduje, kam se myš posunula. Primární rozdíl je ve zdroji onoho světa.

U optických myší je to obvykle červená LED, u laserových pak infračervený laser. Microsoft pak vyvíjí technologii BlueTrack s modrou LED, Logitech reagoval technologií Darkfield s modrým laserem. Kancelářská krysa (doslova) si rozdílů asi ani nevšimne, takže si při výběru nemusí lámat hlavu.

Obyčejná světelná dioda září rozptýleným světem, laser jen úzkým a ostrým kuželem, který pronikne hlouběji pod povrch. Z hlediska snímače to znamená, že ten optický dobře funguje na matných materiálech, laser zase na lesklých. BlueTrack zlepšuje funkčnost na lesklých površích, Darkfield pak má fungovat dokonce i na skle. Do pasti jej dostanete jen se zrcadlem.

image.png
Optické myši na rozdíl od laserových neumí na lesklých površích hledat struktury, takže na nich nefungují nebo nejsou přesné

Znamená to, že laserové snímače jsou lepší? Ne. Jsou vhodnější na hodně lesklé povrchy. Ale pokud budete jezdit po stole nebo podložce, optická myš bude stejně dobrá. Na textilní podložce spíš lepší, protože vlákna dokážou optický senzor zmást, a kurzor pak není přesný, uskakuje. A kdo často přehmatává myš (zvedne a posune na jiné místo), tomu může vadit, že laserový senzor snímá povrch i pár centimetrů nad stolem. Z diskuzí na fórech a Redditu to vypadá, že nároční hráči dávají přednost optice.

Co u myši znamenají rozlišení a rychlost?

Pokračování 6 / 12

Citlivost a rychlost

Ve foťácích už válka megapixelů skončila, u snímačů myší se ale výrobci za co nejvyšším rozlišením (citlivostí) pořád honí. Mylně přitom uvádějí, že čím je vyšší citlivost, tím je myš přesnější. Pravda je taková, že citlivost ovlivňuje jen to, o kolik pixelů se posune kurzor v závislosti na reálné dráze pohybu myši.

Citlivost se uvádí v jednotkách dpi (dot per inch, bodů na palec). Myš s rozlišením 800 dpi pak při pohybu o jeden palec (2,54 cm) posune kurzor o 800 pixelů. Myš s 8000 dpi při palcovém pohybu posune kurzor desetkrát dál. Výrobci se již chlubí také nesmyslnými hodnotami jako 35K, tedy 35 000 dpi. To pak posunete myšku o tři milimetry a kurzor přejede na šířku celý 4K monitor.

image.png
Citlivosti v tisících dpi jsou k ničemu, ale přepínač se hodí

Takovou citlivost nikdo nepoužívá, protože to naopak přesnost snižuje. Ostatně profi hráči stříleček, kde na přesnosti záleží nejvíc, nastavují hodnoty na stovky dpi. Citlivost je možné měnit a některé myši na to mají i přepínač, protože někdy se hodí rychlý pohyb kurzoru, jindy vysoká přesnost.

Jakou citlivost tedy zvolit? To záleží na rozlišení a velikosti monitoru a jemné motorice vaší ruky. Většina lidí ale asi nebude potřebovat víc než 1600 dpi, což dnes splňují skoro všechny myši.

Vedle citlivosti se výrobci herních myší poměřují i v rychlosti. Tu uvádějí v ips (inch per second, palec za sekundu). Kupříkladu Razer u svých nejlepších senzorů slibuje až 650 ips, po převodu 16 metrů za sekundu. Ne, vážně, takhle rychlou detekci pohybu nepotřebujeme a tyto parametry nemusíte sledovat. Nejlepšího hráče v Counter-Striku z vás rychlá myš neudělá.

Spínače jsou důležité hlavně u klávesnic, ale rozdíly najdete také u myší…

Pokračování 7 / 12

Spínače

Na rozdíl od klávesnic nehrají spínače myší tak významnou roli. Naprostá většina z nich jsou mechanické, stiskem tlačítka tedy fyzicky spojíte/rozpojíte elektrický obvod. Platí pouze to, že levné myši budou mít spínače horší, takže kliknutí nebude tak jisté. Drahé myši budou mít lepší spínače (Kailh, Omron, Lightforce, Razer Switch), kde každé kliknutí bude fungovat. A spínače budou také odolnější, takže vydrží jednotky či desítky milionů stisknutí.

Ještě odolnější jsou optické snímače, kde nedochází k fyzickému kontaktu, ale přerušení světelného paprsku. Teoreticky také rychleji zaznamenají stisk, ale mluvíme zde o rozdílech v nižších jednotkách milisekund. V praxi to je nepostřehnutelné. Tyto lepší spínače navíc často bývají schované jen pod dvěma hlavními tlačítky, u těch ostatních se použije něco horšího.

image.png
Spínač je ta maličká komponenta pod velkým tlačítek, která se skutečně stará o kliknutí

Spíš než rychlost a odolnost spínačů možná budete řešit jejich hlučnost. Myši nahlas cvakají, což může v noci rušit ostatní obyvatele bytu. Příjemné to není ani u hovorů, mikrofony dokážou klikání dost zvýraznit. Na druhou stranu už existuje software, který hluk myší a klávesnic naopak potlačí. Zpravidla všechny myši jsou hlučné. Ty tiché to budou mít na sobě napsané jako hlavní přednost.

Co všechno může nabídnout kolečko myši? 

Pokračování 8 / 12

Kolečko

Kolečko od svého vynálezu v roce 1995 také ujelo velký kus cesty. V základu sice pořád slouží pro posun stránek či třeba zvětšování mapy nebo obrázků, ale práce s ním se trochu změnila. Microsoft už v roce 1996 napadlo, že by kolečko mohlo být klikací a fungovat jako třetí tlačítko. Takto dnes fungují snad všechna kolečka.

U některých myší se ale můžete setkat s tím, že lze kolečko naklánět doprava či doleva, což, což se využívá jako tlačítko vpřed/vzad, případně pro horizontální posun. Jsou i myši, které pro skrolování na opačné ose přímo používají druhé kolečko či váleček, nejčastěji budou umístěné na boku pod palcem.

image.png
Logitech MX Master 3S má horní kolečko se setrvačníkem a na boku ještě váleček

Hitem posledních let jsou kolečka se setrvačníkem, často tuto funkci najdete pod označením HyperScroll, používají to například Logitech a Razer. Funguje to tak, že standardně se kolečko posouvá po krocích jako všude jinde, pokud ale uvolníte pojistku nebo jej prudce roztočíte, začne se rychle otáčet, dokud se třením nezabrzdí. Je to neskutečně návyková věc, jak procházet nekonečné tabulky v Excelu či jiné dlouhé dokumenty, zdrojové kódy nebo webové stránky.

Potřebujete k myši podložku? Čtěte dále…

Pokračování 9 / 12

Je třeba podložka?

Téma jsme už trochu nakousli v listu s rozlišením snímačů. Jednoduchá odpověď na úvodní otázku zní – ne, podložka není potřeba. Složitější pak – jak kdy. Zopakujme si již vyřčený fakt, že optickým myším nesvědčí příliš lesklé povrchy a nefungují na skle, zatímco laserovým lesk nedělá problém, některé fungují i na skle, ale zase zlobí na textilním povrchu.

Pak je tady i praktické hledisko. Pokud stůl nemá moc kvalitní povrchovou úpravu, myš jej časem může poškrábat; nebo matnou povrchovou úpravu vyleštit.  Po podložce bude myš lépe klouzat, na měkčích površích jako textilním nebo koženkovém bude pohyb tišší. Velká textilní podložka v zimě hřeje. Jenže kvůli potu a prachu se také snadno špiní a je třeba ji čistit. Samotný stůl se přitom snadno utírá.

Mezi čtenáři Živě, kteří se zúčastnili ankety, používá myš s podložkou mírná většina hlasujících (55 %).

image.png
Trust vyrábí osvětlenou podložku s USB hubem

Existují však také podložky pro efekt nebo s praktickými vlastnostmi. Obojí se připojují do USB. Ty první po okrajích svítí, protože v hráčských doupatech musí všechno svítit. Ty druhé mohou sloužit jako USB rozbočovač, takže z jednoho konektoru udělají třeba čtyři, do nichž připojíte flashku či rádiový přijímač myši a klávesnice.

Jak důležitý je u myší software a podpora operačních systémů?

Pokračování 10 / 12

Záleží na operačním systému?

Všechny myši, ať už drátové, či bezdrátové, budou fungovat ve všech operačních systémech, které s touto periferií počítají. Což jsou dnes i mobily a tablety. Myši dodržují určitý minimální společný základ (stejně jako klávesnice), aby fungovaly všude i bez instalace dalších ovladačů.

Běžně se tedy nekupuje myš pro Windows, macOS nebo Linux, protože libovolný hlodavec poběží na každém systému. Existují však určité výjimky. Setkáte se například s variantami myší určených speciálně pro Macy. Jsou zpravidla stejné jako běžné verze, ale mají již ve firmwaru naprogramovaná tlačítko pro určitou funkci, například vyvolání Launchpadu či obrazovky Mission Control.

image.png
Logi Options+ slouží pro nastavení myši od Logitechu. Je pro Windows i macOS, ale uživatelé s Linuxem mají smůlu

Zvláštním případem jsou myši Apple Magic Mouse s dotykovou obrazovkou, které jsou určené výhradně pro Mac a na jiných systémech nebudou plnohodnotně fungovat, dokud si nenainstalujete neoficiální ovladač třetí strany.

Podobně biti jsou uživatelé Linuxu, protože výrobci kancelářských a herních myší často vydávají software jen pro Windows a macOS. Zpravidla jsou to ty nejhorší aplikace, na které narazíte, ale umožní vám myš nastavit a přeprogramovat tak, jak to samotný operační systém nedokáže. Užitečná je zejména podpora maker, tedy sekvencí různých operací a rutin, které se jedním kliknutím spustí automaticky. Makra ale stejně tak můžete mít i na klávesnici. Ocení to hráči, programátoři, ale i psavci.

Lepší myši dovolují nastavení ukládat do tzv. uživatelských profilů, takže si můžete za běhu měnit nastavení podle typu hry či programu.

Jaké další vlastnosti a funkce můžete u myší najít?

Pokračování 11 / 12

Užitečná výbava a další pojmy

Modularita je velkým tématem dražších myší, u kterých výrobci umožňují některé části vyměnit či upravit. V nejjednodušším případě u nich nahradíte teflonové kluzáky, aby myš jezdila opět jako nová. Případně nasadíte jiný kryt, aby jako nová vypadala. Nejlepší herní myši pak umožňují vyměnit spínače za jiné, případně do těla vložit závaží, aby pohyby byly co nejpříjemnější.

A pak jsou myši, u nichž můžete měnit „karoserii“, například přidávat grip pro lepší úchop. Nejdál v možnostech modularity nejspíš zašel Razer u myši Naga Trinity, kde se mění celé boční panely, takže si můžete určit, kolik tlačítek tam budete mít.

image.png
Razer Naga Trinity umožní měnit boční panely

Jeden kryt má na bloku 12 tlačítek, to se pak hodí i podsvícení, abyste věděli, jak je který čudlík označený. Jinak ale podsvícení slouží jen pro efekt. Pokud už jej však myš má, je dobré, aby se dalo libovolně nastavit a sladit se zbytkem světýlek okolo.

Některé myši mohou mít zabudovanou čtečku otisků. Je to však spíš raritní výbava a z větších výrobců ji u jedné drátové myši nabízí Dell. Čtečka je kompatibilní s Windows Hello, takže ve Windows 10/11 může sloužit k přihlašování a ověřování uživatele.

image.png
Dell MS819, jedna z mála myší s integrovanou čtečkou otisků

Vzácná je i dotyková plocha. Tu má již párkrát zmiňovaná Apple Magic Mouse, kde kapacitní vrstva nahrazuje klasická tlačítka i kolečko. Dotykovou plochu najdete také na Microsoft Arc Mouse.

Na trhu jsou rovněž chlazené myši, což uživatelé mají ocenit hlavně v létě. Typicky se chlazením myslí perforovaný horní kryt, takže dlaň může dýchat. Firma Zephyr ale vyrobila myš, uvnitř které je malý ventilátor. Průvan může v parnu být příjemný, ale rozhodně není zdravý.

image.png
Zephyr Pro s aktivním chlazením pomocí větráčku

Na dalších listech najdete nejoblíbenější počítačové myši v cenových kategoriích, které jsme definovali v úvodu článku.

Pokračování 12 / 12

Nejoblíbenější myši do 300 Kč

Logitech Wireless Mouse M185 910-002238
Logitech Wireless Mouse M185 910-002238
nabízí 66 obchodů za ceny od 247 Kč
Porovnat ceny
SilverCrest 368984
SilverCrest 368984
nabízí 1 obchod za ceny od 170 Kč
Porovnat ceny
C-Tech WLM-12BK
C-Tech WLM-12BK
nabízí 33 obchodů za ceny od 162 Kč
Porovnat ceny
Genius DX-101 31010026401
Genius DX-101 31010026401
nabízí 25 obchodů za ceny od 71 Kč
Porovnat ceny
C-Tech WLM-02
C-Tech WLM-02
nabízí 33 obchodů za ceny od 111 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené myši do 300 Kč


Nejoblíbenější myši za 300–500 Kč

Rapture VENOM RPT-GMDVA825RB
Rapture VENOM RPT-GMDVA825RB
nabízí 2 obchody za ceny od 399 Kč
Porovnat ceny
Rapture VENOM RPT-GMDVA825RW
Rapture VENOM RPT-GMDVA825RW
nabízí 1 obchod za ceny od 399 Kč
Porovnat ceny
A4Tech Bloody V7M Ultra Core 2
A4Tech Bloody V7M Ultra Core 2
nabízí 37 obchodů za ceny od 435 Kč
Porovnat ceny
Connect IT FOR HEALTH CMO-2510-BK
Connect IT FOR HEALTH CMO-2510-BK
nabízí 41 obchodů za ceny od 376 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené myši za 300–500 Kč


Nejoblíbenější myši za 500–1000 Kč

Logitech G502 Hero 910-005470
Logitech G502 Hero 910-005470
nabízí 47 obchodů za ceny od 995 Kč
Porovnat ceny
Rapture COBRA STEALTH RPT-GMSC3325SB
Rapture COBRA STEALTH RPT-GMSC3325SB
nabízí 2 obchody za ceny od 524 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené myši za 500–1000 Kč


Nejoblíbenější myši za 1000–2500 Kč

Logitech G502 Hero 910-005470
Logitech G502 Hero 910-005470
nabízí 45 obchodů za ceny od 1 060 Kč
Porovnat ceny
Razer Basilisk V3 RZ01-04000100-R3M1
Razer Basilisk V3 RZ01-04000100-R3M1
nabízí 40 obchodů za ceny od 1 139 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené myši za 1000–2500 Kč


Nejoblíbenější myši nad 2500 Kč

SteelSeries Aerox 5 Wireless 62406
SteelSeries Aerox 5 Wireless 62406
nabízí 5 obchodů za ceny od 2 834 Kč
Porovnat ceny
Razer Viper V2 Pro RZ01-04390100-R3G1
Razer Viper V2 Pro RZ01-04390100-R3G1
nabízí 15 obchodů za ceny od 2 721 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené myši nad 2500 Kč

Jak vybírat elektroniku

Poradíme vám, jak dobře vybrat hardware a domácí elektroniku. Na co si dát pozor, čemu se vyhnout a co je naopak velmi důležité.  Srozumitelně a přehledně.

TelevizorySoundbary • RouterySSDChytré hodinkyProjektoryTabletyFotomobilyMonitoryÚložiště NAS3D tiskárnySluchátka • Herní konzole

A další desítky článků na téma Jak dobře vybrat

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud