Windows | Operační systémy | Rekordy

Jak rychle jste schopni nainstalovat Windows 95? Už i v tom se pořádají závody

Takzvaný „Speedrunning“ je známý především z oblasti her. Cílem je hru (nebo její část) dohrát za co nejkratší čas. Teď se objevil zajímavý rychlostní rekord z jiné oblasti softwaru – týká se instalace operačního systému Windows 95.

Speedrun Windows 95 se týká rychlosti kompletní instalace až k úvodní obrazovce v grafickém rozhraní, kdy je vše hotovo a připraveno k použití. Nový rekord je pouze 1 minuta a 10,9 sekundy. Přehled dalších rekordů je k dispozici zde.

Aby bylo možné dosáhnout takové rychlosti, musí se použít virtualizovaného prostředí, které s připravenými image disky pracuje kompletně v operační paměti. Konkrétně byl k rekordu použitý VirtualBox 5.2.22. Jak lze vidět na videu, při instalaci je minimalizována instalace jakýchkoli nepotřebných ovladačů, což dále zrychluje instalační proces.

Průběh rekordní instalace:

Ale pozor, toto zápolení už má i svá pravidla. Nelze například použít nějaké upravené instalátory, musí se použít originální obsah z diskety nebo CD. Veškeré kliky a potvrzování musí být prováděno ručně a nesmí se používat skript či jiný automatizovaný nástroj. V oblasti hardwaru ale není žádné omezení, takže lze předpokládat, že rekordy půjde nadále lámat s výkonnějšími procesory, rychlejší pamětí a efektivnějšími nástroji pro virtualizaci.

Připomeňte si Windows 95 ve videu:

Diskuze (36) Další článek: Dobré vědět: Jak se měří velké vesmírné vzdálenosti

Témata článku: Software, Windows, Operační systémy, Rekordy, Instalace, Rekord, Nástroj, Paměť, VirtualBox, Úvodní obrazovka, Originální obsah, Oblast her, Virtualizace, Window, JST


Určitě si přečtěte

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu