Jak na zabezpečení webových projektů

(inzerce) Nezabezpečené webové stránky lákají hackery čím dál víc. Jak nejlépe zabezpečit webové stránky a zvýšit jejich důvěryhodnost?
Jak na zabezpečení webových projektů

Je středa, pro většinu běžný pracovní den. Ráno jste se přihlásili do internetového bankovnictví pro zjištění stavu na účtu. Následně jste brouzdali po internetu a nakonec nakoupili v jednom e-shopu dceři k narozeninám helmu na kolo. Do internetového bankovnictví jste se přihlašovali bezpečně přes protokol https. E-shop zabezpečený přes důvěryhodný protokol nebyl. Kdokoliv tak mohl přistupovat k nezabezpečenému obsahu a sbírat důvěrné informace, třeba o tom, kde bydlíte.

Příčinou napadení webových stánek, krádeže osobních dat a phishingu je nezabezpečení přenosu dat. Ochranu citlivých dat a bezpečné šifrování přitom jednoduše řeší SSL certifikáty. Ty zajistí bezpečné šifrování přenosu dat na internetu. Zároveň prokazatelně zvyšují důvěryhodnost samotných webových stránek. Základním kamenem každé dobré webové strategie by proto mělo být zabezpečení internetových stránek pomocí SSL certifikátu.  

Je váš web pro návštěvníky důvěryhodný?

Pokud stránky nejsou důvěryhodně zabezpečeny, návštěvníci je při vstupu na web poznají podle výrazného hlášení o nedůvěryhodnosti zabezpečení. Na zvýšení ochrany návštěvníků www stránek a posílení důvěryhodnosti domén reagovaly certifikační autority a internetové prohlížeče (tzv. CAB forum). V roce 2007 byl vytvořen nový, bezpečnější standard mezi SSL certifikáty, tzv. EV SSL certifikáty s rozšířeným ověřením. Ty jsou momentálně nejdůvěryhodnější zabezpečení na trhu. EV certifikáty obsahují navíc v prohlížeči nezaměnitelný symbol bezpečnosti – zelený adresní řádek, který uživatelé stránek znají např. z přihlašování do internetového bankovnictví.

Posilte důvěryhodnost stránek i tržby díky EV certifikátu

SSL EV certifikáty znamenají nejvyšší možné uživatelské zabezpečení webových stránek a e-shopů. Majitelé stránek by je měli užívat i s ohledem na to, že 60% návštěvníků* internetu považuje stránky se zeleným adresním řádkem bezpečnější.

  • zelený adresní řádek s názvem firmy = vyšší důvěra zákazníka ve vaši společnost
  • zelený adresní řádek = zvýší počet objednávek
  • zelený adresní řádek = získáte pouze s EV (Extended Validation) certifikátem

Pokud použijete SSL EV certifikát, bude na vaší doméně jednoznačně viditelný provozovatel stránek, který se střídá s certifikační autoritou, vystavující certifikát. To zvyšuje vaši důvěryhodnost provozovatele stránek. Zelený adresní řádek zároveň EV certifikátů motivuje k vyšším nákupům a posiluje důvěru zákazníka.

Klepněte pro větší obrázek

Jak získat prémiové výhody SSL EV certifikátu levně

SSLmarket.cz, největší prodejce zelených adresních řádků, vám nyní nabízí prestižní „zelený“ SSL certifikát GeoTrust True BusinessID EV za nejlepší cenu od 2.995 Kč/rok (při dvouleté platnosti). SSL EV certifikáty se stávají dostupné každému webovému projektu, který klade důraz na bezpečnost, důvěryhodnost a kvalitu. Své místo nachází u finančních institucí, komerčních webových projektů nebo obchodů (e-shopů) s platbou on-line, peněžními transakcemi nebo u webu s přihlašovacími formuláři. Volbou EV SSL certifikátu nikdy nemůžete být zklamáni. 

Více informací: Nejlevnější SSL certifikát se zeleným řádkem

Klepněte pro větší obrázek

S certifikátem GeoTrust True Business ID EV máte jistotu, že vaši klienti nebudou obtěžování jakýmkoliv hlášením o nedůvěryhodnosti certifikátu při přístupu na vaše stránky z různých prohlížečů.

Bonusové výhody EV certifikátu:

  • neomezená serverová licence
  • důvěryhodný pro 99,9 % prohlížečů
  • důvěryhodný a zodpovědný majitel www stránek
  • zabezpečení domény ve tvaru s www i bez
  • zabezpečení až 100 různých domén (SAN/UC)
  • kompatibilita s MS Exchange

SSL certifikáty GeoTrust EV za bezkonkurenční ceny najdete na stránkách www.SSLmarket.cz – nejširší nabídka SSL certifikátů na jedné adrese. 

Klepněte pro větší obrázek

Zdroje:
Blog.sslmarket.cz, 2014
Symantec study on EV SSL

Další článek: Co dál s displeji? Budoucnost patří OLED

Témata článku: Zabezpečení, Obtěžování, Nejširší nabídka, Nejširší kompatibilita, Webový projekt, Komerční web, Největší prodejce, Internetový prohlížeč, Stánek, Středa, Projekt


Určitě si přečtěte

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 126

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 75

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 87


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11