Jak soubory T602 prohlídnout i vytisknout ve Windows 95?

Pokud chcete pod Windows 95 načíst nebo snad dokonce vytisknout dokumenty ze starého textového editoru Text602, jste postaveni před poměrně nelehký úkol. Nabídneme vám užitečný program, který to zvládá bravurně.
Pokud chcete pod Windows 95 načíst nebo snad dokonce vytisknout dokumenty ze starého textového editoru Text602, jste postaveni před poměrně nelehký úkol. Buď potřebujete Word s příslušným filtrem na soubory, ten ale má problémy s tabulkami a grafikou přes rámečky, respektive je ignoruje, nebo musíte použít WinText602. Protože všechny tyto programy jsou komerční a musíte za ně platit, potěšilo nás, když jsme na WinFiles našli prográmek T602view českého autora Milana Brože, který studuje na fakultě elektrotechniky a informatiky VUT v Brně. Program je to zadarmový, platit tedy nemusíte nic.

Program dělá přesně to, co potřebujete. Načte a zobrazí text ze souborů Text602 a to včetně formátování, tabulek a speciálních symbolů. Program je navíc velmi úsporný, zabalený má jen 55 kB. Zobrazený soubor můžete vytisknout nebo exportovat do formátu RTF.

Sám si pamatuji, jaké to byly vždy boje, převést text k přednáškám z formátu T602 do Wordu a rozumně je vytisknout alespoň s nějakým náznakem tabulek a schémat. Prográmek by neměl uniknout vaší pozornosti, když máte soubory ještě ve formátu 602 a chcete si je rozumně prohlížet i tisknout pod Windows 95/NT.

Váš názor Další článek: Bojkot: Brno – Šilingrovo náměstí 18.11.1998

Témata článku: Windows, Stará grafika, Speciální symbol


Určitě si přečtěte

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7

Jak horko bude ve vašem městě, až vám bude 80 let? Podívejte se, jak se projeví klimatické změny!

Jak horko bude ve vašem městě, až vám bude 80 let? Podívejte se, jak se projeví klimatické změny!

** Srpen byl třetí nejteplejší za posledních více než sto let ** Bude to ale daleko horší, jak ukazuje aplikace NYT ** V Praze vzroste počet horkých dní na čtyřnásobek

Karel Kilián | 21

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

** Pokud vás nudí vzhled nabídky Start, snadno jej můžete změnit. ** Stejně tak existují programy na přidání záložek do programů. ** Spokojit se ani nemusíte se základním ovládáním hlasitosti.

Vladislav Kluska | 45


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku