Jak složit počítač a nespálit se. 10 častých chyb při výběru nové sestavy

Výběr nového počítače je radostí i starostí. Čemu se však vyhnout, aby používání takového stroje bylo už jen radostné?

Chystáte se koupit novou počítačovou sestavu? Komponenty jsou už dostupné, takže máte dobré načasování. Potřebujete aspoň základní znalosti trhu, jednotlivých součástek a principů uvnitř počítače. Čím podrobněji se orientujete, tím lépe dokážete odhadnout, zda připlatit, nebo ušetřit. Rozpočet budete přelévat mezi různými součástkami, až najdete ideální balanc.

1. Nákup hotové sestavy

Pokud se v počítačích nevyznáte, nákup hotové sestavy může být ošemetný. Ne všechny počítače jsou dobře poskládané – v lepším případě vás to bude stát jen peníze navíc, v tom horším bude pro vaše účely počítač špatně použitelný. Dobrých hotových sestav je velmi málo a téměř jistě nebudou optimální pro váš konkrétní účel.

Mimoto počítače od zavedených výrobců hardwaru budou nejspíše mít netypické rozměry, uložení komponent, nedostatečné vývody zdroje a je téměř nemožné cokoli přidat. Trpí na nedostatečné chlazení a nedá se očekávat dobrá kvalita použitých komponent. Velké e-shopy také skládají vlastní sestavy, ale často do nich dávají starší komponenty, které se jim nedaří prodat. Tyto neřesti odhalíte, až když proniknete do oboru. A proč si potom neposkládat vlastní sestavu?

V pokračování pro předplatitele také najdete

Seznamte se s pojmem future-proofing.

Poradíme s výběrem procesoru, desky, pamětí, zdroje a dalších komponent.

Ale nejdůležitější je všechno správně sladit.

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Diskuze (1) Další článek: Google jde po krku Dolby a jeho HDR a 3D zvuku. Caviar bude bezplatná odpověď na Vision a Atmos

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,