Jak se připojit z Windows NT do sdíleného adresáře Windows 95?

Běžně se připojujeme ze stanic Windows 95 či 98 na zdroje systému Windows NT Server. Ovšem někdy je třeba i postup opačný.
Běžně se připojujeme ze stanic Windows 95 či 98 na zdroje systému Windows NT Server. Ovšem někdy je třeba i postup opačný. Pak se setkáváme s menším problémem. Tím je rozdílné chápání bezpečnosti oběma systémy. Systém Windows NT pracuje se jmény a hesly uživatelů, Windows 95, 98 však k adresáři přiřadí jen heslo.

Jak tedy vypadá možnost připojení z Windows NT do takového klientského systému? Pokud tento adresář není zaheslován, jde to bez problémů a podaří se to jak Windows NT Server Explorerem, tak z příkazového řádku pomocí net use. Horší je situace, kdy ve Windows 95 bylo nastaveno k adresáři přístupové heslo. Z takto zadaným sdílením neumí Explorer Windows NT přímo pracovat, protože jeho připojování Connect As je založeno na uživatelském jménu a toto jméno není zase definované na straně Windows 95. Proto je nutné se připojovat řádkovým příkazem

Net Use G: \\W951\Data johan – připojí disk s heslem johan;

Net Use G: \\W951\Data * – požádá o heslo následně po zpracování tohoto příkazu.

Diskuze (2) Další článek: Proč zadávat do LMHOSTS adresy z lokální sítě?

Témata článku: Windows, Adresář Windows, Win +, Windows +, Sdílení, Jak, Window, AdresářPracovní podtitul dalšího filmového Tomb Raidera by mohl být Obsidian

Pracovní podtitul dalšího filmového Tomb Raidera by mohl být Obsidian

Pokračování kráčí směle vpřed a my možná víme jeho název.

Michal Maliarov
Film
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Vy a počítač: Jak silnými hesly chráníte své důležité služby?
Vladislav Kluska
Vy a počítačDvoufázové ověřeníHesloAnkety