Testy | Články z Computeru | Mobilní telefon | Ohebný displej

Jak se osvědčil ohýbací mobil: Vyzkoušeli jsme skládací Samsung Galaxy Z Flip

Kdysi populární konstrukce telefonů, tzv. véčka, hlásí opatrný a zatím docela drahý comeback. Po několika týdnech používání musím říct, že tahle skládací konstrukce má smysl.

Není to tak dlouho, co jsem pochyboval nad budoucností skládacích telefonů. Měl jsem v rukou Samsung Galaxy Fold a nějak se mi to celé nezdálo. Ve složeném stavu byl telefon velký jako ovladač od televize a na malém displeji toho nešlo moc dělat. Po otevření se Fold změnil na velkou placku s poměrem stran 4:3, kde některé aplikace zlobily. Přiznám se, nebyl jsem nadšený.

Jenže pak se mi do ruky dostal Z Flip, který se také skládá, ale filozofie je úplně jiná. V rozloženém stavu držíte v ruce poměrně standardní telefon, byť poměr stran 22:9 není úplně běžný a úhlopříčka 6,7" také ne. Realita je ale taková, že Z Flip není na výšku o moc vyšší než Samsung Galaxy Note 10+, jen je užší.

Zásadní změnou oproti Foldu je to, že telefon v rozloženém stavu používáte neustále, přesněji musíte jej používat. Můžete podstatně ušetřit prostor složením telefonu a ten se pak hravě vejde do jakékoli kapsy. A tohle je obrovský rozdíl, tohle je věc, která mění pravidla hry a která mi dává velký smysl.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Microsoft, Testy, Android, Články z Computeru, Samsung, Baterie, Wi-Fi, GPS, Qualcomm, Outlook, Mobilní telefon, NFC, Ohebný displej, Dynamic AMOLED, Full HD +, Samsung Galaxy, GPS + GLONASS, Kloub, Fold, Panel, Zvlnění, Galaxy Fold, Galaxy, Poškrábání, Úhel záběru40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy