Jak se snadno dostat do adresáře návštěvníků vašich stránek

Mnoho uživatelů a ještě více firem má na svých webových stránkách uvedené kontakty. Klasický textový zápis je ale možné nahradit vhodnější formou, se kterou lze dále jednoduše pracovat.

Na úvod je dobré říci, že se jedná o jednoduché řešení, které však přesto naleznete na naprostém minimu stránek; ty by se daly spočítat na prstech jedné ruky válečného invalidy.

Proto prosím všechny zkušenější uživatele o shovívavost – tento článek je určen zejména začátečníkům, kteří tímto způsobem mohou návštěvníkům svých stránek nabídnout jednoduché řešení, jak si uložit požadované kontakty do svého adresáře. Kromě kontaktů je možné podobným způsobem návštěvníkům stránek nabídnout události, které si mohou pouhým klepnutím levým tlačítkem myši přidat do svého kalendáře.

Vytvoření a uložení kontaktu

Spusťte program Outlook a přejděte do nabídky Soubor | Nový, kde klepněte na položku Kontakt. Pokud již máte vaši vizitku uloženou, stačí zobrazit Kontakty a na požadovanou položku poklepat levým tlačítkem myši.

Klepněte pro větší obrázek

Otevře se nové okno, kde doplňte všechny údaje, které chcete návštěvníkům vašich stránek poskytnout. Poté zobrazte menu Soubor a klepněte na položku Uložit jako. Otevře se nové okno, kde vyhledejte složku pro uložení, zadejte název souboru (nejlépe bez mezer a diakritiky) a z nabídky Typ souboru vyberte položku Soubory vCard (*.vcf). Následně stiskněte tlačítko Uložit.

Klepněte pro větší obrázek

Vytvoření a uložení události

Událost vytvoříte podobným způsobem jako v předchozím případě – v Outlooku otevřete nabídku Soubor | Nový a klepněte na možnost Událost. Máte-li již nějakou událost vytvořenou, otevřete Kalendář a na požadovanou položku poklepejte levým tlačítkem myši.

Do jednotlivých kolonek ve zobrazeném okně zadejte požadované údaje a otevřete nabídku Soubor, kde vyberte možnost Uložit jako. Podobně jako v předchozím případě vyhledejte složku pro uložení, zadejte název události (bez háčků, čárek a mezer) a z nabídky Typ souboru zvolte možnost Formát vCalendar (*.vcs). Pro uložení události stiskněte tlačítko Uložit.

Nyní stačí vytvořený soubor nahrát na server do vybrané složky a do zdrojového kódu webových stránek vložit tag:

<a href=“/Outlook/Pecha.vcf“>Vložit do kontaktů v Outlooku</a>

nebo

<a href=“/Outlook/Akce.vcs“>Vložit do kalendáře v Outlooku</a>

Pokud návštěvník stránek klepne na odkaz levým tlačítkem myši, zobrazí se mu okno Stažení souboru, kde klepnutím na tlačítko Otevřít dojde k otevření daného kontaktu či dané události.

Klepněte pro větší obrázek

V případě, že se uživatel rozhodne uložit danou položku do svého adresáře nebo kalendáře, stačí v levé horní části okna stisknout tlačítko Uložit a zavřít.

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (16) Další článek: Olympus začne vyrábět MP3 přehrávače, jeden se zabudovaným fotoaparátem

Témata článku: Stráň, Nový Outlook, Str, Předchozí návštěvník, Uložení, Podobný typ, Levá ruka, Adresář, Podobná možnost, Mezera, DOS, Jak, Podobný způsob


Určitě si přečtěte

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 119

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 109


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně