Jak na zabezpečení webových projektů

(inzerce) Nezabezpečené webové stránky lákají hackery čím dál víc. Jak nejlépe zabezpečit webové stránky a zvýšit jejich důvěryhodnost?
Jak na zabezpečení webových projektů

Je středa, pro většinu běžný pracovní den. Ráno jste se přihlásili do internetového bankovnictví pro zjištění stavu na účtu. Následně jste brouzdali po internetu a nakonec nakoupili v jednom e-shopu dceři k narozeninám helmu na kolo. Do internetového bankovnictví jste se přihlašovali bezpečně přes protokol https. E-shop zabezpečený přes důvěryhodný protokol nebyl. Kdokoliv tak mohl přistupovat k nezabezpečenému obsahu a sbírat důvěrné informace, třeba o tom, kde bydlíte.

Příčinou napadení webových stánek, krádeže osobních dat a phishingu je nezabezpečení přenosu dat. Ochranu citlivých dat a bezpečné šifrování přitom jednoduše řeší SSL certifikáty. Ty zajistí bezpečné šifrování přenosu dat na internetu. Zároveň prokazatelně zvyšují důvěryhodnost samotných webových stránek. Základním kamenem každé dobré webové strategie by proto mělo být zabezpečení internetových stránek pomocí SSL certifikátu.  

Je váš web pro návštěvníky důvěryhodný?

Pokud stránky nejsou důvěryhodně zabezpečeny, návštěvníci je při vstupu na web poznají podle výrazného hlášení o nedůvěryhodnosti zabezpečení. Na zvýšení ochrany návštěvníků www stránek a posílení důvěryhodnosti domén reagovaly certifikační autority a internetové prohlížeče (tzv. CAB forum). V roce 2007 byl vytvořen nový, bezpečnější standard mezi SSL certifikáty, tzv. EV SSL certifikáty s rozšířeným ověřením. Ty jsou momentálně nejdůvěryhodnější zabezpečení na trhu. EV certifikáty obsahují navíc v prohlížeči nezaměnitelný symbol bezpečnosti – zelený adresní řádek, který uživatelé stránek znají např. z přihlašování do internetového bankovnictví.

Posilte důvěryhodnost stránek i tržby díky EV certifikátu

SSL EV certifikáty znamenají nejvyšší možné uživatelské zabezpečení webových stránek a e-shopů. Majitelé stránek by je měli užívat i s ohledem na to, že 60% návštěvníků* internetu považuje stránky se zeleným adresním řádkem bezpečnější.

  • zelený adresní řádek s názvem firmy = vyšší důvěra zákazníka ve vaši společnost
  • zelený adresní řádek = zvýší počet objednávek
  • zelený adresní řádek = získáte pouze s EV (Extended Validation) certifikátem

Pokud použijete SSL EV certifikát, bude na vaší doméně jednoznačně viditelný provozovatel stránek, který se střídá s certifikační autoritou, vystavující certifikát. To zvyšuje vaši důvěryhodnost provozovatele stránek. Zelený adresní řádek zároveň EV certifikátů motivuje k vyšším nákupům a posiluje důvěru zákazníka.

Klepněte pro větší obrázek

Jak získat prémiové výhody SSL EV certifikátu levně

SSLmarket.cz, největší prodejce zelených adresních řádků, vám nyní nabízí prestižní „zelený“ SSL certifikát GeoTrust True BusinessID EV za nejlepší cenu od 2.995 Kč/rok (při dvouleté platnosti). SSL EV certifikáty se stávají dostupné každému webovému projektu, který klade důraz na bezpečnost, důvěryhodnost a kvalitu. Své místo nachází u finančních institucí, komerčních webových projektů nebo obchodů (e-shopů) s platbou on-line, peněžními transakcemi nebo u webu s přihlašovacími formuláři. Volbou EV SSL certifikátu nikdy nemůžete být zklamáni. 

Více informací: Nejlevnější SSL certifikát se zeleným řádkem

Klepněte pro větší obrázek

S certifikátem GeoTrust True Business ID EV máte jistotu, že vaši klienti nebudou obtěžování jakýmkoliv hlášením o nedůvěryhodnosti certifikátu při přístupu na vaše stránky z různých prohlížečů.

Bonusové výhody EV certifikátu:

  • neomezená serverová licence
  • důvěryhodný pro 99,9 % prohlížečů
  • důvěryhodný a zodpovědný majitel www stránek
  • zabezpečení domény ve tvaru s www i bez
  • zabezpečení až 100 různých domén (SAN/UC)
  • kompatibilita s MS Exchange

SSL certifikáty GeoTrust EV za bezkonkurenční ceny najdete na stránkách www.SSLmarket.cz – nejširší nabídka SSL certifikátů na jedné adrese. 

Klepněte pro větší obrázek

Zdroje:
Blog.sslmarket.cz, 2014
Symantec study on EV SSL

Další článek: Co dál s displeji? Budoucnost patří OLED

Témata článku: Největší prodejce, Komerční web, Stánek, Středa, Internetový prohlížeč, Obtěžování, Nejširší kompatibilita, Projekt, Nejširší nabídka, Zabezpečení, Webový projekt


Určitě si přečtěte

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 56

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky