Windows 10 | Tipy

Jak pracovat efektivněji ve Windows 10: Tipy na ušetření cenných sekund

Na úvod trošku nudné, ale motivující matematiky: řekněme, že vám nějaký úkon, třeba najetí myši na určitou položku v nabídce, zabere zhruba tři vteřiny, podobných úkonů provádíte pět a během pracovní doby je zopakujete stokrát. Když se naučíte klávesovou zkratku, která zabere zlomek vteřiny, ušetříte denně 20 minut, za týden už je to přes hodinu a půl, za měsíc přes šest hodin, za rok to jsou celé tři dny!

Ukážeme vám proto několik tipů, jak ve Windows pracovat efektivněji, abyste rutinními záležitostmi netrávili zbytečně mnoho času. 

Definujte své rutiny

Nejprve při práci vypozorujte své vlastní rutiny: postupy, které opakujete stále dokola. Možná to půjde těžko, neboť činnosti, které vám zabírají doslova pár vteřin, nemusíte považovat za zdržující, natož abyste je řešili a snažili eliminovat.

Brzy zjistíte, že většina těchto drobných a zbytečných zdržení souvisí s ergonomií a velmi často i s myší: nutnost chytnout ji, posunout přes celý monitor, trefit se na malou položku v nabídce, nebo dokonce otevřít rolovací nabídku a z ní vybrat určitou volbu.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Časopis Computer

Časopis Computer je nejčtenější český magazín o počítačích, technologiích a Internetu. V každém vydání na 148 stranách přináší uživatelská a technologická témata, dva velké srovnávací testy, důkladné recenze nových produktů, tipy a triky pro snadnější používání počítače a další zajímavé i užitečné informace.

Aktuální číslo časopisu Computer

Jednotlivá čísla si můžete pohodlně koupit v iKiosku.

Témata článku: Software, Microsoft, Časopis Computer, Windows, Internet, Windows 10, Operační systémy, WhatsApp, Bluetooth, Wi-Fi, Tipy, Logitech, Razer, Messenger, Myši, Složka, Tip, Tlačítko, Alt + Tab, Klávesová zkratka, Síť VPN, Volby, AppData, Aplikace, Start


Určitě si přečtěte

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 242

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

** Zkusil jsem se zbavit závislosti na vyhledávači od Googlu ** Jako alternativy posloužily Bing, Seznam a DuckDuckGo ** Mají své silné stránky, ale i nepřekonatelná negativa

Lukáš Václavík | 70

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 3


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně