Jak přenést Oblíbené položky (Favorites) na jiný počítač či do jiné instalace?

Oblíbené položky se za čas stanou kusem vaší bytosti. Jak o ni nepřijít, když dostáváte nový počítač?
Oblíbené položky (Favorites) jsou jakousi vaší kronikou práce se stránkami, které se vám líbí, internetovým adresářem či poznámkovým blokem; zkušený uživatel je bez nich jako bez ruky. Pokud se ale přemístíte za jiný počítač, či pokud případně změníte instalaci operačního systému na vašem počítači (například vytvoříte dual-boot konfiguraci atd.), jak můžete zachránit třeba i rozsáhlý, rozvětvený systém oblíbených položek z předchozího počítače či instalace?

Oblíbené položky jsou vždy umístěny v instalaci Windows 98 v adresáři „Oblíbené položky“, který je umístěn v hlavní složce Windows, tj. nejčastěji:

C:\WINDOWS\Oblíbené položky

Oblíbené položky jsou zástupci (Shortcuts), obsahující odkazy na konkrétní weby a jejich stránky. Pokud je chcete přenést na jiný počítač, musíte přenést právě tento adresářový strom, tj. vzít kompletní obsah adresáře Oblíbené položky a přenést jej na jiný počítač, rovněž do adresáře Oblíbené položky. V cílovém počítači rovněž bude mít adresář Oblíbené položky nějaký obsah, nicméně pokud tamnější oblíbené položky nechcete používat, můžete je přepsat.

Důležité poznámky:

  • pokud kopírujete tyto adresáře do jiné jazykové verze Windows, pak se mění jména některých adresářů i subadresářů. Přímo oblíbené položky jsou pak v anglických verzích operačních systémů uloženy ve složce \Favorites, nikoli Oblíbené položky
  • i některé další standardní složky mohou mít jiný název a proto nemusí fungovat. Například „Kanály“ jsou „Channels“, „Odkazy“ jsou „Links“ atd. Pokud chcete, aby tyto složky dobře fungovaly (například „Odkazy“ se objevují v pruhu odkazů atd.), přejmenujte jej po zkopírování podle příslušné jazykové verze.
Váš názor Další článek: CuteFTP má novou verzi 2.8 beta: nepadá, doporučujeme!

Témata článku: Windows, Položka, Instalace, Důležitá složka

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost