Jak si zjednodušit kopírování (nejenom) na ZIP mechaniku?

Pokud často kopírujete za ZIP či jiné výměnné medium, bude se vám možná hodit následující zlepšovák, který tuto operaci příjemně zjednoduší.
Pokud často kopírujete za ZIP či jiné výměnné medium, bude se vám možná hodit následující zlepšovák, který tuto operaci příjemně zjednoduší.

Že používám ZIP více než klasickou disketu jsem zjistil před časem, když se mi má stařičká třiapůlka nechtěla rozběhnout a bylo potřeba provést její generální opravu. Ta spočívala v odstranění mumifikovaného exempláře Musca domestica ze škvíry mechaniky a zapojení napájecího kabelu, který jsem do ní před půl rokem při posledním upgradu zapomněl zastrčit… Jó kde jsou ty časy, kdy jsem byl ochoten kopírovat si u kámoše novou hru na třicet disket, abych pak doma zjistil, že na sedmadvacátém kousku je chyba.

Během jinak pohodlného kopírování na ZIP mi ovšem vadilo, že dotyčnou mechaniku musím lovit v nějakém seznamu a provádět celý sled otravných operací, než se data přesunou. Teď už ne, využívám totiž s výhodou funkci Odeslat (pro její vyvolání stlačte v Průzkumníkovi na vybraném souboru pravé tlačítko myši a vyberte si ji z menu) kdy jsem si do seznamu zařízení, na které mohu něco odeslat, přidal i svůj ZIP a naopak vyházel ven vše, co nepoužívám. Uděláte to snadno – otevřete složku C:\WINDOWS\SENDTO a vložte do něj zástupce vaší oblíbené mechaniky. Nemusí to být nutně ZIP, může to být i jiná mechanika, sdílený adresář na serveru a podobně. Rozmlsanci jako já si navíc změní popisku mechaniky a vyberou nějakou slušivou ikonu. Pak už stačí jen vybrat kopírovaný soubor nebo celý adresář, dvě klepnutí myší a je to tam.

No a když už tu složku máte otevřenou, poradím vám ještě jeden zajímavý fígl – přihoďte si tam i zástupce Notepadu, budou se dít věci. Od teď můžete prohlížet i editovat každý soubor, o kterém bezpečně víte, že je textový, ale má příponu, kterou se vám nechce asociovat – všechny ty konfiguráčky s exotickými příponami či popisky typu READ.ME (za to by se mělo střílet) a podobně máte plně pod kontrolou.

Váš názor Další článek: Jsou známé ceny nového SQL Serveru 7 – bude to na Oracle stačit?

Témata článku: Windows, Zip, Napájecí kabely, Kopírování, Sled

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost