Jak v panelu Další místa zobrazit vlastní ikony

Pokud své dokumenty ukládáte do několika „těžko přístupných“ složek, určitě vás už v dialogových oknech Otevřít nebo Uložit přestalo bavit proklikávání do vybrané složky. Vaši práci si však můžete ulehčit – stačí si upravit nastavení panelu Další místa tak, aby se v něm zobrazovaly jen vámi nejčastěji používané složky.

Pokud ve Windows XP spustíte nějaký uživatelský program, který je standardní součástí systému, a přejdete do nabídky Otevřít nebo Uložit jako, zobrazí se nové okno, kde v jeho levé části naleznete speciální panel se seznamem nejčastěji používaných složek. Ve výchozím nastavení se jedná o Historii, Plochu, Dokumenty, Tento počítač a složku Místa v síti.

Klepněte pro větší obrázek

Ne každému uživateli však nabídka v tomto složení ikon musí vyhovovat. Někteří uživatelé tuto nabídku vůbec nepoužívají a spíše koumají nad tím, jak by její zobrazování mohli zakázat. Jiné zase zajímá způsob, jak ikony v tomto panelu upravit, resp. jak sem jednoduše přidat zástupce složek, které používají nejčastěji…

Jak zakázat zobrazování panelu Další místa

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Pokud patříte mezi uživatele, kteří by chtěli zobrazování tohoto panelu v levé části většiny dialogových oken pro otevření nebo uložení souboru zakázat, můžete tak učinit relativně jednoduchou úpravou systémového registru:

  • Klepněte na tlačítko Start a vyberte příkaz Spustit (použít také můžete klávesovou kombinaci Win + R).
  • Zadejte příkaz regedit a stiskněte klávesu Enter.
  • Postupným klepáním přejděte na klíč HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies.
  • V horní části okna otevřete nabídku Úpravy | Nový a klepnutím na položku Klíč vytvořte nový klíč s názvem Comdlg32.
  • Zobrazte klíč HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Comdlg32.
  • V pravém podokně vytvořte novou hodnotu DWORD (Úpravy | Nový | Hodnota DWORD), kterou pojmenujte jako NoPlacesBar.
  • Na položku NoPlacesBar poklepejte levým tlačítkem myši. Otevře se nové okno Upravit hodnotu DWORD, kde do pole Údaj hodnoty vepište 1 a stiskněte tlačítko OK.
  • Ukončete práci s Editorem registru. Provedené nastavení se projeví ihned.

Poznámka: Budete-li chtít systémovou lištu v oknech Otevřít a Uložit opět zobrazovat, nastavte položce NoPlacesBar hodnotu 0 nebo ji úplně vymažte.

Nastavení vlastních ikon

Pokud vám zobrazování tohoto panelu vyhovuje, ale ocenili byste, kdyby se v něm nacházely úplně jiné ikony, můžete si jej upravit podle vlastních představ. Požadované nastavení je možné provést editací systémového registru – postup je však zbytečně složitý.

K jednoduché změně ikon, jež se budou v daných oknech zobrazovat, můžete použít prográmek PlacesBar Tweaker, který si můžete stáhnout z tohoto umístění nebo z naší sekce Soubory. Velikost archivu ZIP, ve kterém je instalátor programu komprimován, je něco přes jeden megabajt, takže i při nejpomalejším připojení pomocí telefonní linky a modemu nebo technologie GPRS jej stáhnete za okamžik.

Po dokončení instalace program PlacesBar Tweaker spustíte z nabídky Start | Všechny programy | ioIsland | PlacesBar Tweaker.

Ovládání programu je velice jednoduché. V levé části okna naleznete seznam ikon, které se v panelu Další místa zobrazují. Chcete-li danou ikonu změnit, označte ji klepnutím levým tlačítkem myši a ze seznamu Use Special Folder for Selected Place vyberte požadovanou složku, kterou chcete místo vybrané ikony použít.

Klepněte pro větší obrázek

V případě, že požadovaný adresář v seznamu Use Special Folder for Selected Place nenaleznete, zvolte možnost Use Drive or Folder for Selected Place. Stisknutím tlačítka Browse se zobrazí okno Select Folder or Drive, kde vyberte požadovanou položku a stiskněte tlačítko OK.

Klepněte pro větší obrázek

Pro změnu pořadí ikon v seznamu použijte šipky v levé dolní části okna. Před tím, než uložíte provedené nastavení, stiskněte tlačítko Preview – tím se zobrazí náhledové okénko, kde se můžete přesvědčit, zda vám bude dané nastavení vyhovovat. V případě, že budete chtít aktivovat výchozí nastavení, klepněte na tlačítko Restore Defaults a potvrďte zobrazený dialog.

Klepněte pro větší obrázek

Pro uložení provedeného nastavení a uzavření tohoto okna stiskněte tlačítko Exit. Nastavení se projeví ihned.

Klepněte pro větší obrázek

Tip: Pomocí nástroje PlacesBar Tweaker také můžete velice jednoduše zobrazování panelu Další místa zakázat – v dolní části okna stačí aktivovat možnost Hide Places Bar in Dialogs a stisknout tlačítko Exit.

Diskuze (18) Další článek: Několik kritických chyb ohrožuje Adobe Acrobat

Témata článku: Microsoft, Windows, Nový klíč, Browse, Pan, VLA, Složitá část, Exit, Postupné uzavření, Speciální panel, Systémový program, Nové místo, Pán, Provedené nastavení, Levý panel, Zobrazování, Uživatelský program, Okno


Určitě si přečtěte

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu