Klávesnice | Jak vybrat

Jak dobře vybrat klávesnici. Mechanická bude spolehlivější a možná vůbec nepotřebujete bezdrátovou

  • Klávesnice vypadají jedna jako druhá, ale rozdíly jsou mezi nimi velké
  • Kdy se vyplatí mechanická a proč je dobré podsvícení?
  • Vysvětlíme pojmy, kterými vás obchody a výrobci zahltí
Jak dobře vybrat klávesnici. Mechanická bude spolehlivější a možná vůbec nepotřebujete bezdrátovou

Výběr klávesnice se často podceňuje. Sama o sobě nepřidává počítači žádný výkon navíc a jedna vypadá jako druhá, takže přece mezi nimi není žádný velký rozdíl. To ale není tak úplně pravda.

Pokud se živíte psaním, případně hraním, oceníte výbavu či ergonomii, kterou nabízí dražší modely. Jestli však potřebujete občas napsat e-mail, zprávu na Facebook nebo ťukat adresy do vyhledávače, bude vám stačit i ta nejlevnější klávesnice a vybrat si můžete klidně tu s nejhezčím designem.

Ceny klávesnic a co za ně můžete čekat 

Klávesnice do 300 Kč budou většinou drátové, bez podsvícení i další bonusové výbavy. Psaní na nich nebude tak pohodlné, jejich fyzické zpracování bude slabší.

Klávesnice za 300500 Kč na tom po konstrukční stránce nebudou o mnoho lépe, ale najdete mezi nimi už i bezdrátové, případně podsvícené varianty. Nikdy ale ne obojí, tato výbava se až na pár výjimek ve vyšších cenových hladinách vzájemně vylučuje.

Klávesnice za 5001000 Kč už zpravidla nabídnou pevnější tělo a jistější stisk kláves. Často mají mechanické klávesy, které jsou odolnější, nebo programovatelné funkce. Bezdrátové modely mohou obsahovat i Bluetooth, takže se připojení obejde bez přijímače do USB.

Klávesnice za 10002500 Kč nabídnou ty nejlepší funkce prakticky bez kompromisů a vybírat si budete podle zaměření či stylu práce.

Klávesnice nad 2500 Kč už mají své uživatele především rozmazlovat. Používají nejlepší materiály, nejnovější technologie nebo si připlácíte za značku.

Nejdražší ale nemusí být univerzálně nejlepší. Každá klávesnice má nějaká specifika a žádná vám nebude plně vyhovovat, protože budou rozhodovat detaily typu divně umístěného tlačítka. S tím se musíte smířit. Jako my všichni…

První otázka při výběru by se měla týkat velikosti klávesnice. Musíte si také říct, k čemu ji budete nejvíc používat. Klikněte na šipku, pokračujte k další části článku

Diskuze (59) Další článek: Sledujte start rakety Falcon 9 s telekomunikační družicí SES-22

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Windows, Apple, Facebook, Linux, Internet, USA, Bluetooth, Klávesnice, Evropa, Evropská unie, USB, Razer, Logitech, Příslušenství, Jak vybrat, Cherry MX, ANSI, Tlačítko, Klávesa, Mec, Počítač, Česká republika, Mini, NKRO, Spínač, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows