Mobilní aplikace | Mobilní telefon | Webkamera

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

  • Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova
  • V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách
  • Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!
Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

V souvislosti s epidemií nového koronaviru přešla řada zaměstnanců na práci z domova. Mnozí potřebují k firemní či školní práci webkameru připojenou k počítači, což se odrazilo zvýšením poptávky, kterou výrobci jen obtížně uspokojují. Webové kamery se v poslední době staly nedostatkovým zbožím.

Webkameru však nutně nemusíte shánět a kupovat – její roli snadno, a především zadarmo nahradí chytrý telefon. Současné modely navíc nabízejí kvalitu fotoaparátů, která zpravidla předčí kvalitu obrazu většiny spotřebitelských webkamer. Představíme vám čtyři možná řešení pro zařízení s Androidem a iOS, použitelná na počítačích s operačními systémy Windows, macOS i Linux.

DroidCam Wireless Webcam

Aplikace DroidCam Wireless Webcam promění váš chytrý telefon na bezdrátovou kameru, se kterou budete moci komunikovat přes Skype, Zoom, Microsoft Teams a další platformy. K jejím výhodám patří především to, že je k dispozici úplně zadarmo a nevkládá do obrazu žádný vodoznak.

Ke spojení kamery s počítačem lze použít buď bezdrátovou síť, nebo USB – řešení s kabelem je však složitější z hlediska úvodního nastavení. Aplikace v mobilu komunikuje s počítačem prostřednictvím klientské aplikace, kterou je nutné na PC nainstalovat. Podporovány jsou operační systémy Windows a Linux.

Klepněte pro větší obrázek 
DroidCam Wireless Webcam

Celý proces začíná stažením a instalací aplikace DroidCam Wireless Webcam na mobilní telefon. Podporována jsou zařízení s Androidem 5.0 a vyšším, přičemž instalační balíček je velký jen 3,4 MB. Následně je nutné na počítač stáhnout a nainstalovat klientský program.

Instalátor se postará o přidání ovladačů, přičemž kamera bude v komunikačních aplikacích dostupná jako zařízení označené DroidCam. Pokud chcete webkameru používat přes Wi-Fi, spusťte na telefonu aplikaci DroidCam, povolte jí přístup k fotoaparátu a mikrofonu a poznamenejte si její IP adresu, kterou uvidíte na obrazovce.

Klepněte pro větší obrázek 
DroidCam Client

Na počítači pak spusťte přes Start-DroidCam program DroidCam Client a zadejte IP adresu mobilního telefonu. Pomocí přepínačů můžete zvolit, zda si přejete přenášet obraz, zvuk, nebo obojí a tlačítkem Start kameru aktivujete (tlačítkem Stop ji lze následně vypnout). V komunikačních aplikacích pak stačí vybrat jako zdroj obrazu a zvuku zařízení DroidCam.

V okně desktopové aplikace si můžete všimnout sady tlačítek, která jsou neaktivní. Jedná se o funkce přiblížení/oddálení obrazu, úpravu jasu, zrcadlení, automatické ostření či pořízení snímku. Ty jsou však dostupné jen tehdy, pořídíte-li si placenou verzi mobilní aplikace DroidCamX Wireless Webcam Pro za 130 korun.

Diskuze (13) Další článek: Čtvrtý Týden mobilně z karantény. Megapixelový závod a iPhony plné otazníků

Témata článku: Windows, Linux, Android, Mobilní aplikace, iPhone, Wi-Fi, iOS, macOS, Tablety, Mobilní telefon, Webkamera, App Store, Zoom, Skype, Microsoft Teams, Fotoaparát, Počítač, Windows a macOS, WebM, Ostření, Tasker, Opus, Webová kamera, AAC


Určitě si přečtěte

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 155

49" monitor Philips 499P9H: Ať je vám doma lépe než v kanceláři

49" monitor Philips 499P9H: Ať je vám doma lépe než v kanceláři

** Nezvykle protáhlý rozměr odpovídá dvěma monitorům vedle sebe ** Barevné podání a podpora G-Sync míří nad kancelářské nasazení ** Vestavěná kamera umí přihlašování ve Windows

Tomáš Holčík | 29

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 81


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X