Jak se zbavit hlášky Aplication Error SUWIN Caused… při instalaci Windows 98

Aplication Error SUWIN Caused a General Protection Fault In Module DIDGEN.DLL at 0001:5F2C, se vyjímalo mezi modrými obláčky jako pecka na oko. Několik desítek instalací Windows 98 CZ i EN bylo k ničemu, nepomohl žádný trik, žádná finta. Jak se to stalo?
„Aplication Error SUWIN Caused a General Protection Fault In Module DIDGEN.DLL at 0001:5F2C“, se vyjímalo mezi modrými obláčky jako pecka na oko. Několik desítek instalací Windows 98 CZ i EN bylo k ničemu, nepomohl žádný trik, žádná finta. Jak se to stalo?

Dva roky jsem prosil nadřízeného o větší disk a koncem roku 98 se plánovitě utrácelo, takže HDD 9,1 GB IDE ležel po svátcích na stole. Před jeho instalaci jsem provedl na základní desce AL Intel 440LX obměnu BIOSu z verze P10 na P12. Instalaci W 98 CZ jsem přehrál pro její urychlení na pevný disk, založil bootovací disketu, zadal setup.exe, později sériové číslo a operace skončila výše uvedenou hláškou.

Nejdříve jsem podezříval pevný disk, že je nějaký problém s kompatibilitou. Vrátil jsem tedy původní, ale hláška se tvrdošíjně opakovala. Situace se zdála být jasná – chyba v novém BIOSu. Druhý den jsme vrátili původní, ale bez úspěchu. Rozeslal jsem e-maily na všechny strany a vyzkoušel všechny rady. Anglická verze se chovala úplně stejně, základní desku se mi ještě reklamovat nechtělo a utrmácen zradou svého nejvýkonnějšího PC nadešel den třetí.

Dle manuálu k desce jsem jumperem resetoval BIOS a stáhl si verzi P9, se kterým PC bezproblémově pracoval. Asi jsem měl říci v úvodu, že na tomto stroji jsem W 98 nainstaloval před několika měsíci naprosto bezproblémově! Vše bylo v původní konfiguraci, zavedl se starý BIOS a situace opět skončila: „Aplication Error SUWIN Caused a General Protection Fault In Module DIDGEN.DLL at 0001:5F2C“.

Vždy jsem si jako uživatel představoval, že záležitosti kolem počítačů jsou dány přesnými exaktními postupy. Práce servisního technika s různými osciloskopy a měřícími přístroji přesně analyzuje závadu. Až první servisní zásah, kdy dotyčný mág měnil jednu kartu za druhou, až PC konečně pracoval, mě vyvedl z omylu. A na této premise jsem založil další postup.

Nepoškodil jsem desku při výměně disku? Neulomilo se něco. Hele, tady je nějaká baterka, co něco zálohuje. Tak jsem ji na chvíli vyndal a vsadil se s kolegou, který mi vytrvale pomáhal, že to stejně bylo k ničemu. NEBYLO. Představte si, že po vyndání směšného knoflíkového článku a zavedení poslední verze BIOSu P12 zatracená hláška zmizela a instalace W 98 skončila naprostým vítězstvím pracujícího lidu!

Nechám na profesionálech, abych vám vysvětlili příčinu této závady!

Diskuze (3) Další článek: Vývojář komentuje: které verze FoxPro jsou náchylné na rok 2000 a jak

Témata článku: Windows, Instalace, P9, Starý přístroj, Error, General, Měřicí přístroj


Určitě si přečtěte

Našli jsme 22 schopných internetových prohlížečů: Vyberte si, který vám nejvíc sedne

Našli jsme 22 schopných internetových prohlížečů: Vyberte si, který vám nejvíc sedne

** Není jen Chrome, Firefox, Edge či Opera. Na výběr máte mnohem více! ** Internetové prohlížeče se liší funkcemi, zaměřením i designem. Našli jsme 22 použitelných prohlížečů pro Windows ** Vyberte si prohlížeč, který vám bude nejvíce vyhovovat

Karel Kilián | 30

PrusaLab a FutLab: Praha se dočkala špičkových komunitních dílen pro hackery

PrusaLab a FutLab: Praha se dočkala špičkových komunitních dílen pro hackery

** Nejprve svoji velkou dílnu otevřelo Brno ** Letos se přidala i Praha ** Nabízí malé 3D tiskárny i velké průmyslové stroje

Jakub Čížek | 11

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

** Teplotní extrémy dokážou překvapit. Seznamte se s rekordy v Česku i ve světě ** Rekordní hodnoty jsou mnohdy až k neuvěření ** Zjistěte, kdy ke bylo největší horko, zima, déšť či vítr

Karel Kilián | 7

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 56

Blíží se Juno. Jeden z nejhezčích Linuxů pro normální lidi

Blíží se Juno. Jeden z nejhezčích Linuxů pro normální lidi

** Ubuntu a Fedora patří k nejpopulárnějším linuxovým OS pro desktop ** A pak je tu zástup dalších nebo jejich odvozenin ** Jedním z nich je Elementary OS, který se brzy dočká novinek

Jakub Čížek | 71

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 42


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?