Jak říci Internet Exploreru, kam má ukládat soubory (Windows NT verze)?

Co nejde ve Windows 98, lze zařídit ve Windows NT - také například ten docela žádaný implicitní adresář pro ukládání downloadovaných programů.
V článku Jak říci Internet Exploreru, kam má ukládat soubory? vyjádřil autor lítost nad skutečností, že si sice může určit místo, kam ukládat soubory stahované z Internetu, nicméně v případě zvolení jiného místa se záznam automaticky přepíše.

To platí 100% ve Windows 95/98, ve Windows NT jsme na tom lépe. NT umožňují nastavovat přístupová práva nejen k souborům (NTFS), ale dokonce i na jednotlivé klíče registru! Jak tedy zařídit, abychom si místo pro stáhnuté internetové soubory určili jednou provždy?

VELMI DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!!

Chybné zásahy v registru, mezi které patří i nastavení práv k jednotlivým klíčům, může způsobit vážné poškození systému. Proto je třeba vždy postupovat s maximální opatrností!

Spustíme program regedt32 (NT verzi editoru registru). Nalezneme klíč HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer. Kliknutím zvýrazníme klíč Internet Explorer a z menu Nástroje vybereme položku Oprávnění. Zobrazí se nastavení práv pro daný klíč. Měly by být uvedeny tři hodnoty

  • - Úplné řízení
  • \Administrators - Úplné řízení
  • System - Úplné řízení
U těchto tří položek můžeme změnit právo na Číst. V okně Oprávnění je také zaškrtávací políčko „Nahradit oprávnění v existujících podklíčích“. To musíme nechat NEOZNEČENÉ, jinak by se zadané změny projevily do všech podklíčů a to by byla vážná chyba. Tímto postupem zařídíme, že nikdo nemá právo měnit hodnoty uvedené v klíči Internet Explorer (ale pomocí editoru registru samozřejmě můžeme oprávnění upravit na původní hodnotu).POZNÁMKA: Uvedená restrikce platí pro všechny hodnoty v klíči. Je-li jich tam víc, nemusí ostatní funkce programu fungovat zcela správně.
Váš názor Další článek: Jaké soubory se zapisují při instalaci Microsoft Faxu do Windows 98?

Témata článku: Windows, Internet, Verze, Vážné poškození, Opatrnost, Klíč, Stahovaný soubor, Jednotlivé položky

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů