E-shopy | Tipy

Jak ušetřit při nákupu na internetu. Pomohou srovnávače, slevy bank i správné karty

  • Nejlepším pomocníkem jsou srovnávače cen jako Heureka
  • Některé e-shopy umí dorovnat nižší ceny konkurence
  • O ceně rozhoduje i to, čím zaplatíte

Srovnávače cen

Naprosto zřejmý tip, ale služby jako naše Zboží Živě, srovnávače Heureka.cz nebo Zboží.cz vám opravdu mohou ušetřit stovky i tisíce korun, pokud stejné zboží koupíte v jiném spolehlivém obchodu, než jste původně zamýšleli.

V minulosti jste skrz srovnávače mohli získat výhodnější cenu i v e-shopu, který jste navštívili přímo. Byl to paradox, ale věrné zákazníky, již zamířili přímo na stránky obchodu, takto trestalo například Notino nebo Megaknihy. Stejný produkt odkázaný z Heuréky byl levnější o několik procent. Dnes už se ale s podobným přístupem nejspíš nesetkáte. To vám spíš nabídnou zvláštní slevu skrz odkazy na vlastních profilech na sociálních sítích.

Klepněte pro větší obrázek
Velký rozptyl cen, přitom ty nejnižší překvapivě mají velké obchody jako CZC nebo Datart

S čím zatím srovnávače bohužel nepomůžou, je nákup více položek. Chcete-li nakoupit pět věcí, musíte ceny ručně kontrolovat pětkrát. Nikdo vám neřekne, kde všech pět položek je skladem a kde zaplatíte nejméně. A zmíněné služby monitorují jen české e-shopy, nikoliv ty zahraniční.

České srovnávače ale mohou pomoci také s uživatelskými recenzemi, kde sami zákazníci hodnotí produkty, ale i samotné e-shopy z hlediska jejich přístupu k reklamacím, dopravě a obecně celé komunikaci. Jen se často musíte brodit nesmyslnými texty, protože ne každý k recenzím přistupuje opravdu zodpovědně.

Další bonusovou funkcí je možnost upozornit na budoucí slevy. Na Heurece si nastavíte cenového hlídače, který pošle e-mail, jakmile cena klesne pod vámi nastavenou úroveň.

Klepněte pro větší obrázek
Když s nákupem nespěcháte, může se hodit hlídaček cen

A když už se pustíte do hledání cen, rozhodně zkuste i Hlídačshopů.cz. Nesrovnává ceny jednoho produktu napříč e-shopy, ale v historii jednoho obchodu. Díky tomu zjistíte, jestli prodejcem uváděná sleva je opravdu reálná, nebo se odvíjí od cena, za kterou se produkt nikdy neprodával. Hlídač monitoruje zhruba třicet tuzemských e-shopů a díky doplňku pro prohlížeče vám přehledný graf ukáže přímo v obchodě.

Klepněte pro větší obrázek
Hlídač shopů ukazuje šikovný graf přímo na produktové stránce

Na dalším listu se dozvíte, kdy probíhají největší slevové akce…

Diskuze (22) Další článek: Jak vyčistit vodu kontaminovanou bakteriemi? Stačí nasypat netoxický prášek a vystavit ji slunci

Témata článku: Internet, AliExpress, Amazon, E-shopy, Aukro, Black Friday, Amazon Prime, Tipy, Banka, Electroworld, Revolut, Albert, AlzaBoxy, Alza Premium, UniCredit Bank, Dobrovský, Prime Music, George, Mountfield, Kaufland, Česká spořitelna, Heuréka, Glóbus, Moneta, Zásilkovna