Google | Sociální sítě | Google+

Jak stáhnout svá data z končícího Google+

Jak stáhnout svá data z končícího Google+

V pondělí jsme informovali, že sociální síť Google+ končí. Jako jeden z údajných důvodů stopnutí celého projektu byly označeny bezpečnostní problémy. Ač je horizont definitivního uzavření virtuálních bran ještě daleko (mělo by se tak stát ve druhém pololetí roku 2019, patrně v srpnu), možná se vám bude hodit postup, jak si stáhnout svá data.

Celý proces je v podstatě jednoduchý: vaším úkolem bude navštívit Google Takeout, zvolit příslušné položky (to je asi to nejsložitější), vybrat si formát archivního souboru a poté vyčkat na jeho připravení. Tento soubor si pak můžete stáhnout a uložit do počítače nebo na cloudový disk.

Jak stáhnout svá data z Google+?

Pojďme si ale celý proces projít podrobněji a popišme si jeho jednotlivé fáze. Jako první tedy otevřete Google Takeout, což je stránka, ze které si můžete stáhnout veškerá data, svázaná s vaším účtem Google.

V dalším kroku bude vaším úkolem pomocí přepínačů zvolit služby, jejichž data chcete zahrnout do archivu. Pokud vás zajímají pouze data z Google+, použijte nejprve tlačítko Nevybírat žádné, čímž deaktivujete všechny přepínače. Poté postupně vyberte následující položky:

  • +1
  • Hangouts
  • Hangouts On Air
  • Komunity Google+
  • Kruhy Google+
  • Profil
  • Stream Google+

U některých položek můžete zvolit formát, ve kterém chcete svá data dostat.

Klepněte pro větší obrázek
Použijte tlačítko Nevybírat žádné, pak zvolte sedm položek

Nakonec klepněte na tlačítko Další, čímž se dostanete na následující stránku, kde rozhodnete o tom, jak budou vaše data uložena. Na výběr máte mezi obvyklým formátem ZIP a TGZ. Dále můžete nastavit velikost jednoho archivního souboru. Důležitá je volba Způsob dodání, kde si buď můžete nechat poslat odkaz e-mailem, až bude váš archiv připraven, nebo lze soubor nahrát do některého z podporovaných cloudových úložišť (Disk Google, Dropbox, OneDrive, či Box).

Klepněte pro větší obrázek
Přizpůsobení formátu archivu

V posledním kroku zbývá jen vyčkat, než Google připraví váš balíček. Pokud jste zvolili jako způsob doručení odeslání odkazu e-mailem, můžete stránku opustit. Jakmile bude proces dokončen, dostanete odkaz, přes který svůj archiv stáhnete.

Klepněte pro větší obrázek
Nyní stačí počkat
Diskuze (14) Další článek: Podívejte se na největší baterii na světě, kterou Tesla v Austrálii postavila za 100 dní

Témata článku: Google, Sociální sítě, Google+, Položka, Následující stránka, Odkaz, Druhé pololetí, Celý proces, Box, Settings, Údajný důvod, Bezpečnostní problém, Data, Jak, Soubor, Archiv, Poslední krok, Formát, Přepínač, Tlačítko, Obvyklý formát, Archivní soubor, Cloudový disk, Horizont, Sociální síť

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači