Google | Mobilní aplikace

Jak rychle překopírovat psaný text do počítače? Pomůže Google Lens

Google Lens je šikovná služba, která pomůže s rozpoznáváním věcí okolo nás. Zvládne nejen knihy či nápisy, ale i květiny a známá místa. Nyní se naučila rozpoznat i ručně psaný text a dokonce jej poslat na počítač.

Samotné rozpoznávání textu není pro Google Lens až takovou novinko, zvládne ho delší dobu. To se může hodit třeba v cizině – zamíříte telefon s nainstalovanou aplikací na neznámý text a můžete si jej snadno nechat přeložit. Šikovná je i schopnost rozpoznat ručně psaný text, zde ale záleží na tom, jak moc dobře píšete – různé klikyháky mohou být problém.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Rozpoznávání funguje i v češtině, jen není 100% spolehlivé.

Nově ale umožňuje vybraný text odeslat na počítač, což se může hodit, pokud si děláte poznámky rukou (a píšete pěkně). Dokonce si většinou správně poradí i s českými slovy a diakritikou. Jedinou podmínkou je dle Googlu nutnost být přihlášený na telefonu a na počítači v Chromu pod stejným Google účtem. Novinka je dostupná již dnes, je ale postupně uvolňována pro uživatele s Androidem a později přijde i na iOS.

Některé telefony mají Lens integrované přímo v aplikaci fotoaparátu, kde stačí dlouze podržet prst na místě, které chcete rozpoznat. Samostatně je ke stažení skrze Google Play, na iOS se nachází v rámci aplikace Google, kterou stáhnete na App Store.

Jak funguje Google Lens?

Váš názor Další článek: Unibos Portable SSD ×4 Storage Box: otestovali jsme diskové šasi s Thunderboltem 3 od českého výrobce

Témata článku: Software, Google, Umělá inteligence, Internet, Chrome, Android, iOS, Mobilní aplikace, App Store, Telefon, Rozpoznávání, Lens, Google Lens, Aplikace, Jak, Psaný text, Text, Len, Google Play, PočítačMagnat Signature 703: moderní, seriózní regálové Hi-Fi reprobedny [test]

Magnat Signature 703: moderní, seriózní regálové Hi-Fi reprobedny [test]

Sedm set trojky jakožto středně velké a docela dostupné regálové reprosoustavy splňují kvalitativní nároky Hi-Fi třídy a přitom nejsou strnule technicistní, ba naopak chtějí zprostředkovat hlavně pocit barevnosti, rytmu a bohatosti hudebního zážitku. Celkově jde o dobrý standard – estetický, materiálový i zvukový. Je to prostě dobré, moderně laděné a přitom seriózně pojaté Hi-Fi.

Reproduktory
Realme 8 Pro je další nabíjecí rychlík. O rekord sice nebojuje, ale hlídá si zahřívání
Tomáš HolčíkJan Láska
Rychlé dobíjeníStřední třídaVideo
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Hororové klasiky, které prověřil čas i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
České banky už si na Huawei bez Googlu zvykly. Do AppGallery přibývají jejich aplikace
Jan Láska
Huawei AppGalleryMobilní bankovnictvíMobilní aplikace
V novém Computeru: elektrická revoluce, jak se starat o baterie a kde pomáhá virtuální realita

V novém Computeru: elektrická revoluce, jak se starat o baterie a kde pomáhá virtuální realita

** Prožíváme elektrickou revoluci ** Jak se starat o baterie v mobilu či notebooku ** Využití virtuální reality mimo herní svět

Časopis Computer
Časopis Computer
Příběh filmové adaptace The Borderlands se bude lišit od her

Příběh filmové adaptace The Borderlands se bude lišit od her

Rozhodně nepůjde o prachsprostou kopírku.

Michal Maliarov
Film