Jak PROFI k dvoutisícovce přišlo

Nová verze strojírenské nadstavby MechSoft–PROFI pro AutoCAD 2000 byla uvolněna začátkem května. Kolika změn jsme se dočkali?
Nová verze strojírenské nadstavby MechSoft–PROFI pro AutoCAD 2000 byla uvolněna začátkem května. Kolika změn jsme se dočkali?

Krok vpřed, dva vzad?
Na první pohled nová verze obsahuje minimální počet zásadních novinek. Překvapivě byla zrušena podpora kontextového menu na prostřední tlačítko. Profi si ke standardnímu kontextovému menu AutoCADu dosadí ve spodní části své příkazy. Jsou samozřejmě zachovány všechny rysy z nižší verze s výjimkou uvedeného kontextového menu a zrušeného Lokátoru/navigátoru. Ten byl nahrazen prostředky AutoSnapu vlastního AutoCADu. Dále najdete změny u vlastností hladin (tloušťka čar, Plottable) a Šrafy+ trochu změnily prostředí. Do UniTools přibyly pouze šrouby a pojistné kroužky v ANSI normě. Do Profilů všech norem byly doplněny data pro momenty průřezu a průřezové moduly tak, aby se parametry profilu správně načítaly do výpočtu nosníku. Instalace je opět jednodušší, z instalačního média si vyberete jazyk pro instalaci a podle něho se nainstaluje příslušná verze Profi. V současné době je k dispozici česká, anglická, německá a japonská verze. Jsou podporovány Windows 95/98/NT.

K dalším novinkám patří:

  • Dynamicky se měnící ikonové menu
  • Lepší kompatibilita textu kóty s Profi 6.3
  • Kusovník optimalizovaný na rychlost
  • Lepší podpora DXF při načítání z UniTools (razítka)
  • Superhladiny podporují flag Plottable
  • Přidáno zrcadlení podle osy
  • Přidána hladina pro hydraulické značky
Živě komentuje: Kdo očekával velké změny bude muset ještě nějakou dobu vyčkat. Zásadní změny přinesou nejbližší týdny, kdy bude dostupná nová verze, přesně řečeno nástupce Profi 6.3. Verze má zatím pracovní označení MechSoft–Profi Plus a bude opět podporovat kontextové menu na prostřední tlačítko včetně lokátoru a navigátoru. Teprve zde se dočkáme nové funkčnosti a, jak jsme se již mohli v minulosti několikrát přesvědčit, i nových funkcí. Uživatelé, kteří se rozhodnou pro MechSoft-PROFI pro AutoCAD 2000, budou moci provést zdarma update na novou verzi. Tento přístup má podpořit rychlý přechod strojírenských uživatelů na nový AutoCAD 2000 a zároveň zajistit dostupnost budoucích vylepšení užitných vlastností nadstavby MechSoft-PROFI. Vzhledem k velmi nízkým pořizovacím nákladům (29 950 Kč) včetně upgrade (2 950 Kč) nebude zřejmě překážkou přejít na novou verzi. Další detaily naleznete v časopise Computer Design 3/1999.
Váš názor Další článek: Stanoveno datum uvedení Windows 2000

Témata článku: Windows, Moment, Nová verze, Nosník, Japonská verze, Jak, Hladina, Německá značka, Nejbližší doba, Razítka, Pracovní označení, Nová změna, Flag


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně