Bezpečnost | Pevné disky | Soubor

Jak obnovit smazané fotky a dokumenty? Vybrali jsme nejlepší programy zdarma

  • Smazali jste soubory a vysypali je z Koše? Nic není ztraceno!
  • Našli jsme sedm nástrojů pro obnovení smazaných dat.
  • Všechny jsou alespoň omezeně zdarma
Jak obnovit smazané fotky a dokumenty? Vybrali jsme nejlepší programy zdarma

Ruce mohou být rychlejší než myšlenky a při troše neopatrnosti můžete přijít soubory. Na počítači bývá obnova vcelku jednoduchá – obvykle je možné „vytáhnout“ soubory z Koše. Jindy musí přijít ke slovu nástroje silnějšího kalibru...

Recuva

Bezplatný nástroj Recuva spadá pod značku Piriform, kterou před několika lety koupil Avast. Instalaci je tedy vhodné věnovat náležitou pozornost, aby se kromě aplikace samotné nenainstaloval třeba antivirový program nebo webový prohlížeč, jak je tomu například u CCleaneru. U Recuvy se to sice zatím neděje, nicméně ostražitost je na místě.

Klepněte pro větší obrázek 
Recuva

V případě Recuvy je velmi příjemné, že i v bezplatné verzi nabízí pokročilou obnovu souborů. V placené variantě Pro získáte navíc vlastně jen podporu virtuálních disků a automatické aktualizace, bez čehož se většinou obejdete.

Nástroj nabízí dva režimy: jednodušší s průvodcem, jež vás nechá určit, jaký typ dat potřebujete obnovit a ze kterého místa, a pokročilejší, v němž si vše potřebné „naklikáte“ sami. Výsledkem bude seznam všech nalezených souborů s barevnou indikací jejich stavu (výborný/špatný/neobnovitelný).

Aplikace Recuva je k dispozici jako freeware pro Windows. Kromě obnovy souborů si poradí také se záchranou smazaných e-mailů v aplikacích Thunderbird, Outlook, Outlook Express a Windows Mail.

Diskuze (9) Další článek: PineNote nás zkusí přesvědčit, že potřebujeme tablet s e-inkem a extrémní výdrží

Témata článku: Windows, Software, Linux, Bezpečnost, Android, iOS, SSD, Outlook, Úložiště, Zdarma, Avast, Pevné disky, Windows XP, Soubor, Thunderbird, Nástroj, Jak, CCleaneru, Option, Piriform, Outlook Express, SMA, FATA, EaseUS Data, NTFSWindows 11 budou rychlejší a zaberou méně místa na disku
Lukáš Václavík
Windows 11Windows UpdateOperační systémy
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály