Nezkoušel někdo koupit Bitcoiny na www.virtualnimeny.com??Díky za reference ;)
Zdravím, obecně zde narážíme na problém, jaký defakto zatím komplikuje zapojení bitcoinu do normálního života. Daný myšlenka je přeci super, peníze na jaké Vám žádný stát nemůže a jsou volné a řekněme i těžko vysledovatelné, 100% anonymita je jen pokud se budete držet pár zásad. Problém je, ale kurz bitcoinu a to, že vlády navíc ta naše není jak se k tomuto stavět. V Americe již uznali jako měnu, jinde zase berou jako komoditu adt. Až se toto vyřeší a kurz stabilizuje, sám bitcoin těžím a před rokem jsme byli na 500Kč za kus a to bylo již v té době neuvěřitelné 😃, tak věřím, že si své místo dokáže najít ... Zatím je daná měna asi malinko nadhodnocená díky, tomu že mnoho lidí je bere jako investici jaká se může velmi dobře vrátit, ale do budoucna uvidíme. Já osobně již dva roky měnu i pomocí asic strojů těžím, osobně také beru jako investici a dané bitcoiny nechávám, na lepší časy. Pokud Vás měna zajímá tak toto je nejlepší způsob jak ji podpořit a něco vydělat, jen musíte věřit 😃 Jinak pokud Vás to zajímá, tak opravdu dobré info od lidí jaké se tomu u nás věnují najdete na fóru http://bitcash.cz... sám na něj diskutuji. Zde můžete koupit i asic minery na těžení nebo existuje i online obchod bminer.cz Malá věc k zamyšlení, podívejte kde jaký kurz má měna dneska. A kdo ji využívá, pomalu nikdo. Co se stane když google.cz nebo amazon začnou měnu přijímat a po nich půjdou další? A že se to stát může .... Kde pak bude kurz?
Názor byl 1× upraven, naposled 3. 2. 2014 10:00
Možná ani není nutné zapojit bitcoin do "normálního" života. Možná se bude využívat jen pro investice, tj. bude plnit roli elektronického zlata.
Dobrý den, to je také možné. Jen nevím zdali reálné, kdyby to mělo jen investiční charakter bez významu, proč by se to toho investovalo.
Nejasné otázky: Bitcoin má dlouhou dobu potvrzení transakce, takže nepřipadá v úvahu, že by se to jednou začalo používat při placení. To už ten Quarkcoin je přijatelnější, i když si myslím, že by se tvořily fronty u pokladen, anebo se toho chopí nějaká platební společnost, která zaplatí ze svého, za půl minuty převezme peníze Quarkcoin a bude si za to i celou implementaci účtovat poplatek. Když spekulanti využívají poklesů a vzrůstu cen bitcoinu, tak kdo na tom prodělává? Ten kdo prodává a kupuje bitcoiny nevýhodně anebo tím klesá měna bitcoin jako celek? Já myslím, že to dopade tak, že někdo vymyslí virtuální měnu, která nebude anonymní, Každý bude mít svůj pevně daný účet, na který bude moct kdokoli poslat peníze a nebude třeba každou transakci sjednávat zvlášť. Měnu půjde dobře hlídat, zdaňovat i provádět exekuce. Takže ta měna získá velkou oblibu a podporu státu.A co se stane? Všichni si převedou peníze z bitcoinů, litecoinů i Quarků do nové měny. Ty původní se zhroutí, úplně ztratí cenu a nová měna naopak velmi stoupne.
Takže jedna bageta skoro za 16 litrů? (podle ceny toho bytu) V Brně asi žijí samí miliardáři.
Ohledne toho pohybu kurzu, financak do bitcoinovy penezenky ani do uctu na burze nevidi, resp je to zajima az v momente kdy se to prevede zpet na ucet, takze v pripade ze to pujde nahoru to smenit na dolary a prevezt na ucet pouze to, co bude potreba aby nebylo manko, zbytek nechat na burze pro pripad, ze si nekdo neco koupi, kdyz bude zrovna nejaka spicka a kurz pujde dolu.
1. Ač "technologie" dolování BTC je poměrně zajímavá, tak celkově je to kravina na kvadrát2. V okamžiku, kdy by se objem BTC transakcí dostal nad úroveň statistické (bez)významnosti, tak zcela jistě nastoupí nějaká forma státní regulace
ad 1) Mě zrovna "dolování" na tom celém přijde zajímavé asi nejméně. V podstatě je to nutné zlo sloužící k aspoň trochu spravedlivému prvotnímu rozdělení nějaké hodnoty mezi lidi, asi jako kuponová privatizace. Kdybychom se obešli bez toho, bylo by to lepší. Co je na tom systému pro mě technologicky nejzajímavější, je "distribuovaná důvěra", poprvé v historii bez centrální autority (ať je to centrální banka nebo notář, katastr, registrátor domén - aplikovat se to dá kdekoliv).ad 2) Což si ostatně řada příznivců kryptoměn přeje. Já bych hlasoval pro to, aby každý obchodník přijímající BTC musel ze zákona zapisovat všechny své veřejné adresy do nějakého státního registru. Ministrovi financí by spadnul do klína blockchain zdarma (narozdíl od investic do systémů registračních pokladen, atd.).
ad 1) Řekl bych, že právě ta distribuovaná důvěra je na tom zajímavá.ad 2) Očekávám, že až začnou banky podporovat BTC, tak to nebude přes BTC adresy, ale přes čísla účtů a veškerá BTC infrastrukutra (adresy, transakce...) bude běžet někde na pozadí, aniž by to běžný klient věděl.
Rád bych také dal svým kupujícím příležitost platit Bitcoinem, čas od času sice čtu o Bitcoinech, spíše ale senzacechtivé zprávy, jak si ale založit bezpečnou bitcoinovou peněženku nikoliv. Vím sice, že existuje strejda Google kde najdu jakékoliv informace, mám ovšem trochu problém jednak s jazykovou vybavenosti a také s časem který tomu mohu věnovat, takže by mne velmi zajímalo právě technické řešení českých firem o kterých se píše.
Doplňuji. Překonal jsem svou lenost a Google mi dal na první pokus dostatek informací i v češtině. Nicméně by mne stejně zajímalo jaké řešení jako peněženku používají zmírňované firmy.
Udivuje mě, že BTC vůbec berou, když tahle virtuální měna je tak nestabilní a mění kurs několikrát za den. Ten, kdo bitcoin vezme v poledne, odpoledne může nepříjemně spadnout. Jedině, pokud to obchodníci chápou jako dlouhodobou investici, ale on za rok může může klidně jít dolů o dalších 30%. :-/
Názor byl 1× upraven, naposled 31. 1. 2014 23:48
No tak přece stačí nečekat do odpoledne, ale držet BTC maximálně pár minut. To by snad v době internetu nemělo být tak těžké. 😉 Pak může být veškerá volatilita (nebo také deflační charakter, což se bitcoinům také často vytýká) poměrně irelevantní. V tom jsou kryptoměny zajímavé, protože můžou plnit více úplně odlišných rolí současně - jednak platební systém, jednak dlouhodobé uložení hodnoty, spekulace... a nebo se také na držitele kryptoměn dá pohlížet jako na akcionáře vlastnící onen platební systém (některé tento aspekt zdůrazňují jako primární, třeba Nextcoin).
tvl tohle opravdu jen pro choré hlavy
Když zaplatím bitcoinem prodejné ženě, je to potom bitcoitus?
Samozřejmě a pokud těch žen bude 8, stává se z toho bytecoitus.
Ne, potom je to proste Bitchcoin.
To těžko, tobě nedá.
Bitcoin, Bitcoin 🙂 Co takhle něco napsat i Dogecoinu, díky kterému se na olympiádu v Soči dostane jamajský dvojbob a indický tým? B-]
seznam mist kde lze bitcoinem platit i na ceskych eshopech by casem mel vzniknout na www.bitcoincity.cz
Názor byl 2× upraven, naposled 31. 1. 2014 15:15
Já myslím, že dokud zákon nedává bitcoinu žádný speciální status (třeba "měna"), tak se na něj musí pohlížet jako na barterový obchod. Takže jakápak licence pro směnárenskou činnost? Zaplatí-li mi někdo bitcoiny, je to stejné, jako by mi zaplatil jakýmkoliv zbožím, které má na trhu nějakou cenu. Čili ocenit tržní cenou a dát normálně do účetnictví. Nebo se pletu?
Myslím, že se pleteš. Mně to nejvíc připomíná elektronické peníze, na ty je však třeba licence od ČNB. Člověk by si řekl, že Paypal a jemu podobní přeci také nemají licenci od ČNB, a mohou fungovat víc než dobře, tam je ale veliký rozdíl v tom, že vespod je USD či CZK, a jde v podstatě jen o platební systém. Pod bitcoinem už nic není, bitcoin sám je měnou (řekněme BTC). A protože je jak měnou, tak v podstatě i systémem na její výměnu, tedy platebním systémem, jde IMO o elektronické peníze. Nejsem však právník a ani odborník na tuhle problematiku.P.S. Myšlenkově jsou elektronické peníze hodně blízké kreditu (např. kreditu u mobilního operátora, kreditu na Openkartě atp.). Přesto se však kredit a skutečné elektronické peníze podstatně liší.
Podle mě elektronické peníze aplikovat nejdou. Za prvé právě elektronické peníze musí být kryty oficiální měnou (korunou) a za druhé musí mít jednoho jasného vydavatele (představují pohledávku vůči tomu, kdo je vydal). Podobně jako ceniny (např. stravenky). Nic takového pro bitcoin neplatí, ten je opravdu spíš komoditou, která prostě někde vznikla (jako ty jablka na stromě nebo vytěžené zlato) a trh jim určil nějakou hodnotu. Já bych se na to zkrátka zatím díval jako na obecný nehmotný majetek (není to prostě software?), který může být předmětem barteru.Ale taky nejsem ani vzdáleně odborníkem, takže jde jen o moje laické úvahy.
Názor byl 1× upraven, naposled 1. 2. 2014 12:20
Existuje důvěryhodná peněženka pro telefony s windows? Jak ověřit to, že případná aplikace je důvěryhodná?
Oficialni penezenka je pro Android a BlackBerry, posvecena penezenka treti strany je pak i pro iOS. Pro telefony s Win nic oficialniho neni. Duveryhodne penezenky mas zde: https://bitcoin.org/en/choose-your-wallet...
To je sem rád, že to ministr financí nepokládá za důležité B-]
Hm, tak za Bitcoiny se prodává již i na Aukru:http://aukro.cz/show_item.php...
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.