Jak úspěšně restartovat vzdálený počítač

Restartovat server na dálku, je pro správce značné ulehčení práce (pokud se to zdaří).
Jedno řešení nabízí Resource Kit. Obsahuje utilitu Shutdown Manager, která je schopna provést shutdown případně shutdown a restart na kterémkoli vzdáleném počítači, ke kterému máte jako správce přístup (tedy efektivní administrátorská práva). Máte možnost zadat interval, po kterém se má program zaktivizovat a zároveň můžete na příslušný počítač poslat zprávu o zamýšleném restartu.

Nedaří se mi vzdálený Shutdown
Restartovat server na dálku, je pro správce značné ulehčení práce (pokud se shutdown zdaří). Příčina nezdaru může být v dialogovém okně přihlašovací procedury, které čeká na stisknutí tlačítka OK, jinak se neuzavře a shutdown nemůže pokračovat. Toto okno běžně v systému chybí, dá se ale dodat z registrů. Některé procedury jej aktivují automaticky – například C2 Security Manager. Uzavírání okna řeší Service Pack 4. Pokud ho nemáte odstraňte dialogové okno zásahem do Registry databáze. Zde v klíči:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\ Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Winlogon

Smažte hodnoty s názvy : LegalNoticeCaption a LegalNoticeText. Vzdálené ukončení systému pak proběhne v pořádku.

Rychlejší Shutdown
Potřebujete-li bleskově restartovat, neměli byste opomenout Shutdown. Ten může někdy velmi zdlouhavý. Zkuste upravit registry:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\ Microsoft\WindowsNT\ CurrentVersion\Winlogon

Do tohoto klíče přidejte hodnotu EnableQuickReboot a nastavte ji na 1. Potom se musí provézt nový start systému nejprve běžným způsobem. Teprve následně je připravena nová čtyřznaková zkratka. Pro svižný restart použijte kláves Shift-Ctrl-Alt-Del.

Váš názor Další článek: 1998: Na tento rok dlouho nezapomeneme (II.)

Témata článku: Software, Microsoft, Resource, Restart, Shift + Ctrl + Alt, Vzdálený počítač, Shift

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů