Jak si bezpečně uložit kryptoměny?

Reklama 29. října 2020
Ten nejrychlejší: Test SSD Samsung 980 Pro s kapacitou 1 TB
Kryptoměny jsou stále populárnější a počet jejich majitelů každým dnem roste. S výhledem na možný příchod finanční krize je mnozí vnímají jako zajímavou alternativu ke tradičním penězům a formám investování.
Jak si bezpečně uložit kryptoměny?

Ikdyž počet vlastníků kryptoměn stoupá, jen malá část z nich ví, jak si kryptoměny uložit bezpečně. Právě bezpečná úschova je však základem úspěšného investování do kryptoměn.

Kryptoměny se dají uložit několika způsoby:

  • Papírové peněženky
  • Webové peněženky
  • Mobilní peněženky
  • Hardvérové peněženky
  • Investiční institucionální úschova

Papírové peněženky existují nejdéle a používaly se primárně v minulosti. Jsou velmi bezpečné, ale na každodenní operativu nepraktické.

Mobilní a hardvérové peněženky jsou stále populární volbou, mají však svá úskalí. Pokud majitel přijde o tzv. privátní klíč, navždy ztrácí přístup ke svým kryptoměnám. Taková držba kryptoměn zárověn výrazně komplikuje i případné dědické řízení. Pokud majitel kryptoměn nezabezpečí, aby jeho rodina či pozůstalí měli k peněžence přístup, je prakticky nemožné se do ní dostat.

Odhaduje se, že uživatelé ztratili tímto způsobem už přibližně 3 miliony bitcoinů z celkového množství 21 milionů bitcoinů, které budou do oběhu vypuštěny. Tato částka se při současné ceně bitcoinu rovná téměř 35 miliardám eur,“ David Stancel, CTO Fumbi.

Mnoho lidí proto nechává své kryptoměny na burzách, ty jsou však častým terčem hackerských útoků. Tímto způsobem se hackerům podařilo ukrást kryptoměny v hodnotě stovek milionů eur.

Naštěstí se v poslední době na trhu objevují i nové společnosti a služby, které lidem umožňují kryptoměny uchovávat bezpečně. Jednou z nich je Ledger. Tato společnost vyvinula sofistikovaný a bezpečný systém ukládání kryptoměn pro instituce. Tento způsob úschovy teď využívá i slovenská společnost Fumbi.

Fumbi Úschova, nejbezpečnější ukládání kryptoměn v Česku

Slovenská firma Fumbi se rozhodla problém s ukládáním kryptoměn řešit novou službou, kterou uvádí na slovenský a český trh – Fumbi Úschova. Fumbi se dostalo do povědomí lidí na základě jejich pilotního produktu, Fumbi Indexu, díky kterému mohou lidé investovat do portfolia kryptoměn pomocí jediné transakce.

Klepněte pro větší obrázek

Služba Fumbi Úschova je pro klienty, kteří preferují pasivně držet kryptoměny a chtějí je držet skutečně bezpečně. Technologie Ledger Vault, kterou Fumbi využívá, poskytuje end-to-end hardvérové zabezpečení klíčů a umožňuje nastavovat komplexní autorizační toky. Možnosti pro heckery jsou v maximální míře omezené, v současnosti dokonce neexistuje ani teoretická znalost možného vektoru útoku. Díky tomu bylo možné do technologie zabudovat i funkci navíc, kterou je pojištění proti hackerskému útoku až do sumy 150 mil. USD.

Společnost Fumbi je se svými více než 20,000 uživateli lídrem na slovenském i českém trhu. Teď můžete prostřednictvím Fumbi investovat ještě bezpečněji.

Další článek: Ten nejrychlejší: Test SSD Samsung 980 Pro s kapacitou 1 TB


Určitě si přečtěte

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

** Neuronová síť DeOldify obarvuje fotky ** Můžete si ji vyzkoušet sami i bez superpočítače ** YouTube je plný obarvených ikonických videí

Jakub Čížek | 21

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

** V nových mobilech se začíná objevovat tajemná zkratka UWB ** Jde o další technologii, jak navzájem propojit různá zařízení ** Oproti Wi-Fi a Bluetooth má řadu výhod

Lukáš Václavík | 35

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

** AMD představilo novou generaci desktopových procesorů řady Ryzen 5000 ** Nová architektura Zen 3 přináší mnoho vylepšení a přibližně 19% zvýšení výkonu IPC ** Všechny modely budou v prodeji 5. listopadu

Karel Javůrek | 44

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

** Přijít o důležitá data je jednodušší, než si umíte představit ** To, zda a jak snadno je získáte zpět, záleží především na vás ** Když si nastavíte zálohování, může to být otázka několik minut

Karel Kilián | 33


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači