Software | Tipy

Jak rychle přenést soubory mezi počítači a mobily? Zkuste Snapdrop, kopii applovského AirDropu

Potřebujete přenést pár souborů na vedle ležící zařízení, aniž byste použili kabel či nějak složitě konfigurovali server? Pak by se vám mohl hodit Snapdrop, v prohlížeči fungující P2P sdílení.

Název, funkce i vzhled služby kopírují Apple AirDrop, který slouží pro jednoduché lokální sdílení dat mezi Macy, iPady a iPhony. Snapdrop to dokáže také, ale je plně multiplatformní. Potřebuje pouze libovolný prohlížeč podporující WebRTC a WebSockets, což jsou dnes všechny moderní.

Stačí tedy na všech zařízeních otevřít stránku snapdrop.net a každé se objeví na „mapě“ pod zvláštním jménem, na něhož kliknete a vyberete soubory k odeslání (případně je přetáhnete z jiného okna). Přenos je po cestě šifrovaný, ale transfer je stejně P2P skrz lokální síť, takže se soubory nenahrávají na žádný server. Jediným prostředníkem bude Wi-Fi router.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Za službou stojí kostarický vývojář Robin Linus, který kód uvolnil i jako open source (na GitHubu), tudíž každý může nahlédnout dovnitř či si spustit instanci Snapdropu na vlastním serveru. Snapdrop funguje jako progresivní webová aplikace, ve vhodném prohlížeči lze proto „nainstalovat“. Kromě toho už ale komunita tvoří zvláštní aplikace.

Alternativou Snapdropu může být ShareDrop fungující na stejném principu, který je rovněž open source. Přímo ve Windows 10 a 11 je funkce Nearby Sharing (Sdílení v blízkosti), které funguje obdobně, avšak pouze na počítačích s daným systémem. Google pak jako konkurenci pro AirDrop tvoří Nearby Share (Sdílení nablízko), které je ale zase funkční jen na Androidu, Chrome OS a v Chromu pro Windows 10+.

via Schotek

Diskuze (17) Další článek: Žádný hack, ale nepozornost. Microsoftu na GitHub unikly přihlašovací údaje k interním systémům

Témata článku: Software, Google, Apple, Android, Chrome, iPhone, Open source, iPad, GitHub, Tipy, Chrome OS, Soubor, Snapdragon, P2P, Mac, Počítač, Nearby Share, Nearby Sharing, WebSockets, Sdílení, Prohlížeč, Kopie, AirDrop, WebRTC, Kosťa, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Nejlepší aplikace pro tento týden: Veksláci s bitcoinem, oční cvičení a účetnictví do kapsy

Nejlepší aplikace pro tento týden: Veksláci s bitcoinem, oční cvičení a účetnictví do kapsy

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru