Jak nainstalovat DOS po instalaci Windows NT

Vždycky je jednodušší instalovat DOS první v pořadí a Windows NT až potom. Totéž platí i pro Windows 95. Jde to ale i obráceně.
Vždycky je jednodušší instalovat DOS první v pořadí a Windows NT až potom. Totéž platí i pro Windows 95. Když se ale vyskytne potřeba provozovat na serveru operační systém MS DOS a Windows NT jsou již v provozu, postupujte následovně:

1) Připravte si systémovou disketu Dosu, 3 Setup diskety Windows NT a Windows NT Repair Disk - záchranou disketu.

2) Na pevném disku musíte mít připraven oddíl FAT (C:\), na který se bude DOS instalovat.

3) Nastartujte DOS z diskety a příkazem sys c: zkopírujte potřebné soubory na oddíl C. V tuto chvíli Windows NT nejdou spustit.

4) Z připravených setup disket spusťte instalaci systému Windows NT a v úvodním menu volte R (Repair) - Opravit poškozenou instalaci

5) Opravný proces programu Windows NT Setup vám dá na výběr, co chcete opravovat. Ze čtyř nabídnutých voleb vyberte Inspect startup environment - inspekce startovacího prostředí.

6) Po vyzvání vložte záchrannou disketu a po ukončení oprav počítač restartujte. Po tomto kroku je možné Windows NT spustit.

Zbývá jen upravit soubor boot.ini, aby se při dalším restartu objevoval v nabídce i MS-DOS. Přidejte do sekce [operating system] souboru boot.ini další řádek: c:\="MS-DOS".

Váš názor Další článek: Poskytovatelé připojení: nekupujte od zelináře

Témata článku: Windows, Disketa, DOS, Volta, Vyzvání, Volt, Instalace

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů