Jak převést PDF do Wordu: 3 způsoby, které můžete použít

  • Využít můžete přímo Word v rámci balíčku Office
  • Zdarma lze využít Google Dokumenty, neporadí si ale s formátováním
  • Obrátit se také můžete na specializované stránky

Občas může nastat situace, kdy budete potřebovat upravit PDF soubor a převést ho do upravitelné podoby, typicky do dokumentu s koncovkou .doc nebo .docx. Jak ale na to? Můžete využít přímo Word (máte-li jej zakoupený), případně ze zdarma nabízených online služeb. Dnes si představíme dvě z nich.

Microsoft Word

Úplně tím nejjednodušším řešením, jak převést PDF do Wordu, je otevřít dokument přímo v něm. Od verze 2016 Word od Microsoftu bez problému otevře většinu PDF a zvládne je převést na editovatelný text. Ne vždy se však podaří zachovat veškeré formátování a někdy text rozdělí na bloky znesnadňující další úpravu.

Klepněte pro větší obrázek
Pokud máte zakoupený balík Office, stačí otevřít Word a ten sám zvládne převod PDF. Jak na to? Pokračujte rozkliknutím galerie.

Pro samotný převod není třeba nastavovat nic zvláštního. Otevřete si Word, klepněte na Otevřít další dokumenty (pokud jste za uvítací obrazovkou, tak klepněte na Soubor, Otevřít). Najděte požadované PDF, vyberte a je hotovo. Word se vás akorát zeptá, zda chcete soubor převést do upravitelné podoby. Převod může nějakou dobu trvat v závislosti na velikosti převáděného PDF a výkonu počítače. Postup uvidíte ve stavové liště v pravé dolní části okna.

Google Disk

Nemáte-li zrovna po ruce plné desktopové Office, můžete sáhnout po konkurenčním balíku od Googlu. Stačí se přihlásit na svůj Google Disk. Velkou výhodou je, že Google používá OCR, takže text vám dostane často i z obrázků, se kterými si Word neporadí. Budete jej ale muset sami zbavit chyb a překlepů. Před samotným nahráním klepněte na Nastavení a zatrhněte možnost Převést nahrané soubory do formátu editoru Dokumentů Google.

Klepněte pro větší obrázek
Využití Google Disku pro převod je snadné, stačí pár kroků. Jak na to? Ukážeme vám v galerii.

Otevřete si složku, kam chcete soubor nahrát a přetáhněte jej do okna prohlížeče. Po nahrání klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte Otevřít v aplikaci a Dokumenty Google. Otevře se vám nové okno s načítací obrazovkou. Zde to bude chvíli trvat, než servery Googlu přelouskají nahranané PDF. Jakmile bude vše hotovo, ukáže se vám editor s připraveným textem.

Výhodou tohoto řešení je rychlost – převod trvá maximálně pár desítek sekund, navíc nemusíte mít zakoupený žádný kancelářský software. Hodí se ale pouze v případě, že chcete z PDF získat text, při převodu totiž ztratíte většinu formátování. Google zachovává pouze základní nastavení tučného písma a nadpisy, často jsou ale špatně umístěné a nemusí vám sedět stránkování.

Convertpdftoword.net

Tato online služba se bude hodit, pokud chcete rychlý a kvalitní převod bez registrace či placení. Pokud ale budete chtít využít funkci OCR, zdarma vám oskenuje pouze 2 stránky.

Klepněte pro větší obrázek
Bez registrace můžete převádět například na Convertpdftoword.net

Na úvodní straně si vyberte typ souboru, do kterého chcete PDF převést. Klepněte na Procházet a najděte jej na disku. Soubor se automaticky nahraje a proběhne převod, který potrvá maximálně pár minut – opět bude záležet, jak velký soubor jste nahráli a jak je složitý. Po dokončení vám služba nabídne jeho stažení na disk. Výsledek je přesný a v rámci možností odpovídá originálu, upravovat budete jen drobnosti.

Témata článku: Microsoft, Google, Tipy, Microsoft Office, Zajímavosti, Office 365, OpenOffice, LibreOffice, Microsoft Word, Převod, Velká výhoda, Nejjednodušší řešení, Online služba, Formátování, Specializovaná stránka, Word, PDF, Disk, Kancelářský software, Úvodní strana, Dokumenty Google, Editovatelný text, Nahraný soubor, DOC, DOCX, Text

Určitě si přečtěte

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

** Po půl roce je tu další aktualizace Windows ** A opět přináší hlavně hromadu drobných kosmetických vylepšení ** Podívali jsme se na ty nejzajímavější

17.  10.  2017 | Jakub Čížek | 176

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

16.  10.  2017 | Stanislav Janů | 154

Nejlepší optické iluze: Z toho vám půjde hlava kolem

Nejlepší optické iluze: Z toho vám půjde hlava kolem

** Mozek se nechá snadno ošálit, a to mnoha způsoby ** Podívejte se na několik nejlepších optických iluzí ** Iluze dokazují, že vnímání reality může být značně zkreslené

16.  10.  2017 | Vojtěch Malý


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji