Gmail | Tipy | E-mail

Jak v Gmailu najít největší přílohy. Jarním úklidem uvolníte místo pro další spam

Pokud máte u Googlu bezplatný účet, veškeré služby v něm sdílejí jednotnou kapacitu 15 GB. Kdo schránku nikdy nečistil, možná se za ty roky a tisíce doručených e-mailů zbytečně připravuje o místo, které může využít pro Fotky nebo libovolná data v cloudovém Disku.

Největší e-maily můžete snadno najít pomocí pokročilých filtrů, tlačítko se nachází napravo ve vyhledávacím poli.

image.png

V otevřeném menu si můžete zaškrtnout nejen to, že chcete najít všechny e-maily s přílohou, ale zvolit můžete i jejich velikost. Jestli jsou větší či menší než vámi stanovená hodnota v megabajtech (či kilobajtech nebo jen bajtech).

image.png

Pokud nechcete moc klikat, filtrovat můžete pomocí operátorů psaných na klávesnici. Do vyhledávacího pole například vložíte has:attachment, což najde všechny e-maily s přílohou. Velikosti pak zvolíte pomocí operátorů larger (větší než) nebo smaller (menší než). Kupříkladu larger:15mb vyhledá zprávy větší než 15 MB.

image.png

Maximální podporovaná velikost standardních příloh je 25 MB. Gmail sice umí přijmout i větší (až 50 MB), ale pokud je sami odesíláte, po překročení limitu soubory vloží na Disk a do zprávy odkaz ke stažení. Funkce pro řazení výsledků podle velikosti bohužel chybí.

Diskuze (1) Další článek: Rusové pozastavili provoz jaderné elektrárny v Záporoží. Situace v okolí se stala potenciálně nebezpečnou

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,