Jak říci Internet Exploreru, kam má ukládat soubory (Windows NT verze)?

Co nejde ve Windows 98, lze zařídit ve Windows NT - také například ten docela žádaný implicitní adresář pro ukládání downloadovaných programů.
V článku Jak říci Internet Exploreru, kam má ukládat soubory? vyjádřil autor lítost nad skutečností, že si sice může určit místo, kam ukládat soubory stahované z Internetu, nicméně v případě zvolení jiného místa se záznam automaticky přepíše.

To platí 100% ve Windows 95/98, ve Windows NT jsme na tom lépe. NT umožňují nastavovat přístupová práva nejen k souborům (NTFS), ale dokonce i na jednotlivé klíče registru! Jak tedy zařídit, abychom si místo pro stáhnuté internetové soubory určili jednou provždy?

VELMI DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!!

Chybné zásahy v registru, mezi které patří i nastavení práv k jednotlivým klíčům, může způsobit vážné poškození systému. Proto je třeba vždy postupovat s maximální opatrností!

Spustíme program regedt32 (NT verzi editoru registru). Nalezneme klíč HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer. Kliknutím zvýrazníme klíč Internet Explorer a z menu Nástroje vybereme položku Oprávnění. Zobrazí se nastavení práv pro daný klíč. Měly by být uvedeny tři hodnoty

  • - Úplné řízení
  • \Administrators - Úplné řízení
  • System - Úplné řízení
U těchto tří položek můžeme změnit právo na Číst. V okně Oprávnění je také zaškrtávací políčko „Nahradit oprávnění v existujících podklíčích“. To musíme nechat NEOZNEČENÉ, jinak by se zadané změny projevily do všech podklíčů a to by byla vážná chyba. Tímto postupem zařídíme, že nikdo nemá právo měnit hodnoty uvedené v klíči Internet Explorer (ale pomocí editoru registru samozřejmě můžeme oprávnění upravit na původní hodnotu).POZNÁMKA: Uvedená restrikce platí pro všechny hodnoty v klíči. Je-li jich tam víc, nemusí ostatní funkce programu fungovat zcela správně.
Váš názor Další článek: Jaké soubory se zapisují při instalaci Microsoft Faxu do Windows 98?

Témata článku: Windows, Internet, Verze, Vážné poškození, Klíč, Opatrnost, Stahovaný soubor, Jednotlivé položky


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35

Windows 95 slaví 23 let. Vzpomínáte na ně? Jak dlouho jste je používali?

Windows 95 slaví 23 let. Vzpomínáte na ně? Jak dlouho jste je používali?

** 24. srpna 1995 zahájil Microsoft prodej Windows 95 ** Uvedení na trh doprovázela masivní reklamní kampaň ** I 23 let poté je určitě na co vzpomínat!

Karel Kilián | 118

Lenovo přivezlo na IFA 2018 skutečné inovace. Tyto tři notebooky stojí za to

Lenovo přivezlo na IFA 2018 skutečné inovace. Tyto tři notebooky stojí za to

** Yoga C930 nabídne revoluční reproduktor v kloubu displeje ** Yoga Book C930 představuje zdařilý reparát podivného Yoga Booku ** ThinkPad X1 Extreme se může pochlubit extrémní výbavou v tenkém těle

Tomáš Holčík | 16

Přichází revoluce v oblasti deodorantů!

Přichází revoluce v oblasti deodorantů!

** Britští vědci odhalili uzlový bod procesů, kterými vzniká nejpronikavější složka lidského tělesného pachu ** Nové generaci deodorantů by mohl dodat na síle cílený zásah do života malé skupinky kožních bakterií ** Podle některých vědců by to ale znamenalo zpřetrhat pouta mezi člověkem a mikrobem

Jaroslav Petr | 33


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání