Jak snadno učinit některé programy kompatibilními pro běh pod Windows 98?

Některé programy mohou mít problémy s funkčností pod Windows 98, zejména se může jednat o aplikace, které byly určeny pro Windows 3.x.
Některé programy mohou mít problémy s funkčností pod Windows 98, zejména se může jednat o aplikace, které byly určeny pro Windows 3.x (u programů pro Windows 95 problémy téměř nikdy nenastávají). Některé nefunkčnosti není možné obcházet – program pod Windows 98 nepracuje a je nutné pořídit jeho novější verzi. Přesto však můžete sami některé programy „spravit“ – ve Windows 98 totiž existuje šikovný prográmek s názvem MKCOMPAT.EXE (lze spustit přes Start – Spustit – MKCOMPAT), který umožňuje u starších programů upravit některé parametry a učinit je „kompatibilnějšími“ pro běh pod Windows 98.

Postup je jednoduchý – z menu Soubor zadejte Zvolit program, nalezněte programový soubor, který chcete upravit, a podívejte se, které možnosti program „Make Compatible“ nalezne. Dané možnosti aplikujete klepnutím do políčka vlevo vedle možnosti; pro pokročilé uživatele jsou pak k dispozici ještě Upřesňující možnosti (menu Soubor). Jakmile tyto změny provedete, zadejte Uložit z menu Soubor.

Váš názor Další článek: Chystá se další velké vyšetřování: po Microsoftu Intel

Témata článku: Windows, Běh, Pokročilá možnost, Kompatibilní, Šikovná aplikace

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů