Windows 10 | Tipy

Jak pracovat efektivněji ve Windows 10: Tipy na ušetření cenných sekund

Na úvod trošku nudné, ale motivující matematiky: řekněme, že vám nějaký úkon, třeba najetí myši na určitou položku v nabídce, zabere zhruba tři vteřiny, podobných úkonů provádíte pět a během pracovní doby je zopakujete stokrát. Když se naučíte klávesovou zkratku, která zabere zlomek vteřiny, ušetříte denně 20 minut, za týden už je to přes hodinu a půl, za měsíc přes šest hodin, za rok to jsou celé tři dny!

Ukážeme vám proto několik tipů, jak ve Windows pracovat efektivněji, abyste rutinními záležitostmi netrávili zbytečně mnoho času. 

Definujte své rutiny

Nejprve při práci vypozorujte své vlastní rutiny: postupy, které opakujete stále dokola. Možná to půjde těžko, neboť činnosti, které vám zabírají doslova pár vteřin, nemusíte považovat za zdržující, natož abyste je řešili a snažili eliminovat.

Brzy zjistíte, že většina těchto drobných a zbytečných zdržení souvisí s ergonomií a velmi často i s myší: nutnost chytnout ji, posunout přes celý monitor, trefit se na malou položku v nabídce, nebo dokonce otevřít rolovací nabídku a z ní vybrat určitou volbu.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu pro předplatitele

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně

Časopis Computer

V Computeru každý měsíc najdete nejdůležitější informace ze světa počítačů, technologií a internetu. Dva důkladné srovnávací testy odhalí a ocení ty nejlepší produkty na trhu. Praktické tipy a triky vyřeší nejčastější problémy s počítači i telefony. Podrobné návody a tipy vám pomohou využít technologie v každodenním životě.

CR2407.png

Časopis za nejvýhodnější cenu získáte na iKiosku. Můžete si vybrat mezi tištěnou a elektronickou verzí.

Doporučujeme také speciální vydání Nejlepší návody, tipy a aplikace pro mobily. Jak si s Androidem usnadnit život.

Diskuze (3) Další článek: Tuto slavnou malbu nakreslilo světlo. Pomocí mikroskopických nanosloupků

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,