Tipy | Fotografování

Jak retušovat fotky na mobilu. Aplikace neumí všechno, ale co umí, umí skvěle a rychle

Pořídíte fotografii, která by mohla být perfektní, jen kdyby na ní nebyl ten jeden rušivý detail. Takový snímek nemusíte hned mazat, protože ať už se jedná o nějaký objekt, nebo nedokonalost tváře, s tímto problémem si hravě poradíte i na mobilu.
Jak retušovat fotky na mobilu. Aplikace neumí všechno, ale co umí, umí skvěle a rychle

Neexistuje žádné základní pravidlo, které by určovalo, jak můžete své fotografie retušovat. Vše se odvíjí od toho, jaký typ snímku jste vyfotili, jaké má nedokonalosti a jakého výsledku chcete dosáhnout. Kvalitní retuš portrétu nemusí obnášet odstranění jen několika málo pupínků. Dá se pojmout komplexněji a v takovém případě bude její součástí mnoho procesů.

Klepněte pro větší obrázek

S profesionální retuší bude na mobilních platformách kříž. Obzvlášť pokud se má jednat o detailní vyhlazování. Ačkoli i to na mobilech provedete, na úpravy fotek na titulní strany magazínů je nutné sáhnout po desktopu. Na rychlé editace však mobil nebo tablet poslouží paradoxně lépe, protože se nemusíte zaobírat složitostmi.

Chytré algoritmy pracují rychle, dobře a často i automaticky. Ať už se hodláte chlubit portréty drahé polovičky při zapadajícím slunci nebo působivou architekturou bez elektrického vedení, odpadkových košů či tupě zírajících turistů.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Google, Články z Computeru, Android, iOS, Tipy, Fotografování, Snapseed, Objekt, Photoshop, Jpg, HEIC, TIFF, Snímek, Aplikace, Fotografie, Retuš, Editace, Portrét, Dokonalost, MobilJak bezpečně používat platební kartu. Bez frází, zato s praktickými tipy

Jak bezpečně používat platební kartu. Bez frází, zato s praktickými tipy

Platební karta se stala běžnou součástí našeho života, máme ji z peněžence, telefonu, nahranou v Netflixu. Věnujte proto několik minut nastavení její bezpečnosti – je to lepší než pak řešit velké problémy.

Jakub Michlovský
Bezpečnost
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný