Windows 10 | Tipy

Jak pracovat efektivněji ve Windows 10: Tipy na ušetření cenných sekund

Na úvod trošku nudné, ale motivující matematiky: řekněme, že vám nějaký úkon, třeba najetí myši na určitou položku v nabídce, zabere zhruba tři vteřiny, podobných úkonů provádíte pět a během pracovní doby je zopakujete stokrát. Když se naučíte klávesovou zkratku, která zabere zlomek vteřiny, ušetříte denně 20 minut, za týden už je to přes hodinu a půl, za měsíc přes šest hodin, za rok to jsou celé tři dny!

Ukážeme vám proto několik tipů, jak ve Windows pracovat efektivněji, abyste rutinními záležitostmi netrávili zbytečně mnoho času. 

Definujte své rutiny

Nejprve při práci vypozorujte své vlastní rutiny: postupy, které opakujete stále dokola. Možná to půjde těžko, neboť činnosti, které vám zabírají doslova pár vteřin, nemusíte považovat za zdržující, natož abyste je řešili a snažili eliminovat.

Brzy zjistíte, že většina těchto drobných a zbytečných zdržení souvisí s ergonomií a velmi často i s myší: nutnost chytnout ji, posunout přes celý monitor, trefit se na malou položku v nabídce, nebo dokonce otevřít rolovací nabídku a z ní vybrat určitou volbu.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Časopis Computer

V Computeru každý měsíc na 148 stranách přinášíme nejdůležitější informace ze světa počítačů, technologií a internetu. Dva důkladné srovnávací testy odhalí a ocení ty nejlepší produkty na trhu. Praktické tipy a triky vyřeší nejčastější problémy s počítači i telefony. Podrobné návody a tipy vám pomohou využít technologie v každodenním životě.

2109.png

Časopis za nejvýhodnější cenu získáte objednáním ročního předplatného na iKiosek.cz. Můžete si vybrat mezi tištěnou a elektronickou verzí. Objednat si můžete jedno číslo na zkoušku, nebo starší číslo s konkrétním tématem či velkým testem.

Témata článku: Časopis Computer, Microsoft, Windows, Software, Internet, Windows 10, Wi-Fi, Operační systémy, WhatsApp, Bluetooth, Tipy, Razer, Logitech, Nastavení | Soukromí, Nastavení, WIN + CTRL + ›‹, Klávesová zkratka, Složka, Vyrušování, Odebrat, Síť VPN, Messenger, Rychlá poznámka, AppData, VolbyBezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný