Bezpečnost | Pevné disky | Soubor

Jak obnovit smazané fotky a dokumenty? Vybrali jsme nejlepší programy zdarma

  • Smazali jste soubory a vysypali je z Koše? Nic není ztraceno!
  • Našli jsme sedm nástrojů pro obnovení smazaných dat.
  • Všechny jsou alespoň omezeně zdarma
Jak obnovit smazané fotky a dokumenty? Vybrali jsme nejlepší programy zdarma

Ruce mohou být někdy rychlejší než myšlenky a při troše neopatrnosti stačí k tomu, abyste přišli o své soubory, opravdu málo. Na počítači bývá obnova vcelku jednoduchá – obvykle je možné „vytáhnout“ soubory z Koše. Někdy ale může být pozdě, a pak přijdou ke slovu silnější kalibry.

Recuva

Bezplatný nástroj Recuva spadá pod značku Piriform, kterou před několika lety koupil Avast. Instalaci je tedy vhodné věnovat náležitou pozornost, aby se kromě aplikace samotné nenainstaloval třeba antivirový program nebo webový prohlížeč, jak je tomu například u CCleaneru. U Recuvy se to sice zatím neděje, nicméně jistá ostražitost je přeci jen na místě.

Klepněte pro větší obrázek 
Recuva

V případě Recuvy je velmi příjemné, že i v bezplatné verzi nabízí pokročilou obnovu souborů. V placené variantě Pro získáte navíc vlastně jen podporu virtuálních disků a automatické aktualizace, bez čehož se ve většině případů v pohodě obejdete.

Nástroj nabízí dva režimy: jednodušší s průvodcem, jež vás nechá určit, jaký typ dat potřebujete obnovit a ze kterého místa, a pokročilejší, v němž si vše potřebné „naklikáte“ sami. Výsledkem bude seznam všech nalezených souborů s barevnou indikací jejich stavu (výborný/špatný/neobnovitelný).

Aplikace Recuva je k dispozici jako freeware pro počítače s operačním systémem Windows. Kromě obnovy souborů si poradí také se záchranou smazaných e-mailů v aplikacích Thunderbird, Outlook, Outlook Express a Windows Mail. Jedinou zásadnější nevýhodu spatřujeme v absenci lokalizace do češtiny.

Diskuze (9) Další článek: Procesor Nuvia Phoenix od bývalého architekta Applu a Armu je výkonnější a úspornější než čipy od AMD a Intelu

Témata článku: Software, Windows, Bezpečnost, Linux, Android, iOS, SSD, Outlook, Windows XP, Avast, Úložiště, Pevné disky, Thunderbird, Soubor, MacOS X, Nejlepší, Oddíl, SMA, Počítač, Nástroj, CCleaneru, NTFS, Piriform, TestDisk, Windows Mail

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5