Mobilní aplikace | Fotky

Jak na Snapseed. Je to neuvěřitelné, ale nejlepší aplikace na úpravu fotek v mobilu je stále zdarma

Mobilní telefony mají tu výhodu, že jsou neustále při ruce a snadno s nimi vyfotografujete jakýkoli moment. Nevýhodou je, že pak máte telefon plný fotek.

Když přijedete z dovolené, rádi sice zavzpomínáte, co jste na ní prožili, ale procházet tou spoustou materiálu, který jste sami dobrovolně pořídili, najednou nechcete. Teď už je sice pozdě, ale příště zkuste fotit jednu scénu jen dvakrát, přičemž první fotka je samozřejmě co nejrychlejší, aby vám daný moment neutekl, a pokud máte čas, na druhé fotografii si dejte záležet. Pak budete vědět, že tu první můžete vždy bez obav smazat.

Práce s galerií

Procházení a mazání obsahu galerie je ta nejotravnější část. Neustálé přejíždění z fotky na fotku a zjišťování, kterou smazat, nebo nechat. Existují sice nástroje, které vám mohou pomoci, ale ty vám stejně ve finále předloží jen podobné fotografie. Vybrat tu lepší musíte vždycky vy, i když alespoň automaticky rozpoznají rozmazání a zásadní nedostatky. Na iOS jde třeba o Gemini Photos, na Androidu o Duplicates Cleaner.

 

Ruční procházení fotografií a jejich mazání je úkol, kterému se nevyhnete. Můžete ho ale urychlit

 

Ruční procházení fotografií a jejich mazání je tedy úkol, kterému se pravděpodobně nevyhnete. Můžete si ho však trochu zrychlit. Nativní galerie, a to ať už se jedná o tu iPhonů nebo například v telefonech Samsungu, umožňují zvětšení zobrazení dlaždic. Na Androidu tak vidíte dvě fotografie vedle sebe a můžete tu horší smazat, aniž byste ji museli přímo otvírat, iOS zase zobrazuje fotografie nad sebou. Na fotce navíc obvykle stačí podržet prst a klepnout na patřičnou volbu. Skvěle v tomto ohledu poslouží i aplikace Fotky Google, která nabízí označování více obsahu.

Komplexní editace jedinou aplikací

Historie mobilní fotografie není až tak dlouhá, vždyť moderní smartphony známe teprve od roku 2007. Jakmile nastal rozmach fotografických aplikací, v aplikačních obchodech se jako jeden z prvních objevil i Snapseed. Je s podivem, že jej dosud nikdo nepřekonal, alespoň co se týče komplexnosti nabízených funkcí a jeho použitelnosti prakticky na cokoli. Navíc je kompletně zdarma a pro Android i Apple iOS.

image.png

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu pro předplatitele

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Váš názor Další článek: Češi prosurfují v průměru 280 GB za měsíc. Přes 40 tisíc přípojek je gigabitových či rychlejších

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,