Windows | Návody | Tipy

Jak naplánovat vypnutí počítače, aniž byste museli cokoliv instalovat

Počítač lze plánovaně vypnout s pomocí nejrůznějších prográmků. Ještě spolehlivěji toho ale lze dosáhnout i přímo ve Windows jednoduchým příkazem.

Něco stahujete, necháváte třeba konvertovat video nebo se díváte na film a chcete, aby se po dokončení počítač vypnul? Nejspolehlivěji toho lze dosáhnout příkazem přímo ve Windows, který tak může učinit, i když budou na pozadí programy bránící vypnutí. Tím příkazem je shutdown, za který pak patřičnými přepínači a parametry stanovíte, co a za jak dlouho se má s počítačem stát.

V nabídce Start dejte hledat „cmd“ a otevřete Příkazový řádek. Zadejte příkaz „shutdown“ a stiskněte Enter. Zobrazí se vám všechny možnosti, jaké příkaz shutdown se svými přepínači umožňuje.

Tím nejzákladnějším je přepínač /s, který způsobí vypnutí počítače za 30 s. Pokud chcete dobu 30 s změnit na jinou, je potřeba použít ještě přepínače /t, za který uvedete čas pro vypnutí v sekundách. Například pro hodinu je zapotřebí napsat číslo 3600. A nakonec pro vypnutí počítače tzv. „natvrdo“, tedy s vynuceným ukončením spuštěných aplikací lze zadat přepínač /f. V případě zadání přepínače /t s větší hodnotou než 0 to ale není nutné.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Windows, Články z Computeru, Návody, Tipy, Soubor, Shutdown, Jednoduchý příkaz, Příkaz, Přepínač, Vypnutí, Prográmek, Počítač, StartDružice Starlink pokryjí celý svět internetem již v srpnu. Připojení bude drahé, ale jen pokud máte jiné možnosti

Družice Starlink pokryjí celý svět internetem již v srpnu. Připojení bude drahé, ale jen pokud máte jiné možnosti

** Internet ze satelitů Starlink bude globálně dostupný v srpnu ** Oznámil to Elon Musk na veletrhu Mobile World Congress ** K pokrytí celého světa tak dojde minimálně o měsíc dříve

Karel Kilián
StarlinkPřipojení k internetuElon Musk
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Google Keep není jen zápisník na poznámky. 15 tipů, jak z něj dostat maximum

Google Keep není jen zápisník na poznámky. 15 tipů, jak z něj dostat maximum

** Google Keep je poznámkový systém s řadou zajímavých funkcí ** Přinášíme vám 15 vychytávek pro mobilní i webovou aplikaci ** Ovládněte Keep na maximum jako profesionálové!

Karel Kilián
Google KeepTipyGoogle
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View