E-shopy | Tipy

Jak ušetřit při nákupu na internetu. Pomohou srovnávače, slevy bank i správné karty

  • Nejlepším pomocníkem jsou srovnávače cen jako Heureka
  • Některé e-shopy umí dorovnat nižší ceny konkurence
  • O ceně rozhoduje i to, čím zaplatíte

Srovnávače cen

Naprosto zřejmý tip, ale služby jako naše Zboží Živě, srovnávače Heureka.cz nebo Zboží.cz vám opravdu mohou ušetřit stovky i tisíce korun, pokud stejné zboží koupíte v jiném spolehlivém obchodu, než jste původně zamýšleli.

V minulosti jste skrz srovnávače mohli získat výhodnější cenu i v e-shopu, který jste navštívili přímo. Byl to paradox, ale věrné zákazníky, již zamířili přímo na stránky obchodu, takto trestalo například Notino nebo Megaknihy. Stejný produkt odkázaný z Heuréky byl levnější o několik procent. Dnes už se ale s podobným přístupem nejspíš nesetkáte. To vám spíš nabídnou zvláštní slevu skrz odkazy na vlastních profilech na sociálních sítích.

Klepněte pro větší obrázek
Velký rozptyl cen, přitom ty nejnižší překvapivě mají velké obchody jako CZC nebo Datart

S čím zatím srovnávače bohužel nepomůžou, je nákup více položek. Chcete-li nakoupit pět věcí, musíte ceny ručně kontrolovat pětkrát. Nikdo vám neřekne, kde všech pět položek je skladem a kde zaplatíte nejméně. A zmíněné služby monitorují jen české e-shopy, nikoliv ty zahraniční.

České srovnávače ale mohou pomoci také s uživatelskými recenzemi, kde sami zákazníci hodnotí produkty, ale i samotné e-shopy z hlediska jejich přístupu k reklamacím, dopravě a obecně celé komunikaci. Jen se často musíte brodit nesmyslnými texty, protože ne každý k recenzím přistupuje opravdu zodpovědně.

Další bonusovou funkcí je možnost upozornit na budoucí slevy. Na Heurece si nastavíte cenového hlídače, který pošle e-mail, jakmile cena klesne pod vámi nastavenou úroveň.

Klepněte pro větší obrázek
Když s nákupem nespěcháte, může se hodit hlídaček cen

A když už se pustíte do hledání cen, rozhodně zkuste i Hlídačshopů.cz. Nesrovnává ceny jednoho produktu napříč e-shopy, ale v historii jednoho obchodu. Díky tomu zjistíte, jestli prodejcem uváděná sleva je opravdu reálná, nebo se odvíjí od cena, za kterou se produkt nikdy neprodával. Hlídač monitoruje zhruba třicet tuzemských e-shopů a díky doplňku pro prohlížeče vám přehledný graf ukáže přímo v obchodě.

Klepněte pro větší obrázek
Hlídač shopů ukazuje šikovný graf přímo na produktové stránce

Na dalším listu se dozvíte, kdy probíhají největší slevové akce…

Diskuze (30) Další článek: NASA změnila pravidla pro vesmírné turisty. Chce, aby je doprovázeli vysloužilí astronauti

Témata článku: Internet, AliExpress, Amazon, Amazon Prime, E-shopy, Banka, Tipy, Aukro, Black Friday, Electroworld, Revolut, UniCredit Bank, Prime video, Česká spořitelna, Kaufland, Raiffeisenbank, Alza Premium, Produkt, Srovnávač, Albert, Zboží, Datart, Zásilkovna, Notino, GlóbusSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Přenosné solární nabíječky jsou určeny především pro drobnou elektroniku, ty větší si ale poradí i s notebooky velkými powerpacky nebo kombinací všeho.

Stanislav Janů
Srovnávací testSolární energie
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru