Jak převést oblíbené položky do HTML stránky

Bookmark Wizard 1.6.0 je malý freewarový prográmek s jednoduchým rozhraním, připomínajícím známého průvodce, který převede vaše oblíbené položky z MS Internet Exploreru do HTML stránky.
Bookmark Wizard 1.6.0 je malý freewarový prográmek s jednoduchým rozhraním, připomínajícím známého průvodce, který převede vaše oblíbené položky z MS Internet Exploreru do HTML stránky. Všechny odkazy jsou seřazeny podle abecedy a roztříděny podle toho, jak byly uspořádány v oblíbených položkách. Můžete specifikovat barvu odkazů a pozadí, titulek a řadu dalších parametrů.

Pokročilí uživatelé si mohou upravit šablonu, která se používá při vytváření stránky, ke svému obrazu a budou mít vygenerované stránky přesně podle svých představ. Stačí vytvořit stránku, uložit ji jako Template.bwt do adresáře s programem (implicitně C:\Program Files\Bookmark Wizard) a na místo, kam mají být umístěny nalezené odkazy, vložit proměnnou %BW_LINKS_HTML%. Existují ještě další proměnné, které dovolí uživateli měnit například barvu pozadí a písma v dokumentu založeném na vaší šabloně, proto doporučuji prostudovat readme.txt.

Vytvořenou stránku lze například použít k archivování oblíbených položek, nebo ji můžete vystavit na web, poslat přátelům, anebo si ji nastavit jako domovskou stránku, která se otevře při každém spuštění browseru.

Ovládání je skutečně jednoduché – spustíte program, stisknete tlačítko Next, vyberete složku, v níž máte umístěné oblíbené položky (v české verzi Windows 98 Bookmark Wizard správně určil složku C:\WINDOWS\Oblíbené položky\), a cílové umístění výstupního souboru. V dalším dialogu zvolíte titulek stránky a font, který se má použít, následně vyberete barvu pozadí i písma navštíveného a nenavštíveného odkazu a nakonec zvolíte, zda chcete vytvořenou stránku po dokončení otevřít v okně prohlížeče. Během pouhých tří vteřin se mých 345 odkazů ztransformovalo do skutečně přehledně zformátované www stránky.

Jedinou nevýhodou tohoto programu je, že seznam odkazů je generován na základě *.URL souborů, takže je nepoužitelný pro uživatele Netscape Navigatoru a dalších prohlížečů, neboť ty používají jiný způsob uchovávání bookmarků.

Bookmark Wizard 1.6.0 pracuje pod operačními systémy Windows 95, 98 a NT

Freeware, Download, velikost: 408 kB

Diskuze (6) Další článek: Citrix ICA již i na Windows CE

Témata článku: Windows, Internet, Pokročilý průvodce, Položka, Jak, Oblíbený program, Str, Wizard, Dokument založené, Program Files, HTM, Pólo, Nalezený soubor, StráňDůkaz proti nepoctivým poskytovatelům internetu. ČTÚ spouští vlastní měřič rychlosti
Lukáš Václavík
Český telekomunikační úřad (ČTÚ)Připojení k internetuInternet
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux