Jak (ne)rozbít Canon PowerShot G1

Sotva odezněl článek o zátěžových armádních testech Kodaku DC5000, už se ozývá konkurence. Canon publikoval tiskovou zprávu o strádání modelu PowerShot G1 při výpravě na Mt. Everest. Výsledky jsou skutečně neuvěřitelné!

Tak nevím, jestli jsem čtenáře v článku Balíte na dovolenou? Nezapomeňte digiťák! moc nestrašil. Že vydržel Kodak DC5000 zátěžové testy U.S. Army, to bych ještě pochopil, vždyť se jedná o "obrněný" foťák. Ovšem tomu, co zveřejnila společnost Canon, tomu se opravdu věřit nechce. Aby jste si mohli udělat sami názor, přečtěte si znění tiskové zprávy:

V první polovině roku 2001 se uskutečnila horolezecká expedice s cílem dobýt vrchol Mt. Everestu, jejímž členem byl slepý horolezec. Jedním z účastníků byl i fotograf, vybavený Canonem PowerShot G1. Po návratu zpět poslal do Canonu USA e-mail, ve kterém v krátkosti popsal, jak se mu G1 v extrémních horských podmínkách osvědčil.
Citujeme: “ Musím říct, že malý G1 fungoval v podmínkách velehor fantasticky. Dával jsem mu celou dobu pořádně zabrat. Jedno odpoledne strávil v pěti centimetrech vody na dně mého batohu, když roztál sníh, který se mi do něj dostal. Tři dny pak nešel zapnout, ale jen do té doby, než jsem si ho vzal na noc do spacáku. Pak se kupodivu opět probudil k životu. Několikrát se mi po
dařilo vyválet ho ve sněhu. Dobře fungoval i při teplotách – 20° C a na zářivém sněhu dělal skutečně brilantní snímky. Čas od času mi upadl, nebo jsem s ním zavadil o skálu. Zkrátka, pro vaši informaci, G1 se mnou úspěšně absolvoval celou cestu až na vrchol”.

Canon je seriózní nadnárodní společnost, takže máme důvod věřit, že nejde jen o reklamní nadsázku. V každém případě bych nic podobného nečekal. "Gé jednička", jejíž podrobnou recenzi si na našem webu můžete přečíst, totiž není vůbec přizpůsobená použití v extrémních klimatických podmínkách. Nemá ani vyztuženou konstrukci, ani úpravu proti stékající vodě a už vůbec není vodotěsná. Před tímto výkonem nezbývá nic jiného, než prohlásit známé – "klobouk dolů".

Na závěr jen malé upozornění: tento článek prosím neberte jako nabádání k testování odolnosti vašich digitálních miláčků. Věřte také trochu na náhody. To, co se podařilo jednomu konkrétnímu modelu Canonu, to nemusí vůbec dobře dopadnout u stejného typu. Na svém digiťáku bych tedy rozhodně nic podobného nezkoušel.

Diskuze (5) Další článek: Procesory VIA C3 jsou též boxované

Témata článku: Canon, Seriózní použití, Everest, Canon Powershot, Can, Army, Podrobné testování, Podrobná úprava, Extrémní klima, US Army, PoW


Určitě si přečtěte

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 65

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28

PlayStation 5 bude mít extrémně rychlé SSD a promyšlenou architekturu. Sony odhalilo technické detaily

PlayStation 5 bude mít extrémně rychlé SSD a promyšlenou architekturu. Sony odhalilo technické detaily

** Sony zveřejnilo podrobnosti k PlayStationu 5 ** Poprvé jsou k dispozici technické detaily ** Sony se hodně zaměřilo na rychlost SSD

Karel Javůrek | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč