Myslím, že případ IPB u nás je silnější kafe. Stačilo pár dobře napsaných článků v MF a LN a banka, která neměla potíže, byla během dvou dnů na hromádce. Neříkám, že banku nevedli gauneři, ale takhle zase jiní gauneři získali dvěstěmiliardový majetek za nějakých 16 miliard, s tím, že všechna rizika nese stát... Dost dobrý kšeft. To vše za vydatného potlesku zmíněných deníků. A pak že věci dejí jen v USA!
Asi jste trochu precenil vliv tisku - par dobre mirenych clanku V LN a MF ma silu, ale neshodi giganta, pokud ten gigant opravdu stoji na obou nohach.Faktem ale je, ze "balonky" s falesnym zpravami vydelavaji penize i u nas. Jen je to asi o trochu mene razantne stihano (u nas).
Teda vlak který tankuje za LETU bych rád viděl
Jo riziko je vetsi. Ale celkove se fluktuace temer vzdy vyrovnavaji (+ a - = 0). Takze sice obcas projde nejaky otresek, ale vetsinou se nic nedeje (v globale mysleno, samozrejme). Nekomu pribude (falesna dobra zprava) a jinemu ubude (falesna zla zprava). Pak se to vysvetli a trendy se obrati... Zakon trhu (ale i akce a reakce ...
Staci se podivat na nedavnou kauzu sudajnym prvenstvim Atlasu, basty to Microsoft Network u nas.
Kdyby nekdo pustil poplasnou zpravu na salove burze, tak bude nasledek uplne stejny.
Jenže o kolik méně lidí má takovou možnost? A nakolik obtížněji zjistitelný je takový internetový původce falešné zprávy?
O kolik mene lidi ma moznost co? Sirit tu zpravu? To je prece jedno, maji moznost ovlivnit stejny, ne-li vetsi podil obchodovaneho majetku. To je prece to podstatne.Tamto zjistovani tu snad nebudeme resit.
Tato udalost je pomerne stara, myslim, ze uz jsem ji cetl v par dnu starem ComputerWordu. Z papiru jsem se ale dozvedel vice, nez tady :(
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.