Jak se chovat na internetu podle McAfee

Společnost McAfee ve snaze informovat „neznalé” uživatele internetu o potenciálních nebezpečích zveřejnila několik bodů pro bezpečnější počínání. Zde jsou tedy její rady pro ochranu počítače před hackery a dalšími hrozbami, které se zajisté mohou pěkně vyjímat i na nástěnce uživatelů počítačů doma i ve firmách:

 1. Nikdy neotevírejte e-mailovou přílohu nebo nestahujte soubory z neznámých zdrojů.
 2. Dávejte si pozor na neznámé e-maily s neurčitou předmětovou řádkou, jako například “document” nebo “re:document” – mohou být zavirované.
  Vyhněte se otevírání e-mailových příloh, jestliže je předmětová řádka podezřelá, i když to vypadá, že přišel od kamaráda nebo od známého. Když stahujete soubory z internetu, ujistěte se, že se jedná o pravý a známý zdroj.
 3. Mažte řetězové e-maily a junk (odpadní) e-maily. Na žádný z nich neodpovídejte a nepřeposílejte je. Tyto typy e-mailů jsou považovány za spam, nevyžádaný mail, který může obsahovat viry.
 4. Aktualizujte svůj antivirový program. Existuje více než 80 000 známých hrozeb a každý měsíc se objeví 500 nových. Používejte antivirový software a služby, které pravidelně aktualizují stávající informace o virech a svoje prohledávací jádro.
 5. Zálohujte si své soubory.
  Vir může zničit vaše soubory. Ujistěte se, že pravidelně zálohujete své soubory a uchováváte svoji zálohu v jiném místě, nejlépe mimo pevný disk svého počítače.
 6. Ujistěte se, že máte na svém počítači aktualizovaný operační systém tak, že navštívíte web výrobce (u MS Windows například Microsoft).  
 7. Nikdy neuvádějte číslo svojí kreditní karty nebo podrobnosti o hesle, jestliže si nejste jistí, že je web skutečný a chráněný.
 8. Nikdy neklikejte na odkaz v e-mailu, i když vypadá, že je v pořádku. Je bezpečnější naťukat ho sám, nebo přenést pomocí operací vyjmout a vložit (cut a paste) z e-mailu do vašeho webového prohlížeče. 
 9. Ignorujte e-maily, které se vás snaží přesvědčit, že jsou z „banky“ a požadují po vás heslo nebo PIN – jedná se o podvod. Jestliže si nejste jistí, že se jedná o pravý e-mail, zavolejte do banky, aby vám potvrdili jeho pravost.

Zdroj: McAfee

Diskuze (38) Další článek: ADSL novinky: Nextra snižuje ceny, Aliatel rozšiřuje služby o xDSL

Témata článku: Prohlížeče, McAfee, Neznámý pin, Mail, Cute, Počítač aktualizovaný, Známý zdroj, Chov


Určitě si přečtěte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu