Jak nejlépe sdílet fotky z dovolené?

(inzerce) Byla by škoda nechávat si zážitky z dovolené jen pro sebe. Jak se o ně ale podělit co nejlépe? V tomto článku srovnáme několik možných přístupů a představíme službu Tripilot.
Jak nejlépe sdílet fotky z dovolené?

Blíží se léto a s ním i období cestování a dovolených. V dnešní době kompaktních fotoaparátů a slušného rozlišení foťáků v mobilních telefonech je takřka nemyslitelné, aby se zážitky z těchto cest nějak nezaznamenaly. Co pak ale udělat s fotkami?

Klepněte pro větší obrázek

Před dvaceti lety byly možnosti dost omezené. Film jste odnesli do fotolabu (nebo si jej vyvolali doma) a fotky založili do krabice nebo nalepili do alba. Pečlivější z nás přidali i poznámku o místě a datu. Pokud se k některé fotce vázal zajímavý zážitek či zábavná příhoda, zadní strana fotografie nebo kraj fotoalba poskytl kousek místa pro poznámky. Album či krabice se pak založily a možná jednou za uherský rok vytáhly ven. Výhoda? Při vyprávění a vzpomínání se utužovaly rodinné vztahy. Nevýhoda? Lidská paměť není zrovna spolehlivá. A fotky dost často zůstaly zapomenuté v koutu skříně.

Další možnost nabízí internetová fotoalba. Nahrajete fotky, pohodlně je spravujete, můžete přidat i komentář nebo poznámku. Pro technicky zdatnější některé služby zveřejňují i EXIF data s podrobnostmi o fotografii. Limitováni jste jen prostorem a občas i cenou služby. Zásadní nevýhodou je však omezená možnost sdílení těchto zážitků. Pokud se o zážitky z dovolené chcete podělit s přáteli, musíte rozeslat odkaz.

Tuto nevýhodu částečně kompenzují sociální sítě. Trávíme na nich více času než v digitálních fotoalbech, nejnovější fotky se objevují ve feedech, fotky lze snadno komentovat. Problém ovšem nastane třeba v situaci, kdy ne všechna alba chceme mít veřejná nebo když nějakou fotku chceme smazat. Ochrana soukromí na největší sociální síti nepatři mezi ty nejlepší a ještě donedávna mazání neznamenalo úplné smazání.

To nejlepší ze všech způsobů v sobě kombinujeTripilot. Fotografie zůstávají vaše. Můžete si libovolně nastavit úroveň soukromí. Fotky lze roztřídit k místům a datům a opatřit popisky. A co je nejlepší: na Tripilot.com se báječně hledá inspirace na další cesty. Nejste tak omezeni na zážitky svých přátel, můžete brouzdat všemi veřejnými cestami a zjistit, jak daná země vypadá očima opravdových cestovatelů. Pokud přidáte i své zážitky a nasdílíte je veřejně, na další dovolenou se dokonce vydáte s levnější letenkou.

Vyzkoušejte službu na www.tripilot.com.

Další článek: Facebook postupně uvolňuje revoluční vyhledávání Graph Search

Témata článku: Fotky, Fotografování, Alba, Vzpomínání, Fotoalba, Nejlepší místo, Krabice, Slušné rozlišení, Nejlepší cesta, Lidská paměť, Nejlepší síť, Kompaktní fotoaparát, Omezená možnost, Soukromý telefon, Fotka, Album, Zajímavá příhoda, Nejprodávanější mobilní telefony na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

** Stařičké Windows 2000 nedávno oslavily 20 let ** Někteří z vás si postěžovali, že to byly poslední hezké Windows ** Fajn, ukážeme vám, jak přebarvit Desítky o 25 let zpět

Jakub Čížek | 44

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 46

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

** Na fotkách aut nahraných na web je dobré rozmazat SPZ ** Značku dokáže z obrázku přečíst Google i Facebook ** SPZ může naplnit podstatu osobního údaje

Karel Kilián | 67

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor