Jak snadno spouštět Správce zařízení

Program Správce zařízení (Device Manager) je asi vůbec nejužitečnějším nástrojem pro každého, kdo se chce potřebuje často vrtat v konfiguraci Windows 98. Existuje k němu ale i snadný přístup.
Program Správce zařízení (Device Manager) je asi vůbec nejužitečnějším nástrojem pro každého, kdo se chce potřebuje často „vrtat“ v konfiguraci Windows 98. Problémem ale je, že je k němu poměrně zdlouhavý přístup, musíte kliknout šestkrát myší! Pro toho, kdo jej potřebuje mít při ruce, ale existuje poměrně jednoduchá metoda – vytvořit si Zástupce mířící přímo na tento soubor a umístit jej do přístupného místa, například do panelu Rychlého spuštění (Quick Launch), který je v Hlavním panelu a je tak neustále při ruce, doslova na „jeden klik“. Možnosti jsou dvě – pokud máte klávesnici s klávesou Windows (mezi Ctrl a Alt), dostanete se k panelu Systém – vlastnosti pouhým stiskem Win-Pause; druhá záložka už je Správce zařízení. Pokud ji nemáte či chcete být ještě rychlejší, postupujte následovně:
  • Ukažte na panel Rychlé spuštění pravým tlačítkem myši a zadejte Otevřít.
  • Otevře se složka nazvaná Quick Launch, bývá v adresáři c:\WINDOWS\(…profiles\…vašejméno)\Application Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch
  • Ukažte do ní pravým tlačítkem myši a zadejte Nový – Zástupce
  • Do spouštěcí řádky zapište C:\WINDOWS\CONTROL.EXE Sysdm.cpl
Pojmenujte zástupce libovolně, ale vyberte mu nějakou „pěknou“ ikonu (až je vytvořen, pak znovu Vlastnosti, Změnit ikonu). Poté již máte příkaz Vlastnosti počítače, kde je též Správce zařízení, na jedno klepnutí myší.
  
  
Váš názor Další článek: Je tu nové ICQ, vypadá velice funkčně!

Témata článku: Windows, Internet Explorer, Pravá ruka, Device, Launch, Quick, Správce, Jednoduchá metoda

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost