Mobilní aplikace

Jak sdílet svou geografickou polohu v reálném čase. Aplikace, platformy, výhody, nevýhody

Pokud potřebujete s někým sdílet informaci o tom, kde se aktuálně nalézáte, pak můžete využít řadu různých řešení. Některá načrtneme v tomto článku.

Sílení geografické polohy s dalšími lidmi je užitečné v celé řadě případů. Typicky když se s někým chcete potkat v pavučině ulic. Minout nemůžeme ani bezpečnostní hledisko – jestliže například chodíte běhat nebo jezdíte na kole, je dobré, aby alespoň někdo věděl, kde jste (a v případě problémů mohl zavolat pomoc).

V kostce se dá říci, že možnost sdílet polohu dnes nabízí drtivá většina aplikací pro rychlou komunikaci. Nevýhodou bývá, že obě strany musejí používat stejnou platformu. Vedle toho však existuje možnost sdílet pozici prostřednictvím odkazu. Příjemci v takovém případě stačí webový prohlížeč.

Většina aplikací, které nabízejí sdílení informace o aktuálním místě, je určena pro chytré telefony, ale čím dál častěji to umí i chytré hodinky s vlastní 4G konektivitou a další specializovaná zařízení. Základní podmínky jsou tři: zařízení s GPS, přístup k internetu a aplikace.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Apple, Internet, Facebook Messenger, Články z Computeru, Android, iOS, iPhone, GPS, Mobilní aplikace, iPad, Telegram, WhatsApp, SMS, Strava, Messenger, Mac, Příjemce, Copa, Sdílení, Poloha, Beacon, Tlačítko, Geografická poloha, Share location, Aplikace, Telefony s Androidem na Heureka.cz40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály