Jak (ne)rozbít Canon PowerShot G1

Sotva odezněl článek o zátěžových armádních testech Kodaku DC5000, už se ozývá konkurence. Canon publikoval tiskovou zprávu o strádání modelu PowerShot G1 při výpravě na Mt. Everest. Výsledky jsou skutečně neuvěřitelné!

Tak nevím, jestli jsem čtenáře v článku Balíte na dovolenou? Nezapomeňte digiťák! moc nestrašil. Že vydržel Kodak DC5000 zátěžové testy U.S. Army, to bych ještě pochopil, vždyť se jedná o "obrněný" foťák. Ovšem tomu, co zveřejnila společnost Canon, tomu se opravdu věřit nechce. Aby jste si mohli udělat sami názor, přečtěte si znění tiskové zprávy:

V první polovině roku 2001 se uskutečnila horolezecká expedice s cílem dobýt vrchol Mt. Everestu, jejímž členem byl slepý horolezec. Jedním z účastníků byl i fotograf, vybavený Canonem PowerShot G1. Po návratu zpět poslal do Canonu USA e-mail, ve kterém v krátkosti popsal, jak se mu G1 v extrémních horských podmínkách osvědčil.
Citujeme: “ Musím říct, že malý G1 fungoval v podmínkách velehor fantasticky. Dával jsem mu celou dobu pořádně zabrat. Jedno odpoledne strávil v pěti centimetrech vody na dně mého batohu, když roztál sníh, který se mi do něj dostal. Tři dny pak nešel zapnout, ale jen do té doby, než jsem si ho vzal na noc do spacáku. Pak se kupodivu opět probudil k životu. Několikrát se mi po
dařilo vyválet ho ve sněhu. Dobře fungoval i při teplotách – 20° C a na zářivém sněhu dělal skutečně brilantní snímky. Čas od času mi upadl, nebo jsem s ním zavadil o skálu. Zkrátka, pro vaši informaci, G1 se mnou úspěšně absolvoval celou cestu až na vrchol”.

Canon je seriózní nadnárodní společnost, takže máme důvod věřit, že nejde jen o reklamní nadsázku. V každém případě bych nic podobného nečekal. "Gé jednička", jejíž podrobnou recenzi si na našem webu můžete přečíst, totiž není vůbec přizpůsobená použití v extrémních klimatických podmínkách. Nemá ani vyztuženou konstrukci, ani úpravu proti stékající vodě a už vůbec není vodotěsná. Před tímto výkonem nezbývá nic jiného, než prohlásit známé – "klobouk dolů".

Na závěr jen malé upozornění: tento článek prosím neberte jako nabádání k testování odolnosti vašich digitálních miláčků. Věřte také trochu na náhody. To, co se podařilo jednomu konkrétnímu modelu Canonu, to nemusí vůbec dobře dopadnout u stejného typu. Na svém digiťáku bych tedy rozhodně nic podobného nezkoušel.

Diskuze (5) Další článek: Procesory VIA C3 jsou též boxované

Témata článku: Canon, Seriózní použití, Canon Powershot, Extrémní klima, PoW, Everest, US Army, Can, Podrobná úprava, Podrobné testování, Army


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 48

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky