Software | Windows | Tipy | Články z Computeru

Jak se dá vylepšit systémová schránka: Ctrl+V pro pokročilé

Oblíbená klávesová zkratka běžně vloží text nebo obrázek, může tomu ale být i jinak. Systémovou schránku můžete rozšířit díky správcům o jednoduché editory, makra nebo synchronizaci mezi více zařízeními.

Systémová schránka a s ní související zkratky Ctrl+C, Ctrl+V a případně i Ctrl+X pro vyjmutí je jednou z nejvyužívanějších komponent samotných Windows. V této základní podobě se nezměnila předlouhé roky a výchozí podoba zůstává stejná. Vedle práce s okny jde o nejkonzervativnější část systému, kterou i pokročilí uživatelé používají stále stejně. A to je škoda – i bez instalace dalších aplikací toho totiž umí ve Windows 10 mnohem víc. Konkrétně na strojích, kde je nainstalována velká aktualizace, která vyšla v říjnu 2018.

Ukážeme několik pokročilých tipů, jak se dá se systémovou schránkou pracovat, a také doporučíme 4 vyzkoušené doplňkové aplikace, které možnosti systémové schránky smysluplně rozšíří.  

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Software, Microsoft, Historie, Google, Apple, Windows, Android, macOS, iPhone, Twitter, Tipy, Články z Computeru, iPad, ergonomie, Aplikace, Win + V, Schránka, Synchronizace, macOS High Siera, Ctrl +, Počítač, ClipboardFusion, Ctrl + Shift + V, Klávesová zkratka, Makro


Určitě si přečtěte

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 125

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně