Android | Windows 10 | Smartphone

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Microsoft přišel na to, že se bude muset přizpůsobit mobilním operačním systémům. S iOS mu to moc nejde, zato s Androidem už Windows 10 docela kamarádí.

Mohou nastat situace, kdy se nechcete připojit přes službu Váš telefon (viz článek výše), typickým příkladem je návštěva u přátel, kterým chcete ukázat fotky. Řešením je chytrá televize a zařízení Google Chromecast, nebo služby na zrcadlení obrazovky. Ale co když není chytrá televize k dispozici? Jako náhradní displej poslouží i notebook nebo monitor počítače s Windows 10.

Zrcadlení displeje

Stačí několik jednoduchých kroků. Prvním je povolení promítání z jiných zařízení. V Nastavení Windows 10 v záložce Systém zvolte položku Promítání na tento počítač. Nyní bude nutné přidat volitelnou funkci Bezdrátový displej, aby bylo možné promítat na cílové zařízení. Klikněte tedy na odkaz Volitelné součásti a vzápětí na Přidat součást. V otevřeném seznamu jsou tyto součásti řazeny abecedně, takže pokud používáte českou lokalizaci Windows, pravděpodobně se vám hned na prvním místě zobrazí právě funkce Bezdrátový displej.  1  Tu zaškrtněte a nainstalujte.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Windows, Microsoft, Android, Články z Computeru, Windows 10, Wi-Fi, Smartphone, Zařízení, Displej telefonu, Telefon, Promítání, Kopírování, Zrcadlení, Displej, Připojení, Obrazovka, Bezdrátový displej, Google Chromecast, PočítačRecenze herních sluchátek Razer Kaira X. Výborný zvuk za pár babek

Recenze herních sluchátek Razer Kaira X. Výborný zvuk za pár babek

Razer vypustil dvojici nových levných sluchátek pro obě nové konzole. My jsme zaostřili na verzi pro Playstation 5.

Michal Maliarov
RazerSluchátkaRecenze
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály