Microsoft Word

Jak převést PDF do Wordu: 3 způsoby, které můžete použít

  • Využít můžete přímo Word v rámci balíčku Office
  • Zdarma lze využít Google Dokumenty, neporadí si ale s formátováním
  • Obrátit se také můžete na specializované stránky

Občas může nastat situace, kdy budete potřebovat upravit PDF soubor a převést ho do upravitelné podoby, typicky do dokumentu s koncovkou .doc nebo .docx.

Jak ale na to? Můžete využít přímo Microsoft Word, máte-li jej zakoupený, případně zkusit některé zdarma nabízené online služby. Představíme některé z nich.

Co je to vlastně PDF?

Wikipedie ve svém hesle Portable Document Format (CC BY-SA 3.0) říká, že PDF je souborový formát vyvinutý firmou Adobe pro ukládání dokumentů nezávisle na softwaru i hardwaru, na kterém byly pořízeny.

Soubor typu PDF může obsahovat text i obrázky, přičemž tento formát zajišťuje, že se libovolný dokument na všech zařízeních zobrazí stejně. Vytvářet PDF dokumenty lze jak v komerčním softwaru Acrobat od Adobe, tak v dalších programech (často však pouze jako export do PDF).

Prohlížení je snazší, existují volně dostupné prohlížeče pro mnoho platforem, nejznámějším je oficiální prohlížeč mateřské firmy Adobe Reader. V mnohých prohlížečích jsou podporované i některé aktivní typy obsahu: interaktivní formuláře, 3D grafika, videa, zvuk.

Ale nyní už k jednotlivým programům, klikněte na šipku.

Diskuze (10) Další článek: Pozor na robotické řidiče, Intel vypustí na silnice stovku autonomních vozů

Témata článku: Microsoft, Google, Zajímavosti, Microsoft Office, Tipy, Office 365, Microsoft Word, LibreOffice, PDF, OpenOffice, Úvodní strana, Stavová lišta, Připravený text, Nové okno, Dokumenty Google, Disk, Text, Nejjednodušší řešení, Editovatelný text, Základní nastavení, Formátování, Pravé tlačítko, Souborový formát, Online služba, Jpg


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí