Jak se zbavit hlášky Aplication Error SUWIN Caused… při instalaci Windows 98

Aplication Error SUWIN Caused a General Protection Fault In Module DIDGEN.DLL at 0001:5F2C, se vyjímalo mezi modrými obláčky jako pecka na oko. Několik desítek instalací Windows 98 CZ i EN bylo k ničemu, nepomohl žádný trik, žádná finta. Jak se to stalo?
„Aplication Error SUWIN Caused a General Protection Fault In Module DIDGEN.DLL at 0001:5F2C“, se vyjímalo mezi modrými obláčky jako pecka na oko. Několik desítek instalací Windows 98 CZ i EN bylo k ničemu, nepomohl žádný trik, žádná finta. Jak se to stalo?

Dva roky jsem prosil nadřízeného o větší disk a koncem roku 98 se plánovitě utrácelo, takže HDD 9,1 GB IDE ležel po svátcích na stole. Před jeho instalaci jsem provedl na základní desce AL Intel 440LX obměnu BIOSu z verze P10 na P12. Instalaci W 98 CZ jsem přehrál pro její urychlení na pevný disk, založil bootovací disketu, zadal setup.exe, později sériové číslo a operace skončila výše uvedenou hláškou.

Nejdříve jsem podezříval pevný disk, že je nějaký problém s kompatibilitou. Vrátil jsem tedy původní, ale hláška se tvrdošíjně opakovala. Situace se zdála být jasná – chyba v novém BIOSu. Druhý den jsme vrátili původní, ale bez úspěchu. Rozeslal jsem e-maily na všechny strany a vyzkoušel všechny rady. Anglická verze se chovala úplně stejně, základní desku se mi ještě reklamovat nechtělo a utrmácen zradou svého nejvýkonnějšího PC nadešel den třetí.

Dle manuálu k desce jsem jumperem resetoval BIOS a stáhl si verzi P9, se kterým PC bezproblémově pracoval. Asi jsem měl říci v úvodu, že na tomto stroji jsem W 98 nainstaloval před několika měsíci naprosto bezproblémově! Vše bylo v původní konfiguraci, zavedl se starý BIOS a situace opět skončila: „Aplication Error SUWIN Caused a General Protection Fault In Module DIDGEN.DLL at 0001:5F2C“.

Vždy jsem si jako uživatel představoval, že záležitosti kolem počítačů jsou dány přesnými exaktními postupy. Práce servisního technika s různými osciloskopy a měřícími přístroji přesně analyzuje závadu. Až první servisní zásah, kdy dotyčný mág měnil jednu kartu za druhou, až PC konečně pracoval, mě vyvedl z omylu. A na této premise jsem založil další postup.

Nepoškodil jsem desku při výměně disku? Neulomilo se něco. Hele, tady je nějaká baterka, co něco zálohuje. Tak jsem ji na chvíli vyndal a vsadil se s kolegou, který mi vytrvale pomáhal, že to stejně bylo k ničemu. NEBYLO. Představte si, že po vyndání směšného knoflíkového článku a zavedení poslední verze BIOSu P12 zatracená hláška zmizela a instalace W 98 skončila naprostým vítězstvím pracujícího lidu!

Nechám na profesionálech, abych vám vysvětlili příčinu této závady!

Diskuze (3) Další článek: Vývojář komentuje: které verze FoxPro jsou náchylné na rok 2000 a jak

Témata článku: Windows, Starý přístroj, General, P9, Instalace, Měřicí přístroj, Error


Určitě si přečtěte

Cardano: kryptoměna nové generace, která se netěží, ale razí

Cardano: kryptoměna nové generace, která se netěží, ale razí

** Cardano je unikátní kryptoměna, která díky svým vlastnostem a schopnostem přitahuje pozornost ** Od Bitcoinu se zásadně liší ** Jejím smyslem není jen „koupit a prodat“, má pozoruhodné technologické možnosti

Martin Miksa | 28

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

** Concorde byl nejrychlejším dopravním letadlem ** Atlantik dokázal přeletět za cca 3 až 3,5 hodiny ** Před osmnácti lety tragická havárie provoz těchto letadel prakticky ukončila

David Polesný, Jiří Černý | 37

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

** Pokud vás nudí vzhled nabídky Start, snadno jej můžete změnit. ** Stejně tak existují programy na přidání záložek do programů. ** Spokojit se ani nemusíte se základním ovládáním hlasitosti.

Vladislav Kluska | 44

Američtí mariňáci si tisknou kasárna z betonu na 3D tiskárně

Američtí mariňáci si tisknou kasárna z betonu na 3D tiskárně

** Americká námořní pěchota nedávno představila 3D tištěná kasárna pro vojáky ** Ty jim tiskne velká 3D tiskárna na beton ** Výsledkem je solidní obytný prostor, který je slušně chráněný před nepřátelskou palbou

Stanislav Mihulka | 18

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

** Bombardér Northrop Grumman B-2 Spirit amerického letectva nedávno svrhl jadernou pumu ** Šlo o test nové varianty pumy B61-12 ** Ta by měla mít hlavice schopné explodovat se silou 0,3 až 50 kilotun

Stanislav Mihulka | 51

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 65

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 81


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání