Google | Sociální sítě | Google+

Jak stáhnout svá data z končícího Google+

Jak stáhnout svá data z končícího Google+

V pondělí jsme informovali, že sociální síť Google+ končí. Jako jeden z údajných důvodů stopnutí celého projektu byly označeny bezpečnostní problémy. Ač je horizont definitivního uzavření virtuálních bran ještě daleko (mělo by se tak stát ve druhém pololetí roku 2019, patrně v srpnu), možná se vám bude hodit postup, jak si stáhnout svá data.

Celý proces je v podstatě jednoduchý: vaším úkolem bude navštívit Google Takeout, zvolit příslušné položky (to je asi to nejsložitější), vybrat si formát archivního souboru a poté vyčkat na jeho připravení. Tento soubor si pak můžete stáhnout a uložit do počítače nebo na cloudový disk.

Jak stáhnout svá data z Google+?

Pojďme si ale celý proces projít podrobněji a popišme si jeho jednotlivé fáze. Jako první tedy otevřete Google Takeout, což je stránka, ze které si můžete stáhnout veškerá data, svázaná s vaším účtem Google.

V dalším kroku bude vaším úkolem pomocí přepínačů zvolit služby, jejichž data chcete zahrnout do archivu. Pokud vás zajímají pouze data z Google+, použijte nejprve tlačítko Nevybírat žádné, čímž deaktivujete všechny přepínače. Poté postupně vyberte následující položky:

  • +1
  • Hangouts
  • Hangouts On Air
  • Komunity Google+
  • Kruhy Google+
  • Profil
  • Stream Google+

U některých položek můžete zvolit formát, ve kterém chcete svá data dostat.

Klepněte pro větší obrázek
Použijte tlačítko Nevybírat žádné, pak zvolte sedm položek

Nakonec klepněte na tlačítko Další, čímž se dostanete na následující stránku, kde rozhodnete o tom, jak budou vaše data uložena. Na výběr máte mezi obvyklým formátem ZIP a TGZ. Dále můžete nastavit velikost jednoho archivního souboru. Důležitá je volba Způsob dodání, kde si buď můžete nechat poslat odkaz e-mailem, až bude váš archiv připraven, nebo lze soubor nahrát do některého z podporovaných cloudových úložišť (Disk Google, Dropbox, OneDrive, či Box).

Klepněte pro větší obrázek
Přizpůsobení formátu archivu

V posledním kroku zbývá jen vyčkat, než Google připraví váš balíček. Pokud jste zvolili jako způsob doručení odeslání odkazu e-mailem, můžete stránku opustit. Jakmile bude proces dokončen, dostanete odkaz, přes který svůj archiv stáhnete.

Klepněte pro větší obrázek
Nyní stačí počkat
Diskuze (14) Další článek: Podívejte se na největší baterii na světě, kterou Tesla v Austrálii postavila za 100 dní

Témata článku: Google, Sociální sítě, Google+, Box, Druhé pololetí, Cloudový disk, Soubor, Horizont, Položka, Celý proces, Settings, Odkaz, Obvyklý formát, Sociální síť, Přepínač, Poslední krok, Data, Google Takeout, Definitivní uzavření, Bezpečnostní problém, Formát, Archiv, Archivní soubor, Údajný důvod, Tlačítko


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky