Facebook | Bezpečnost | Soukromí

Jak o vás Facebook sbírá data? Řekne vám to v edukativním centru pro soukromí

Poněkolikáté se Meta pokouší zlepšit přístup k soukromí na Facebooku. Možná si vzpomenete na dinosaura, který s vámi nastavení soukromí prošel krok za krokem.

Tentokrát modrá sociální síť zprovozňuje centrum pro soukromí, v němž se dle slov provozovatele dozvíte, jak Facebook sbírá a používá informace týkající se vaší osoby. Rovněž nabídne návody a odkazy na nastavení služby. Primárně se nová iniciativa zaměřuje na informování. My jsme zatím neměli možnost si centrum vyzkoušet.

Aktuálně se centrum věnuje pěti základním tématům: zabezpečení účtu, sdílení obsahu, sběr uživatelských dat, používání dat a zobrazování reklam. Centrum se v pilotním provozu zobrazuje jen v některých účtech na desktopech v USA. Postupně se dostupnost rozšíří.

Klepněte pro větší obrázek
Nové centrum vás má poučit o aspektech týkajících se soukromí
a zabezpečení na Facebooku  (foto: Meta)

Podcast Živě o kauze Facebook Papers

Poslechněte si náš podcast, kde rozebíráme největší kauzu v historii sociálních sítí, kterou na podzim rozpoutala bývalá zaměstnankyně Facebooku.

Zdroje: Meta Newsroom

Diskuze (5) Další článek: Tipy pro největší internetový bazar Facebook Marketplace. Jak to vyfotit, jak to popsat, jak se nenechat obrat

Témata článku: Facebook, Sociální sítě, Bezpečnost, USA, Meta, Reklama, Soukromí, Nastavení, Facebook Paper, Meta Newsroom, Facebook Papers, Dinosaur, Centrum, Data, Pro