Jak se zbavit hlášky Aplication Error SUWIN Caused… při instalaci Windows 98

Aplication Error SUWIN Caused a General Protection Fault In Module DIDGEN.DLL at 0001:5F2C, se vyjímalo mezi modrými obláčky jako pecka na oko. Několik desítek instalací Windows 98 CZ i EN bylo k ničemu, nepomohl žádný trik, žádná finta. Jak se to stalo?
„Aplication Error SUWIN Caused a General Protection Fault In Module DIDGEN.DLL at 0001:5F2C“, se vyjímalo mezi modrými obláčky jako pecka na oko. Několik desítek instalací Windows 98 CZ i EN bylo k ničemu, nepomohl žádný trik, žádná finta. Jak se to stalo?

Dva roky jsem prosil nadřízeného o větší disk a koncem roku 98 se plánovitě utrácelo, takže HDD 9,1 GB IDE ležel po svátcích na stole. Před jeho instalaci jsem provedl na základní desce AL Intel 440LX obměnu BIOSu z verze P10 na P12. Instalaci W 98 CZ jsem přehrál pro její urychlení na pevný disk, založil bootovací disketu, zadal setup.exe, později sériové číslo a operace skončila výše uvedenou hláškou.

Nejdříve jsem podezříval pevný disk, že je nějaký problém s kompatibilitou. Vrátil jsem tedy původní, ale hláška se tvrdošíjně opakovala. Situace se zdála být jasná – chyba v novém BIOSu. Druhý den jsme vrátili původní, ale bez úspěchu. Rozeslal jsem e-maily na všechny strany a vyzkoušel všechny rady. Anglická verze se chovala úplně stejně, základní desku se mi ještě reklamovat nechtělo a utrmácen zradou svého nejvýkonnějšího PC nadešel den třetí.

Dle manuálu k desce jsem jumperem resetoval BIOS a stáhl si verzi P9, se kterým PC bezproblémově pracoval. Asi jsem měl říci v úvodu, že na tomto stroji jsem W 98 nainstaloval před několika měsíci naprosto bezproblémově! Vše bylo v původní konfiguraci, zavedl se starý BIOS a situace opět skončila: „Aplication Error SUWIN Caused a General Protection Fault In Module DIDGEN.DLL at 0001:5F2C“.

Vždy jsem si jako uživatel představoval, že záležitosti kolem počítačů jsou dány přesnými exaktními postupy. Práce servisního technika s různými osciloskopy a měřícími přístroji přesně analyzuje závadu. Až první servisní zásah, kdy dotyčný mág měnil jednu kartu za druhou, až PC konečně pracoval, mě vyvedl z omylu. A na této premise jsem založil další postup.

Nepoškodil jsem desku při výměně disku? Neulomilo se něco. Hele, tady je nějaká baterka, co něco zálohuje. Tak jsem ji na chvíli vyndal a vsadil se s kolegou, který mi vytrvale pomáhal, že to stejně bylo k ničemu. NEBYLO. Představte si, že po vyndání směšného knoflíkového článku a zavedení poslední verze BIOSu P12 zatracená hláška zmizela a instalace W 98 skončila naprostým vítězstvím pracujícího lidu!

Nechám na profesionálech, abych vám vysvětlili příčinu této závady!

Diskuze (3) Další článek: Vývojář komentuje: které verze FoxPro jsou náchylné na rok 2000 a jak

Témata článku: Windows, Starý přístroj, P9, Měřicí přístroj, Instalace, Error, General

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů