Česko | Česká pošta | Služby

Pošta ruší pobočky. Jak poslat dopis nebo balík pohodlně online

Odeslání dopisu nebo balíku zabere čas a s aktuálním zavíráním vybraných poboček České pošty to nebude lepší. Jde to ale i jinak – dopis lze poslat z počítače a balíček můžete odnést na sběrné místo, nebo nechat vyzvednout kurýrem.

V Česku působí několik služeb, které nabízí přepravu zásilek s vyzvednutím u zákazníka, na pobočce nebo ze zásilkového boxu. Některé z nich tyto služby pouze zprostředkovávají a dávají na výběr z několika možností. Pro účely srovnání jsme je seřadili podle ceny za přepravu fiktivní zásilky o rozměrech 10 × 15 × 20 centimetrů a hmotnosti 1,5 kilogramu s vyzvednutím u odesílatele. V případě dopisů jsme zkusili poslat čtyřstránkový dokument.

Dopis Online

První službou tohoto přehledu je Dopis Online České pošty. Nabízí elektronické podávání listovních zásilek z kteréhokoli místa na světě a doručení kamkoli v Česku a do vybraných států v rámci Evropy. Službu jsme v minulosti opakovaně otestovali a můžeme konstatovat, že funguje dobře. Jen rychlost doručení by mohla být o něco lepší.

Základním předpokladem pro odeslání dopisu je jeho uložení ve formátu PDF. To dnes zvládají skoro všechny kancelářské programy, případně lze použít bezplatné aplikace pro převod do PDF, fungující jako virtuální tiskárny.

Dopis Online Dopis Online

Dopis lze poslat jako obyčejný, nebo doporučený s volitelnou dobou uložení, případně s dodejkou. Lze také zvolit obálku formátu C4, do které není nutné papíry formátu A4 překládat. Součástí dopisu může být také poštovní poukázka typu A.

Po nahrání souboru PDF dostanete na výběr, zda chcete jednostranný, nebo oboustranný tisk a obratem se dozvíte cenu. V dalším kroku vyplníte adresu odesílatele a příjemce. Nakonec zbývá zaplatit – podporovány jsou rychlé platby několika vybraných bank, nebo platba kartou. Obyčejný dopis dojde obvykle druhý až třetí den po podání.

Diskuze (42) Další článek: Windows 11 vám řeknou, jaké funkce USB4 můžete používat. Také rychle zkopírujete ověřovací kódy

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,