Počítače se nic nenaučili pamatovat. Počítače se pouze naučili zapisovat data na různá média. Pamatovat si může pouze živý tvor. A to počítač ještě 50 let nebude.
Jestli myslíte klasickou lidskou paměť, tedy tu selektivní, přikrášlovací, milosrdnou, a hlavně nedůvěryhodnou věc, tak ta by pro počítače asi zatím moc vhodná nebyla 😀
Diskutující by měl ovládat rodný jazyk. Za takové hrubky by byla pětka už ve 3. třídě!
Dobry clanek. Nektere veci by ale chtelo lepe vysvetlit
+1, toto je první článek od pana Tronnera, jehož obsah jsem ne úplně dával. Sice se mi líbil, ale mrzelo mne, že nemám větší znalosti z oblasti fyziky a elektra, abych rozuměl všemu napsanému...
Super článek jako vždy od pana Tronnera, ale tohle mě teda fest praštilo přes oči:rychlost šíření zvuku ve rtuti je výrazně menší, než rychlost světla v kovua, nedokážu si představit, jaká je rychlost světla v kovu 🙂b, pokud se jednalo o překlep a měla být uvedena rychlost ZVUKU v kovu, pak je vhodné upozornit, že rtuť je pokud vím taky kov...
Elektrina ve vodicich tece temer rychlosti svetla. Kdezto zvuk ve rtuti o dost pomaleji.
To máš na 100% pravdu, ale pokud to p. Tronner myslel stejně jako ty, asi by byla lepší formulace:rychlost šíření zvuku ve rtuti je výrazně menší, než rychlost elektřiny v Cu/Al/Fe vodiči, nemyslíš?
No, to by pak stálo za to poukázat na to, že pro rychlost šíření signálu ve vodiči nejsou až tak důležité vlastnosti toho vodiče jako vlastnosti dielektrika jej obklopujícího.
Si frajer pouští audioknihu a zrovna to připisuje na články. Dobrej job.
Chválím, konečně zajímavý článek a jen (rozumné) 3 kapitoly.
Názor byl 1× upraven, naposled 10. 3. 2017 01:00
nezajimavy clanek bude mit kapitol aspon 13, chapes to proc min ne ?!rozsah kapitol odvraci pozornost od tragickeho clanecku . .
13 důvodů proč dělit článek na 13 kapitol.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.